problem s note 2 aktualizaci

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
matesfox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: úte zář 27, 2011 20:13
Zařízení: HTC HD7, Note 2

problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od matesfox »

Koupil jsem telefon od jednoho typka konkretne samsung galaxy note2 n7100.a kdyz dam v nastaveni zkontrolovat aktualizace napíše mi :"zařízení bylo změněno, aktualizace nejsou dostupné" co to znamena ? Ze mam udelat unroot ?
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od nandro »

Jo jo,to budeš mít rootnuté. Ale to bych neřešil,stejně už ho máš flashnutý,tak pokud chceš nejnovější ROM,prostě si ji najdi a nainstaluj přes ODIN a nemusíš čekat na nějaké aktualizace.
matesfox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: úte zář 27, 2011 20:13
Zařízení: HTC HD7, Note 2

problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od matesfox »

A kdyz si najdu ten nejnovější 4.3 nebude mi to delat kraviny ten telefon ? (Vybijet se rychle, hřát atd) ? A prijdu o nejake data tim rootnutim ? (Pisnicky hry app.atd) ?
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od nandro »

Rootnutý ho už máš,takže root řešit nemusíš. Já jsem za root jen rád. Jinak přítelkyně má v Note 2 ROM FakeJap a tato ROM,ale i spousta dalších jsou stabilní. Však si pročti vlákna k oněm ROM. Najdeš vše potřebné na XDA developers. Pokud Ti ale telefon vyhovuje jak pracuje nyní,nemusíš s ním dělat nic. Já osobně si nahrál jinou ROM už jen proto,že dovoluje změnit hustotu zobrazení,takže používám 330DPI a mám toho víc na dost velkém displeji. Jinak si s různými ROM,nebo jen kernely můžeš nastavovat práci procesoru,kdy bude výkonnější,za cenu menší výdrže a naopak. Stačí zkoušet,nic se tím nezkazí. No a protože většina ROM chce před instalací výmaz vnitřních pamětí,tak přijdeš o to co máš nainstalováno. Co máš na paměťovce tam ale zůstane.
matesfox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: úte zář 27, 2011 20:13
Zařízení: HTC HD7, Note 2

problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od matesfox »

No ja chtěl tu 4.3 si tam dat a najit si ji na "sammobile" tam jsou ke stazeni.akorat nevim kde najdu odkud muj telefon pochazi (o2.t-mobile.elt atd) jak to zjistim?
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od nandro »

Odkud je řešit nemusíš,prostě si Stáhni ROM kterou chceš a nainstaluj. Budeš pak ale mít telefon opět uzamčený,ať víš.
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od xtonda »

Pokud to má od někoho rootnuté, tak dotyčný tam mohl změnit cokoliv včetně nasazení nějakého trojana. U telefonu z druhé ruky rozhodně udělat flash stock ROM a obnovení to továrního nastavení a teprve pak si s tím případně hrát dál.
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od mahon »

matesfox píše: napíše mi :"zařízení bylo změněno, aktualizace nejsou dostupné" co to znamena ? Ze mam udelat unroot ?
To ale neznamená že telefon má root,to by přece poznal protože v aplikacích by měl SU. Telefon spíše bude jenom přeflešován a nemá správně určen CSC kod k dané verzi firmware.Možná nebude ani vynulováno v download modu.
Nenapsal si jakou máš verzi firmware a jestli máš záruku.
Pokud chceš zjistit z jaké distribuce telefon pochází tak to asi nezjistíš pokud od něj nemáš nějaké doklady.Teoreticky by ti to podle IMEI mohli zjistit na podpoře Samsung nebo v autorizovaném servisu.Mě u Note2 zjištění fungovalo v Kiesu (ne nový Kies3) kde zvolíš Nástroje/Aktualizace a inicializace firmwaru kde vepíšeš GT-N7100,potvrdíš dále vyplniš S/N najdeš pod baterii,na krabici nebo v nastavení telefonu/info.,potvrdíš a pokud ti to bude fungovat jak mě tak ti to ukáže verzi firmware tvé distribuce a hlavně za tou verzí firmware CSC kod např. (ETL) to je CZ.Když tam budeš mít něco jiného a napíšeš tak to jde zjistit pro jakou distribuci je tvůj telefon určen.Takže pokud ti tohle bude fungovat tak pak dokonce můžeš připojit telefon a Kies ti to předělá,přeflešne na správnou distribuci.
Nebo se vyprdni na Kies a jak ti radí kluci,stáhni firmware ze sammobile a flešni přes Odin a tak to budeš dělat i když bude KitKat.Pokud možno si ale vše zazálohuj protože pokud máš 4.1.2 a flešneš 4.3 tak ti s největší pravděpodobností bude něco blbnout a pak budeš muset udělat v recovery modu wipe data a wipe cache což ti telefon vymaže.
Jo a ještě si ověř jestli náhodou není kradený http://aplikace.policie.cz/patrani-mobily/default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
matesfox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: úte zář 27, 2011 20:13
Zařízení: HTC HD7, Note 2

problem s note 2 aktualizaci

Příspěvek od matesfox »

A bude to mit vyznam to flashnout na 4.3 nebo to bude furt stejne ?
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti