Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
fredh
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 21, 2013 17:18
Zařízení: LUMIA 730
Bydliště: Vysočina

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od fredh »

Čau, mám dotázek ohledně navigace. Začal jsem makat v DE a jezdím tam podle navigace v telefonu. Nemám německou sim, takže data vypnutý, jedu offline. Když se chci dostat v DE z místa A do bodu B, tak zapnu here drive+, zjišťování polohy a dám navigovat do místa B. Než se chytne signál z GPS a já můžu jet podle navigace, tak to kolikrát trvá i 10 minut. Je tohle normální, nebo je někde chyba?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od Dragonerix »

10min bez internetu je v normě
fredh
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 21, 2013 17:18
Zařízení: LUMIA 730
Bydliště: Vysočina

Re: Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od fredh »

To jako fakt? Byl jsem tam měsíc zpět s S4 mini a navigací Here+ a gps signál byl ani ne do půl minuty. Nokii jsem koupil kvůli dvou simkám a navigaci, ale vidím, že to asi byla chyba...
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od Dragonerix »

Ono záleží zda má stazenou / nactenou aktuální polohu satelitu. Pokud ano chytne se téměř okamžitě a pokud ne tak je hledá a to muze trvat až 10 min. Obzvlášť pokud poslední poloha byla nactena třeba 500km od polohy co aktuálně hledáš."je zmaten" :D
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od Sinpa »

GPS během nepoužívání vypínáš, nebo ne?
fredh
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 21, 2013 17:18
Zařízení: LUMIA 730
Bydliště: Vysočina

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od fredh »

Právě že vypínám. Nechtěl jsem, aby to žralo baterku. Je to tak, že jedu tam (do DE) s navigací, pak tam jezdím do práce bez navigace a o víkendu se třeba jedu podívat někam s navigací a musim sedět 10 minut v autě, než se chytí. S androidem jsem to dělal úplně stejně a ten tu polohu měl hned, do minuty.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od htcjirka »

Vypinani GPS je zcela zbytecne, telefon si ji reguluje sam a vliv na baterii minimalni, nezustava zapnuta porad.
fredh
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 21, 2013 17:18
Zařízení: LUMIA 730
Bydliště: Vysočina

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od fredh »

zkusím ji teda nechat zapnutou. Jen mi jde o to srovnání s androidem, protože tam jsem ji taky vypínal a bylo to bez problému. I starej tomtom v autě to má chycený rychleji, jak nokia.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od htcjirka »

To je opravdu neco spatne, i bez prednacteni by mel byt start okamzity, do 2-3 vterin.
fredh
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 21, 2013 17:18
Zařízení: LUMIA 730
Bydliště: Vysočina

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od fredh »

no ale co?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od htcjirka »

Moznosti je pár, spatny navrh telefonu/daného modelu, takze vlastnost, vada/spatne spojeni na desce k antene gps, vadna gps antena.To tady pres forum a na dálku nerozklicujeme.
fredh
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 21, 2013 17:18
Zařízení: LUMIA 730
Bydliště: Vysočina

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od fredh »

To asi ne. Mohla by ta anténa bejt na krytu? viz foto. Nebo bývá uvnitř telefonu? Když už mi to najde horko těžko gps polohu, tak třeba ještě 5 minut neukazuje navigace aktuální rychlost. Na mapce se jakoby pohybuju, sice trhaně, ale aktuální rychlost tam není. Až později naběhne.
Přílohy
WP_20150304_003.jpg
(287.38 KiB) Staženo 21 x
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od htcjirka »

Ne, antena neni na sundavacim krytu, to opravdu ne.Pro jeji vymenu je treba servis a telefon rozebrat.
To co jsi postnul je NFC antena :tlem:
merkurek
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 09, 2015 11:04
Zařízení: Nokia Lumia 730 DUO

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od merkurek »

fredh píše:Čau, mám dotázek ohledně navigace. Začal jsem makat v DE a jezdím tam podle navigace v telefonu. Nemám německou sim, takže data vypnutý, jedu offline. Když se chci dostat v DE z místa A do bodu B, tak zapnu here drive+, zjišťování polohy a dám navigovat do místa B. Než se chytne signál z GPS a já můžu jet podle navigace, tak to kolikrát trvá i 10 minut. Je tohle normální, nebo je někde chyba?
mě hledá dobře nevidím žádný problém
hagi7
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 30, 2015 5:28
Zařízení: Nokia Lumia 730 DS

Lumia 730 dlouho hledá GPS polohu

Příspěvek od hagi7 »

Zdravím.
730ku mám týden. Sem sní spokojen, ale kupoval jsem ji s tím, že bych jí rád používal na monitorování mých aktivit přes program Endomondo nebo Sport tracker.GPS zlobí od začátku. Nejprve vůbec nechytal signál.
Zkoušel jsem podle něčí rady zapnout nejprve data a pak polohu. Zapnul jsem Endomondo a GPS se chytla do minuty.
Bohužel se cestou zase odpojí. Data nechávám zaplý, ale signál se přesto ztratí. Někdy po půl kilometru, někdy po 1.8km a naposledy po 200 metrech. Nejhorší je, že je pak telefón seklej. Aplikace a vše okolo funguje, ale já nemohu volat, mně se nikdo nedovolá a internet přes mobilní síť taky nejde. Pomůže až restartování přístroje, které ale trvá docela dlouho.Musel jsem i vytáhnout baterii.
Nevím co s tím. Je vadná pouze ta GPS nebo i něco jiného a pomůže vůbec reklamace a případná výměna zákl.desky, když i to někomu nepomohlo?
Díky za rady.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti