wifi spojeni pada

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia
Odpovědět
dejfso
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 07, 2009 14:56
Zařízení: omnia

wifi spojeni pada

Příspěvek od dejfso »

Zdarec,
mam omnii, pripojuji se doma na wifi. Pouzivam WPA2+TKIP sifrovani. Kdyz brouzdam v opere,
po urcitem case spojeni uplne vytuhne a nepomuze nic jineho nez restartovat wifi v mobilu tim
ze ji vypnu a znovu zapnu. Myslel jsem ze by mohl byt problem s routerem, ale na router jsou
pripojene dalsi 2 notebooky a ty behaji uplne bez problemu (jsou na linuxu) a zadne vypadky site nepozoruji.

Mam pocit ze by to mohl byt bug we vm6.1. Bez sifrovani jsem to zatim nezkousel.

nema nekdo podobne problemy?

d,
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

wifi spojeni pada

Příspěvek od IkE Blaster »

Já jsem měl s Omnii a wifi tay problém, konkrétně se po chvilce sám přepnul na GPRS/3G a jel přes to. Takže při nevšimnutí by to nemuselo být levné. Po nějaké době se to už nedělo, takže jsem nemusel řešit.


Proč to píši - máš nastavené účty pro GPRS/3G? Protože pokud je nemáš, ale systém se stejně snaží přes ně připojit, tak poté může nastat daný problém. Řešení nemám :(
dejfso
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 07, 2009 14:56
Zařízení: omnia

wifi spojeni pada

Příspěvek od dejfso »

Ahoj, ani gprs ani 3g nemam nastavene a abych pravdu rekl ani nevim jak to poradne nastavit. obe dve sluzby pres
operatora nefunguji (mam pracovni mobil). zkousel jsem jestli sifrovani ma nejaky vliv - nema. Nema vliv ani typ routeru. doma mam linksys, v praci je to orinoco, vysledky porad stejne - spojeni pada a navic je straaasne pomale. Psal jsem na samsung.cz at mi poradi, ti na to samozrejme kaslou. Zkusim jeste samsung.com, treba maji v zahranici ke svym zakaznikum jiny pristup nez v cr.

kdyby mel nekdo stejne problemy, tak at da tady na foru vedet. mozna ze kdyz nas bude vic, bude to muset samsung resit.
dejfso
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 07, 2009 14:56
Zařízení: omnia

wifi spojeni pada

Příspěvek od dejfso »

update: dneska jsem to testoval trochu vic. dosel jsem na to, ze spojeni pada jenom pokud se musi
navazovat pri inicializaci nejaka vymena klicu. Zkousel jsem TKIP+AES (WPA2-PSK), samotny AES a TKIP,
vsechno po case pada. Pokud dam nesifrovane spojeni, nepada to. Updatoval jsem take firmware pro muj
linksys router abych zjistil jestli se to nahodou nezlepsi. Nezlepsilo. sifrovana spojeni porad vypadavaji.

To ovsem nemeni nic na tom, ze prenosova rychlost - at spojeni pada nebo ne - je asi tak na urovni modemu. Hledal jsem na netu specifikaci
toho 'SyChip Jaguar' wifi chipu. Musi to byt nejaky tezky noname protoze jsem nenasel vubec nic.

vypada to ze wifi v omnii je pekny scrap
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti