Universal - pár dotazů

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Universal - pár dotazů

Příspěvek od tslany »

Takže tzady mám pár dotazů tak mě nebijte, buďto sem nenašel odpověď nebo nekilik, ale různých...

1) aparatura - vidím, že Uni má 2 repráčky, hrají stereo?
2) 128MB RAM - zkoušel t někdo? má někdo návod jak to udělat doma (když mám k dispozici nástroje)
3) Linux - někde, prosím, přesnej návod na instalaci na SDčko i s obrázky :lol:
4) SDHC - mam vybranou 8GB kartu, je kompatibilní (přehrání ROMky mi nevadí), konkrétně mi jde o tuto http://interlink.tsbohemia.cz/?cls=stoitem&stiid=63208
5) ROM - nemá někdo nějakou velmi dobrou ROMku min. WM6 aby byla 128MB RAM READY?
6) kloub - když koupim něco s blbým flexi kabelem, de to lechce/levně opravit? nebo např. když se začne hejbat?
7) RealVGA - něco doporučtě co funguje na WM6 a dá se přepínat bez odebírání CABu
8) G3/G4 - jakej je rozdíl?
9) overclocking - jaká je max. frekvence?
10) rozdělávání - na co si dát bacha, kde najit navod?
11) na TyTNovi se mi zázakem povedlo odemknout na jakoukoliv ROMku a ot návodem kerej sem zatím nikde neviděl :lol: takže je někde CZ návod jak na G3 tak na G4 (pořád nevím co budu mít)
12) prej je v ňakých ROMkách Flash Disk - co to je?

Děkuji za váš čas a sory jestli tady něco je, přecejenom těch témat je tady hafo a všude je napsaný alespoň trochu jinýho, tak pls to nelockněte. Kdyžtak ještě něco na co bych si měl dát pozor na co sem při pročítání zapoměl.

kurzíva = vyřešeno
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

3)
http://smartmania.cz/index.php?ind=news ... le&ide=499
http://smartmania.cz/index.php?ind=news ... le&ide=706

4) SDHC na unim jedou
5) Kup funkční flexi se hodně špatně schání JiruG by mohl vyprávět
9) U Intelu neni třeba taktovat mají dostatečný výkon
10) http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=4108
Skus víc hledat!
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

3) tam je akorát odkaz an XDA a z toho nejsem zrovna moc...ehm...a taky http://www.linuxtogo.org/ nefunguje, takže nevim kde to stahnout
9) je mi jedno, když chcu pustit XPčka v emulátoru tk z toho musim dostat co nejvic
10) zati sem našel akorát fotku a něco na download, stahuju a uvidi se EDIT: jo, tak ten servisní manuál vypadá dobrej, dík
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

1) ano, hraji stereo.
4) s patchem na SDHC, resp. s novymi ROM co jsou na xda-devu by ti mela jet i 8GB karta, viz diskuze tady na foru o te nove WM6.1 ROM, ktera ma primo podporu SDHC karet.
10) na xda-devu je ke stazeni 20MB servisni manual v PDF pro Uniho, kde najdes step by step postup jak ho rozebrat.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

6) Jo, flexi se dá sehnat v pohodě v Číně, ale...
Mé zkušenosti s rákosníkama jsou tyto:
a) baterka do Univa - šmejd, zdechla za týden... rákosník okamžitě vrátil prachy...
b) nová PCB klávesnice - půlka ledek nesvítí - šmejd, rákosník se schovává za trsem rýže, a zdráhá se vrátit peníze...
c) nové stylusy pro Uniho - prý kov, ale ve skutečnosti plast, křivé, a jakoby okousané, rákosníkovi už jsem nepsal, nemám na to nervy...
d) jediný dobrý výrobek - kryt na Motorolu Mpx 220, čili úspěšnost 25%

Takže můj názor - číňané by měli zůstat u pěstování rýže, a neplést se do složitějších věcí s vyšší úrovní, než kombinace hlína - semínka - roční období

8) Pro tebe akorát v tom, že některé romky ti nahrát půjdou a některé ne :-D

9) Nemůžu si to odpustit - moje max. frekvence je 624MHz, ale i se základní frekvencí pofičíš rychleji než Kaiser s dnešními ovladači ;-)

10) Jo, Jirkou zmiňovaný návod je perfektní. Podle něj to nezvládne snad jen úplný vůl, nebo člověk s IQ nad 149.

Omlouvám se. Děkuji. Dobrou noc.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

takže diky, to pdfko sem si stáhl a vypdadá to pěkně takže jestli to podle toho neudělám tak su totální lama (a pls kdyžtak nastavit SmartLama), tu flexi rači se v tom nebudu hrabat :-) a ten procesor, není to stejnej jak má X7500? JInak ta stránka s Linuxem už funguje tam sem si stáhl Opie a GPE tak to potom porovnáme (ale chybí mi tam WindowX)
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Uni má procesor: Intel PXA 270CoC 520

Obrázek
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

takže ještě pár dotazů:
11) na TyTNovi se mi zázakem povedlo odemknout na jakoukoliv ROMku a ot návodem kerej sem zatím nikde neviděl :lol: takže je někde CZ návod jak na G3 tak na G4 (pořád nevím co budu mít)
12) prej je v ňakých ROMkách Flash Disk - co to je?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

prej je v ňakých ROMkách Flash Disk - co to je?
Volne misto navic kam muzes ukladat fotky,email prilohy apod :wink:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

hm, není od toho náhodou adresář "\" a "\Storage Card\"? nebo je todle ňaký speciální? třeba že se po HR nevymaže? (by bylo dobrý do toho hodit navigačku bych nemusel furt jako blbec obnovovat neúplný zálohy... )
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

2) V CR se o to pokousi par lidi. Resi se to na http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26900

5) Osobne jsem velmi spokojeny s PDAviet WM6.1 ROM - viz popisek. Vyzkousel jsem jich celkem asi 20 a tato je nejlepsi.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=368577
Spatnou zkusenost mam z ROMkami od Ranju. A ROMky od Jwrightmcpse jsou skoro ofiko ;)

7) RealVGA je pekna vecicka, ale hodne programu ji nepodporuje. S realVGA si velmi dobre rozumi Thingonaspring ROMky.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=332737

9) Taktovani fakt neni potreba. Emulator XP neni. Leda remote desktop - a to je na VGA luxusni ;)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

emulátor XP existuje - portace bochs a qemu, když sem na tom na TyTNovi rozjel W95 o 60MB tak doufám že WinXPE o 20MB nebude problém (konzolový ovládání mi nevadí :wink: a potom v Embedded Studiu přidat pár komponent (tj. i pár mega) taky problém není ale oproti D je to pomalejší, ale FREE a nemusim mit zaply další PC. Jinak dik za tu ROMku, sice se teď divam na Jwrightmcps 2.12.08 a sem na 4 stránce a zatím tam nejdou 8GB karty a ty já potřebuju. JInak mám rád ROMky bez "balastu", co chcu si tm dám sám v nej verzi
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Nevíte někdo prosím kde v ČR koupit do uniho baterku 3200mAh?
Děkuji
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Podivej se na data prispevku u Jwrightmcpse, ale myslim ze ted uz to bere. ROMka je celkem cista.

Ta Thingonaspring 100% bere SDHC, ale asi se ti nebude libit plno veci v ROMce. Mno, vyzkousej ;)

Nejcistejsi je ta WM6.1 - nejsou tam ani zbytecnosti typu MMS :-D
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

hm, prosinec... to už je únor??? to letí... ale asi si koupím Uniho kerej už má novou ROMku ať se nemusím zdržovat, dyžtak ji přehraju. Jinak MMS stejně nepoužívám, já vlastně ani nepoužívám polovinu věcí co má WM v základu :lolek:
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

tslany píše:ale asi si koupím Uniho kerej už má novou ROMku ať se nemusím zdržovat
Asi blbe ctu, ne? Smartmaniak a boji se prehat ROM? Klidne ti to prehraju - ROMek mam na disku dost, ale nechapu proc nechces prehravat ROM.
Uživatelský avatar
marthynovak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned úno 03, 2008 11:11
Zařízení: Waiting for MM2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marthynovak »

Bere Uni i vetsi pametovky nez 8GB?
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Teoreticky ano, jeste ale nejsou ovladace.
SDIO slot na to ma - staci vyresit drivey.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

mno de o to že se mi do toho moc nechce - už 2x (možná 3x) sem zkoro přišel o TyTNa kvůli blbýmu flasování tak bych si nerad oddělal už při 2. nebo 2. dňi, navic si nemusim číst návody na odemikání a to mě jako fakt nebavi :wink: Ale jinak mi to problém nedělá, klidně si to přehraju, de jenom o ten čas a taky o nervy, ale su vždy připraven tak všechno co flashuju tak v balíčku nechávám jenom ExtROM a OS.
4marthynovak: co jsem četl tak asi ne, ale když najdeš slušnej obchod tak ti tam 16GB můžou dát na zkoušku
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Příspěvek od Sir Andrew »

Taky uz sme malem prisel o Uniho pri flashovani, ale tento clanek me zachranil. Hardware si pri flashovani neznicis a vse ostatni vyresi XDA.
http://wiki.xda-developers.com/index.ph ... Bootloader
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů