fotak u hp 614

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Odpovědět
Johny-D
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: pát dub 04, 2008 6:53

fotak u hp 614

Příspěvek od Johny-D »

Ahoj chci se zeptat mám hp 614c a přijde mi, že fotí hodně nekvalitně na to, že je to 3.Megapixelový foťák, myslíte, že je to verzi rom nebo má hp tak nekvalitní fotak? Děkuji
brendon_PK
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát bře 07, 2008 9:24

Příspěvek od brendon_PK »

HP 614C maju velmy nekvalitne fotaky. Takze je t normalne :( :x :x :cry:
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Pokud si správně vzpomínám, tak Diamant reklamoval svůj iPAQ kvůli velmi špatnému foťáku. Měl totiž možnost, porovnat focení u dvou různých iPAQů.

Pravdou zůstává, že iPAQ fotí otřesně a hrůzně. Je to zvláštní, když v dnešní době je běžné, že se do mobilů dávají fotopřístroje. HP to hodně v tomto směru ošidil. Možná by lepši soft něco vylepšil, ale jak tu již bylo napsáno, ne vše.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Ja som ale reklamoval preto, že jedna polovica záberu bola úplne neostrá, kým druhá bola aspoň v strede pomerne ostrá. To sa reklamovať dalo, zrejme nejako zle osadili šošovku. Ale tie ostatné negatíva foťáku (šum, farebné fľaky, krivé línie pri pohybe foťákom, slabunký blesk, ...) sú bohužiaľ vlastnosť a nie je to výsadou len u iPAQu.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Diamant díky za upřesnění ;-)

No, když porovnám kvalitu focení i u obyč. SE a u iPAQu, tak je to neskutečný rozdíl :???:
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Aj Nokie s foťákmi s autofocusom (N73 a vyššie) majú diametrálne odlišné fotky. Ale ak so zoberieme konkurenciu v podobe bežných telefónov alebo ostatné PDA (WM 5/6), tak tie foťáky fotia bohužiaľ rovnako.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Tak se na Palmare.cz objevila recenze na 914c a přiložené zkušební fotografie jsou daleko kvalitnější - no to by mě teda dokázalo nakrknout :). Nevím jak toho HP dosáhlo, ale dal bych krk na to, že HW foťáku je stejný jako u 614c (kácení linií při pohybu je tam také u některých fotek docela patrné). Viz. recenze:

http://palmare.idnes.cz/vseumel-s-velko ... lefony_ram

EDIT: Když se tak dívám na svoje fotografie, tak u 914c minimálně ubrali na kompresi a odstranili takový ten divný vzorek, který jde vidět u některých mých fotek.
FruFru
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 05, 2008 20:46

Příspěvek od FruFru »

no ja bych rekl ze ten tragickej fotak je jen domenou 614ky, protoze kdyz porovnam fotky, ktere jsem delal se svym starym qtekem 8310 tak bych rekl ze vypadaji lepe nez ted ze 614ky, sice maji mensi rozliseni, ale samotna kvalita podani barev a sumu je daleko lepsi.

videl bych to tak, ze HP moc moc setril a koupil treba nejakou strasnou optiku za babku, ze by to bylo zpusobene jen mizernym sw na ovladani fotaku se mi moc verit nechce :)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Spíše jsem myslel ovladače, než SW, který může být na dalších deseti mobilech. Ten šum je ale opravdu otřesný, pokud člověk nefotí za slunečného dne, tak jsou ty fotky nepoužitelné. Na to, aby člověk fotil ve ztemnělé místnosti může zapomenout kvůli nemožnosti nastavit delší dobu expozice - což je záležitost sw a ovladačů, stejně jako dost přehnaná komprese i na nejlepší kvalitu.
Odpovědět

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 4 hosti