Problémy s WP

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

Ahoj, chtěla bych se zeptat na pár věcí. Mám Lumii 1020 a WP 8.1, používám UK lokalizaci kvůli Cortaně resp. Quiet Hours. A telefon občas dělá problémy a mě by zajímalo, jestli je to chyba WP nebo to může být hardwarová chyba. Podotýkám, že telefon nerestartuji, jsem zvyklá od Applu, že to není nutné a praktikuji to i tady. Jenže čas od času se objeví nějaký problém, většinou to začne tak měsíc od posledního (někdy násilného) restartu. Stane se, že se telefon přepne do tichého profilu (mám nastaveno, že nejen na noc, ale i podle událostí v kalendáři se telefon přepíná do tichého profilu a zpět) a už se zvuk zpátky nezapne a pomůže jen restart.
Občas se stane, že probuzení telefonu trvá několik vteřin (normálně je to okamžitě) a to samé platí o zobrazení home screen.
Většinou IE se občas na několik vteřin až minutu kousne a celý telefon přestane reagovat, po uplynutí různě dlouhého času se normálně probudí a pokračuje původní rychlostí.
Lumia Camera se obvykle spouští do jedné vteřiny, ale někdy se spouští třeba deset vteřin. Ukončení a další spuštění je opět normálně rychlé.
Při přehrávání hudby někdy přestane hudba na nějakou dobu reagovat a nejde pauznout ani posunout, ovšem všechno ostatní funguje normálně. Opět po několika vteřinách až minutě se vzpamatuje a je všechno v pořádku.

Výdrž baterky je normální, nezahřívá se a ten cca první měsíc běhu je vše bez problémů, problémy začínají až po tom cca měsíci. Je to "vlastnost" Windows Phone, že prostě je nutné ho pravidelně restartovat nebo je tam někde nějaký problém? Je to asi měsíc a půl co jsem dělala factory reset a programy nezkouším, mám své oblíbené, hry nehraju. Program pro sledování baterie jsem odstranila.

Předem moc díky za jakoukoliv radu nebo nápad.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Problémy s WP

Příspěvek od spellshaper »

Normální to rozhodně není. Mě osobně se neosvědčilo používat Cortanu. Jednak letí baterka dolu mnohonásobně rychleji a občas se telefon chová divně (zřejmě kvůli nepodpoře našeho regionu). U některých modelů dělá taky problém Glance screen (doporučuji otestovat tel. s kompletně vypnutým GS a soft resetartovat).

Tebou uvedené problémy jsem sice nepozoroval (tiché hodiny jsem nepoužíval), ale pokud jsi dělala nějaké větší aktualizace, doporučuji pokaždé factory reset (pokud tam byl W10, tak po flashi nedělat ani obnovu ze zálohy).

Obecně se WP s časem nezpomaluje ani nic podobného. Ale od verze 8.1 dále už je WP celkem paskvil, takže množné je všechno.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Problémy s WP

Příspěvek od JirkaTom »

Sandra: Pokud se nepletu, máš na L1020 WP8.1 Update 2. Už jsem ti (myslím dokonce dvakrát) psal, že oficielně Update 2 na L1020 není podporovaný. Ty problémy můžou být tím...

spellshaper: WP8.1 rozhodně není paskvil, je to velmi dobře vyladěný OS pro mobilní telefony...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

shellshaper: Cortanu ani používat nechci, jenže kvůli quiet hours (což je snad ve všech konkurenčních systémech naprosto běžná funkce, která Siri ani jinou hlasovou asistentku nevyžaduje a funguje vždy a všude) ji používat musím a protože Cortana nefunguje s českým nastavením, používám britské. Glance screen zkusím vypnout i když tahle funkce se mi hodně líbí, nemusím zapínat telefon jen proto, abych se podívala, kolik je hodin nebo jestli někdo nepíše. Ale vypnout to na pár dnů zkusím, snad to vydržím. Jenže během pár dnů se tyhle problémy neprojeví, opravdu je to až tak po tom měsíci používání.

JirkaTom: nepleteš se, nicméně podle britského supportu MS to problémy dělat nemůže. Sice není tahle verze oficiálně uvolněna (z důvodu, že se čeká na W10M), ale je to finální dokonale (dle jejich slov) odladěná verze, která měla být oficiálně uvolněna. Ale pak někdo rozhodl, že je to zbytečné, protože již brzy budou W10M. Je to podle MS stejně oficiální verze jako je na L640/XL. Takže problémy tímto způsobeny nejsou.

Zkusím tedy vypnout GS. Napadá někoho ještě něco? Používám ještě Awesome Lockscreen, kvůli měnění pozadí, více položkám kalendáře a počasí přímo na lock screen. Přítelkyně ho používá na L520 také a problémy nemá, takže by to tímhle snad být nemělo. A nic jiného, co by měnilo systémové nastavení nepoužívám. Jak dlouho bych měla GS nechat vypnutý?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Problémy s WP

Příspěvek od JirkaTom »

Sandra píše:........JirkaTom: nepleteš se, nicméně podle britského supportu MS to problémy dělat nemůže. Sice není tahle verze oficiálně uvolněna (z důvodu, že se čeká na W10M), ale je to finální dokonale (dle jejich slov) odladěná verze, která měla být oficiálně uvolněna. Ale pak někdo rozhodl, že je to zbytečné, protože již brzy budou W10M. Je to podle MS stejně oficiální verze jako je na L640/XL. Takže problémy tímto způsobeny nejsou..............
Tak jistě bych to netvrdil. Na L1320 mi Update 2 také dělal některé drobné problémy, zejména výdrž po nabití byla cca o čtvrtinu menší.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

To netvrdím já, ale technická podpora MS, nemám důvod jim nevěřit. Jinak výdrž mám stejnou jako s update 1, prostě nabíjím každou noc a obvykle končím na 20-30% baterky. Jen v případě intenzivnějšího focení nabíjím dvakrát denně.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Problémy s WP

Příspěvek od veigy »

I na technické podpoře pracují lidé, kteří se mohou mýlit. Pokud nějaký systém není oficiálním způsobem dostupný, tak prostě MS má nějaký důvod, proč tomu tak je. Proto jestli seš ochotná telefon jednou za měsíc restartovat (což není taková oběť), tak si Update 2 nech. Pokud ti to vadí, vrať se na produkční verzi systému a až pak řeš jeho případnou nefunkčnost.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

Já bych zkusila vrátit se na update 1, jenže už není cesta na update 2, protože i když je to oficiální a finální verze, tak prostě kvůli W10M není dostupná a faktem je, že je díky seřazenému menu mnohem lepší.
Ten důvod, proč není tato verze dostupná jsem napsala výše, jen ten důvod nechápu vzhledem k frekvenci vydávání nových verzí...

Jiný nápad tedy není?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Problémy s WP

Příspěvek od htcjirka »

Hlavne update 2 neni u 1020 sladen s FW, jen aktualizace sestaveni OS a to je ten problem.I na 930 nebyl beh update 2 idealni.Technicka podpora microsotu neni zadna zarucena studnice informaci ani nijae zaruky, kolikrat naopak.
Za me, update 2 neni uplne idealni ani na podporovanych zarizenich a jsem rad, ze ho na 930 nemam.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

Takže mám radši oželet výhody a smířit se s "nedodělky" update 1 (konkrétně šíleně nepřehledné menu a možná i jiné věci)? Dá se na update 1 aplikovat záloha z update 2? Opravdu se mi totiž nechce nastavovat vše znova, telefon mám proto, abych ho používala, jako domácí zvíře, o které se musím starat, mám psa :-)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Problémy s WP

Příspěvek od kllr007 »

Pozri kolko krat mesacne ides do nastaveni ? Uvedomujes si ze mas problemy s telefonom dost zavazne a niesi ochotná obetovať esteticku zalezitost ? Ved sa jedna iba o krajsie / roztriedene nastavenia.

Ako tiez som mal na 930 U2, teraz ho na 1020 nemam a nejako mi moc nechyba.. Do nastaveni idem maximalne raz za pol roka, takze neviem co riesis.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

Do nastavení chodím několikrát týdně. Ale asi to zkusím. Jen by mě zajímalo, jestli budu moct obnovit nastavení ze zálohy, to je pro mě hodně důležité, nechci strávit celý den nastavováním.

A nebo počkám na W10M a potom uvidím :-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Problémy s WP

Příspěvek od veigy »

Technicky to možné určitě bude, pokud chceš mít 100% jistotu, raději bych to udělal od začátku... ale je to na tobě ;)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

Když to je právě ono, nechci ztratit kdovíkolik hodin znovunastavováním, proto právě je ta záloha, aby obnovení bylo co nejrychlejší, tedy alespoň na iOS to tak funguje a chyby se do nového systému nepřenášejí, jen nastavení... Očekávala bych, že u WP to bude na stejném principu. Spíš ale počkám na W10M a případně potom zkusím factory reset a uvidíme. Třeba pozítří řeknou i termín vydání :-)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Problémy s WP

Příspěvek od spellshaper »

Já tomu nerozumím, proč nepoužíváš iOS? Podle tvých příspěvků by ti vyhovoval mnohem více.
Jinak pokud se nechceš vrtat v telefonu, jak se tam dostal update 2? Nemyslím, že by někdy byl na toto zařízení dostupný přes stable větev.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

Víš proč aktuálně nepoužívám iOS? Protože nevyrábějí telefony ale pádla. Samozřejmě se k iOS vrátím, hned jak vyrobí iPhone normální velikosti (tedy max. 4") a s výbavou high end (tedy žádný osekaný plasťáček jako byl třeba 5C). Je ale otázka, jestli Tim Cook zaslepený vidinou zisku vyslyší volání uživatelů (rozhodně nejsem sama, kdo po uvedení iP6 odešel jinam). Ovšem do té doby, než tohle bude, se musím spokojit s něčím jiným. A protože je Android neskutečný zasekaný polofunkční nedodělek (zkušenosti s Galaxy S4, Nexus 6 a jedna Xperia), zbývá jediná možnost a to je Windows Phone. A i když to může vypadat, že na WP stále jen nadávám, není to pravda, jsem s WP spokojená, je to stabilní systém skoro srovnatelný s iOS, jen mu k dokonalosti pár věcí chybí (třeba již zmíněné zálohování, to na iOS funguje jinak a podstatně lépe, po restore je plně funkční a programově + nastavením totožný iPhone asi za čtvrt hodiny). Celkově jsem ale s Windows Phone a Lumiemi spokojená. Má to své mouchy, třeba na L 520 chybějící dioda blesku a na L 1020 nemožnost nastavit si jen jedno rozlišení pro fotky např. ale faktem je, že jak to tak vypadá, zůstanu na WP ještě pár let a mám v plánu v nejbližší době přítelkyni koupit L 640 XL (Jí velká pádla nevadí) namísto L 520. Ale zkrátka když mi něco nevyhovuje nebo nefunguje a neznám řešení, zeptám se. V některých případech za to může neznalost a zvyk na něco jiného, v některých případech je to nedodělanost OS. Ostatně už před více než rokem, ještě než vyšly 8.1, jsem psala MS návrh, aby začlenili možnost přidat účet iCloud a v následující betě se objevil a ve finále je velmi dobře implementovaný, akorát nefungují aliasy na e-mail. Ohledně toho, co bych chtěla ve W10M, jsem psala také a některé věci se tam opravdu objevily, jiné se možná objeví taky někdy v budoucnu, těžko říct. Jsou to ale zřejmě věci žádané většinou a MS naštěstí aspoň trochu poslouchá uživatele :-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Problémy s WP

Příspěvek od veigy »

Pokud vím, tak jakmile nainstaluješ do iP nějaký novější iOS a uděláš na něm zálohu, tak tu už na starším iOS už neobnovíš. Tedy alespoň to tak bylo za dob, kdy jsem ještě měl iPhone i já (3GS) :D

Ono celkově se mi nikdy nestalo, že bych obnovil zálohu a věděl, že sem to dělat neměl. Nikdy mi telefon nedělal psí kusy, jak se tady na fóru píše. Ale pokud vycházím logiky věci (a u W10M to platí dvojnásob), že ve staré záloze klidně může být nějaké nastavení, které se nyní už konfiguruje jinak a pak může dojít ke kolizi...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

Přiznám se, že na iOS nevím, jestli jde novější záloha obnovit na starším iOS, nikdy jsem to nepotřebovala, protože nikdy nebyl důvod vracet se na starší verzi. Ale obnovení na stejnou nebo novější verzi funguje dokonale.

Snad mají zálohování ošetřené tak, že pokud by mělo dojít ke kolizi, tak platí novější verze, ne? Tedy, alespoň bych to předpokládala :-)

Každopádně téma je asi uzavřené, na starší verzi se vracet nebudu a počkám na W10M a uvidíme, co to bude dělat. A holt se naučím jednou měsíčně restartovat, snad to nebude nutné příliš dlouho. Jinak totiž funguje telefon v pohodě, jen zkrátka po tom měsíci začne občas blbnout.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Problémy s WP

Příspěvek od JirkaTom »

Nechci ti kazit radost z čekání na W10M. Pokud ale očekáváš stabilní verzi pro Lumii 1020 brzy, tak to podle všeho asi hned tak nebude... (pokud to někdy vůbec bude). MS to samozřejmě nyní dolaďuje pro nové mobily, staré typy možná přijdou na řadu později.

Za druhé: je to bludný kruh. Je hezké být navzdory všem svůj, ale v případě nepodporované verze SW (a ruku v ruce s tím FW) to asi neplatí...

Je ale možné, že nás zítra MS všechny bude šokovat vydáním odladěné finální verze SW+FW Windows 10 Mobile pro všechny Lumie. ;-) (brát jako pokus o vtip... 8-) )
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Problémy s WP

Příspěvek od Sandra »

S dovolením otevřu znova toto téma a popíšu svou zkušenost (a vás prosím, jestli mi můžete říct, jestli jde o SW problém, který jsem si nějak způsobila sama, SW problém daný Windows Phone nebo HW problém, děkuji).

Jak zde bylo zmíněno, používala jsem na L 1020 WP 8.1 update 2 a bylo mi doporučeno přejít na update 1. Udělala jsem to, přes program Nokia Recovery nebo jak se jmenuje jsem nainstalovala WP 8.1 update 1 s Denimem a nastavila telefon bez obnovení ze zálohy (a nadávala jsem u toho jak špaček, protože všechno to nainstalovat a nastavit byla neskutečná ztráta času, navíc třeba své zvuky pro SMS a zvonění jsem si musela vytvořit znova). Nicméně se povedlo, nastavila jsem si to s britským regionem a britskou angličtinou (kvůli quiet hours) a fungovalo to. Přišlo mi to stejné jako s update 2, jen to menu nastavení je hrozně nepřehledné. Jenže pak jsem v pondělí potřebovala koupit jednu app a Store neviděl mou platební kartu, kterou mám ke svému účtu přiřazenou. Chtěla jsem ji tedy přiřadit znova, ale řekl mi, že už ji mám nastavenou. Takže jsem přepla telefon na český region a českou lokalizaci, koupila app a přepla jsem to zpátky na britské nastavení. A v ten moment začaly problémy, nešlo totiž z žádné externí app zálohovat na OneDrive, nešlo v app OneDrive nahrát nic z telefonu ani do telefonu, nešlo udělat screenshot. Přepla jsem to zpátky na češtinu a problém trval dál. Takže jsem udělala factory reset s obnovením ze zálohy, nastavila jsem to, co se neobnovilo a nastavila jsem pro jistotu češtinu a český region, kvůli případnému budoucímu nákupu. Od té doby to zase funguje normálně (tedy od včerejška abych byla přesná).

No a mě by zajímalo, jestli mám zkrátka smůlu a moje Lumia 1020 je "rozbitá" nebo mám smůlu a dělám věci, které bych s WP dělat neměla, protože jsou špatně naprogramované a nebo v čem je vlastně problém.
Omlouvám se, že je to tak dlouhé, ale ráda bych to vyřešila před koncem záruky L 1020. Díky za rady.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů