Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Bacon »

Garp69 píše:
SmetyCZ píše:Taky mi to nešlo, musel jsem přes ten aka.ms/něco zkravocač, kterej je na netu.

EDIT: Tohle http://aka.ms/W10MUpgradeAdvisor" onclick="window.open(this.href);return false;
To je jediný odkaz, kde se mi to podařilo pro synovu 735ku stáhnout.
Bohužel aktualizovat nejde, protože mi ten Advisor píše, že telefon splňuje podmínky pro upgrade a ve spolupráci s operátorem a výrobcem telefonu připravují upgrade a až bude nachystaný, dostanu oznámení... :-(
To by teoretickymohlo jít flashnutím jiné WP 8.1 ROMky, nějaké country variant (CV) pro daný telefon. Ale spíš bych asi počkal na oficiální dostupnost, ostatně asi ani není kam spěchat. Windows 10 Mobile jsem nainstaloval a má to ještě nějaké bugy (grafického rázu, na L830 se mi jednou za čas na 1 - 2 vteřiny vypne obrazovka, Hudba Groove mi nic nepřehraje,...).
marcelino píše:Prepacte, mozete mi zodpovedat par otazok.
Na weboch pisu, ze sa ma telefon o update na W10 dat do tovarenskeho nastavenia a ze sa nema obnovovat zo zalohy.

1. je nevyhnutne dat telefon do tovarenskeho nastavenia?
2. ako sa to robí? to je Hard reset cez nejaké tlačidla?
3. ak sa telefon dá tovarenskeho nastavenia, co sa stane s mojimi vsetkymi naistalovanymi aplikaciami, najma platenymi?
4. ako postupovat po obnove do tovarenskeho nastavenia?

Dik
1. No, nevyhnutelné to určitě není, ale jistější to bezesporu je.
2.
3. Zatím dochází k poměrně komickým situacím. Např. hra Subway Surfers je dostupná pouze pro WP8(.1) a při upgrade na Windows 10 Mobile v telefonu zůstane. Pokud bys ale udělal reset, upgrade na 10 a chtěl si ji nainstalovat, ve Store ji nenajdeš.
4. Normálně, neobnovovat ze zálohy, přidat MS účet, atd. Jako při prvním spuštění prostě.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od jkubovic »

No stávajú sa aj divnejšie veci. Pri OTA update na W10.164 som mal funkčné základné systémové aplikácie - Lumia Motion a Glance Screen. Po HR sa už v mobile nenachádzajú a zo Store sa stiahnuť nedajú - je pri nich poznámka, že zariadenie ich nepodporuje!!! Lumia 640 DS, ktorá ten hardware predsa má!!! Tak neviem, čo teraz :-( Skúšal som 2x celý proces - Flash na 8.1, OTA update na W10.107 a W10.164 a stále je to to isté - pred HR tam systémové doplnky sú a sú funkčné, po HR tam nie sú a nedajú sa doinštalovať. Kým na to nebude riešenie, tak HR po OTA update robiť nebudem.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od veigy »

Máš správné odkazy na store na ty aplikace?
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od jkubovic »

Pravdepodobne áno, skúšal som to aj cez SysApp Pusher. A tak isto, ako tie dve systémové appky sa správa aj Upgrade Advisor :-)
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od jkubovic »

A dokonca aj Lumia Camera. Keď ju odinštalujem, už sa viac nedá nainštalovať.
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

Prestalo mi ukazovať na uzamknutej obrazovke obálku ked pride mail.treba to nastaviť aby to ukazovalo? Dakujem
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Garp69 »

jkubovic píše:A dokonca aj Lumia Camera. Keď ju odinštalujem, už sa viac nedá nainštalovať.
Aplikace Lumia camera byla nahrazena MS aplikací Kamera.
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Garp69 »

kubik1977 píše:Prestalo mi ukazovať na uzamknutej obrazovke obálku ked pride mail.treba to nastaviť aby to ukazovalo? Dakujem
Nastavení - Přizbůsobení - Zamykací obrazovka - Zvolte aplikace, které budou zobrazovat rychlý stav
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

Garp69 píše:
kubik1977 píše:Prestalo mi ukazovať na uzamknutej obrazovke obálku ked pride mail.treba to nastaviť aby to ukazovalo? Dakujem
Nastavení - Přizbůsobení - Zamykací obrazovka - Zvolte aplikace, které budou zobrazovat rychlý stav
No musím sa este vela učiť na wp.funguje a dakujem
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mato289 »

Rozhodol som sa napísať nejaký svoj názor na tento systém.Keďže systém obsahuje mnoho noviniek, zo začiatku som bol nadšený...no prvotná nadšenosť velmi ale velmi rýchlo opadla..spravil som HR dúfajúc, že problémy sa pominú...očividne zbytočne...

1. ako hlavnú vec na čo tel. používam je volanie..špúšťanie app telefónje strašné..pomalé..proste hroza..graficky to vyzerá úplne strašne, no na to by sa zvyknut dalo..dalšia nepochopitelna vec pre mna je že raz mi pri hovore ukazuje čas raz nie /nemám na mysli dobu trvania hovoru, ale čas samotný/

2. dalšiou kapitolou samou o sebe sú reštarty...3x do dna minimálne..neviem si to predstaviť používať ako pracovný telefón aby na nom závisela moja práca..asi by som ho hodil o stenu..najhoršie je že človek ani nevie kedy tento reštart nastanie..iba vyberie telefón z vrecka a pýta pin kód...neviem si predstaviť čakať na doležitý telefonát a bezvýsledne...

3. fotoaparát...to je výsmech toto..ale totálny..ked si porovnám fotku z WP8.1 a W10M tak je tam výrazný rozdiel v ostrosti..ako keby som to fotil s kalkulačkou

4. sync s onedrivom...tomu vobec nerozumiem...vyfotím 10 fotiek..a za hodinu sú na onedrive asi 3..zvyšné tam proste niesu.. a tel. je pro tom pripojený na wifi a nabíjačke

5. MS EDGE...to je dalši výsmech...pomalé lagujúce prostredie..synchronizácie je nekonečná..gestá ktore boli v WP8.1 zmizli..batériu žerie enormne rýchlo..no hruza des

6. bateria, dalšia hroza...človek sa pozrie na telefón a percentá miznú pred očami..oproti WP8.1 mám na lumii 1520 výdrž polovičnú...jediné čo je dobré je standby režim...tam percentá neubúdajú

7. to, čo sa mi na tomto systéme páči je úvodná obrazovka no s nou je spojený další problém...dlaždice sa aktualizujú ako saa im len chce..niekedy vobec..no vo vačšine prípadov sú na nich neaktuálne informácie

8. data sense bol vo Wp8.1 na výbornej úrovni a dáta naozaj šetril...tak isto aj v Exploreri...tu na niečo také može človek zabudnúť..šetrič dám tu síce je...ale nešetrí to dokopy nič...a dáta utekajú ako voda

9. nastavenia..a tá ich prehliadnosť..vyzerá to síce fajn..ale to čakanie ked človek klikne na položku je proste hrozné...

10. preblikujúca obrazovka uzamknutia..to vyzerá velmi zle..neovplyvnil to ani HR


Veci ktoré su vylepšené a to velmi dobre:

Emailový klient- špičková úroveň, radosť to používať /len tie oznámenia na dlaždici sú strašné/

Kalendár sa mi taktiež velmi páči a tiež jeho funkčnnosť

SMS správy-táto app je velmi dobrá, len tá jej rýchlosť a pády su hrozné

Ofiice


Čistota a jednotnosť prostredia sa jednoducho vytratila...všetko sa ovláda v ľavom hornom rohu..to je bláznovstvo..spodné lišty sa vysúvajú z prava...no nepochopitelné zmeny...Najznámejšie app vo forme Beta verzíí (napr.Messenger)..


Od oficiálej aktualizácie som čakal proste viac...toto všetko je strašný fail..veci na ktoré bol používatel zvyknutý zrazu niesu..nefungujú, náhrada neexistuje.Úprimne lutujem používatelov, ktorí si to aktualizovali na pracovnom telefóne, bez ktorého sa nepohnú..pokial sa bubdu stýkať s problémami ako ja...další telefón s Windows-om si už určite nekúpia.Po 5 rokoch dúfania a čakania možem povedať, že Lumia 1520 je moj posledný prístroj s týmto systémom.
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

Ja som si všimol este jednu vec ako som nainštaloval offiko w10 tak telefón sa mi začal dosst hriať.neviem ci je to len moja skusenost.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mato289 »

samozrejme..moj topil aj ked som bol len v nastaveniach..pri edge to už bolo extrémne...
kubik1977
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: ned zář 21, 2014 15:05
Zařízení: Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od kubik1977 »

Neviem si teda predstaviť ako by sa hrial x20
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Wertigo »

Tak v Edge jde nastavit jako výchozí poskytovatel i seznam.cz
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/16/03/19 ... bfd500.png[/img]
xxLubosZxx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: pát kvě 23, 2014 12:09
Zařízení: Xiaomi Mi Max Lenovo Phab Plus

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od xxLubosZxx »

Zdar před chvíli jsem to upgradoval z WP 8.1 a nemůžu najít filtr sms a hovorů.Kde to prosím najdu?Myslím že to byla ikona se štítem
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Wertigo »

Otevři zprávy , tři tečky a blokované zprávy.
xxLubosZxx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: pát kvě 23, 2014 12:09
Zařízení: Xiaomi Mi Max Lenovo Phab Plus

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od xxLubosZxx »

ok mám to ,ale teď koukám to co jsem měl vše poblokované tam není,takže musím blokovat znovu? i v těch hovorech? :(
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Wertigo »

Staci přidat do blokovaných bud ve zprávách,nebo v historii hovoru,automaticky to bude blokovat oboje. Ale ano,musíš to tam naházet znovu
xxLubosZxx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: pát kvě 23, 2014 12:09
Zařízení: Xiaomi Mi Max Lenovo Phab Plus

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od xxLubosZxx »

Zatím nemám nic bloknuté ještě otázka budu moci číst i ty blokované zprávy že?
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Wertigo »

Ano. Když si to zapneš,tak te to na blokovani muze i upozorňovat a i blokovane zprávy jdou přesunou mezi normální
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 hostů