Metro nerespektuje jazyková nastavení

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
mceza

Metro nerespektuje jazyková nastavení

Příspěvek od mceza »

Mám trápení s Metrem (Windows 8 UI, chcete-li). Až do včerejška jsem měl nainstalované anglické Windows 8. Včera jsem si trochu hrál a protože mám notebook vybavený stylusem, chtěl jsem rozchodit ruční psaní.

Windows jsem měl v angličtině a region byl nastaven na český (klávesnice, čas, jednotky). Bohužel ruční psaní fungovalo jen na anglické klávesnici. Na české bylo deaktivováno, protože nebyl nainstalován příslušný slovník. Takže jsem tedy pomocí panelu jazyků stáhl český balíček a nainstaloval. Po odhlášení a přihlášení byl systém v češtině. To já ale nechci, jsem zvyklý na anglický systém a nehodlám na tom nic měnit. Tak jsem si dal jako primární opět angličtinu a region nastavil na Českou republiku (výchozí klávesnice, čas a jednotky se tak tahají z českého balíčku, jazyk systému z anglického).

Vše tedy bylo tak, jako předtím, jen čeština byla navíc kompletní (předtím z ní byl jen ten region)

Už to vypadalo, že budu spokojen - měl jsem systém v angličtině, ruční psaní mi perfektně fungovalo v češtině, ale teď jsem narazil na jednu zásadní věc - Start menu a Metro aplikace mám v angličtině. To mě netrápí a byl bych docela i spokojen (pořád lepší mít aplikaci Reader než Čtečka - to zní ujetě). V čem je ale zásadní problém, tak v kalendáři. Kalendář nerespektuje místní nastavení a přestože všude jinde v počítači (taskbar, charms, lockscreen) mám české nastavení času a data, tak metro aplikace jsou v angličtině. Ten kalendář mi opravdu vadí. A samozřejmě všechny vícejazyčné aplikace budou dělat to samé.

Budu dál googlit a hledat, ale třeba se s tím už někdo setkal - nevíte, kde v registrech se nastaví lokalizace pro Metro? Evidentně to má nějakou svou položku. Tohle se MS moc nepovedlo. Abych měl nastaven datum na český, všude v počítači to bylo české a jen metro aplikace to nerespektovaly... O to hůř, že když tam byla jen a pouze angličtina a český region, tak to respektovaly...
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Metro nerespektuje jazyková nastavení

Příspěvek od SirTom »

Nevím jestli to dobře chápu - podle mne to co popisuješ je v pořádku - systém máš EN a jediné co je CZ je klávesnice + region.
Co vlastně má být česky?
mceza

Metro nerespektuje jazyková nastavení

Příspěvek od mceza »

Problém je ten, že region na desktopu je český (tj. datum ukáže správně dle nastavení jako čtvrtek 21. února 2013 21:40) ale v metru je kalendář nastaven na Thursday 21st 9.40 PM. Když jsem měl čiště anglické Windows, tak kalendář respektoval nastavení lokalizace na Čeština. Nyní tam mám při stejném nastavení lokalizaci anglickou...
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Metro nerespektuje jazyková nastavení

Příspěvek od SirTom »

Už rozumím. Máš pravdu WP to vlastně dělá stejně - když mám vše v EN a region dám CZ, tak kalendář je česky.
Hm, tak to neporadím, já tím, že mám UK účet mám vše komplet na UK, pouze staženou CZ klávesnici a takto mi to vyhovuje.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Metro nerespektuje jazyková nastavení

Příspěvek od SirTom »

Tak jsem to zkusil nasimulovat a jde mi to (tedy doufám, že to cos chtěl):
- jazyk zobrazení je EN
- klávesnice mám EN + CZ
- metro aplikace se jmenují anglicky
- uvnitř metro aplikace (kalendář, Bing počasí) jsou české názvy (pondělí...)

Moje nastavení je:
Region / Formats: Czech
Region / Locations: UK
Language: UK EN (první) + čeština (druhá)
mceza

Metro nerespektuje jazyková nastavení

Příspěvek od mceza »

Zajímavé. To máš RT nebo plnohodnotné Win? Kde to nastavuješ? Já mám plnohodnotné a nastavuji v Control Panel\Languages.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Metro nerespektuje jazyková nastavení

Příspěvek od SirTom »

Tohle jsem nastavil na plných W8, nastavení v control panel - dvě nastavení region a language viz výše
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Metro nerespektuje jazyková nastavení

Příspěvek od SirTom »

Nicméně teď to zkouším na Sudface s RT a tam se to chová jak píšeš ty - tj i když mám region CZ kalendář je v EN.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů