Je lepší originální digitizer nebo postačí i levnější

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Alex95
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 07, 2015 20:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10.1 2014

Je lepší originální digitizer nebo postačí i levnější

Příspěvek od Alex95 »

Mám takový dotaz,
nedávno mi praskl nedopatřením displej, obraz a dotyk a všechny funkce kolem fungují, takže jsem předpokládál že je prasklý pouze digitizer.

Digitizery jsem našel na ebay, ale nevím jestli koupit neoriginalní od číňanů nebo originálni (mám Samsung galaxy Note 10.1 2014) , neprojeví se negativni kvalita toho neoriginalniho, nebude to pomalejši, nebo co já vim nějak nekvalitní.
Vyplatí se kupovat ten original.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Je lepší originální digitizer nebo postačí i levnější

Příspěvek od koumes »

Projevi se to tim,za koupis komplet,protoze to je lepene k sobe a pri odlepeni by ti stejne asi prasknul.
Ledaze by si byl hodne sikovny a ten praskly oddelil a novy nalepil.Ale kvalita ciny a originalu ciny je asi stejna,ikdyz muze byt nejaky rozdil.
Alex95
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 07, 2015 20:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10.1 2014

Je lepší originální digitizer nebo postačí i levnější

Příspěvek od Alex95 »

Já jsem ale četl že se to lepidlo dá odstranit fénem nebo něčim podobnym, nebo se mýlim ?
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Je lepší originální digitizer nebo postačí i levnější

Příspěvek od JuaNex »

Ked som preliepal sklo na starsom S3 tak som fenom nahrieval sklo a postupne silonovym lankom odrezaval sklo od displeja. Pomahal som si aj tym plastovym naradim co dodavaju k sklicku. Je to v celku jednoduche, sli mi to tak aj na dalsich telefonoch. Len zreba mat trpezlivost. Na zbytky lepidla je potom pripravok co to bez problemov vycisti.
Nove sklo sa lepi adheznou obojstrannou paskou po okrajoch telefonu kde nieje displej a na nalepenie priamo displeja k sklu je potrebne specialne LOCA lepidlo. Nanesie sa vrstva cca 2,5ml a prilozi sa sklicko. Necha sa postupne rozplinut pod sklickom aby bolo rovnomerne roztecene. Netlacit, len nechat sklo sadnut a opatrne po okrajoch postupne pritlacat. Ked je rovnomerne lepidlo po celej ploche displeja roztecene tak sa da telefon na par minut pod UV lampu aby lepidlo vytvrdlo.

Da sa to realizovaj aj iba adheznou paskou bez LOCA lepidla, ale potom nemusi spravne fungovat dotik a citlivost displeja.
Alex95
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 07, 2015 20:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10.1 2014

Je lepší originální digitizer nebo postačí i levnější

Příspěvek od Alex95 »

Dík, ale podle toho jak jsem koukal tak na originalnim displeji neni to lepidlo pod sklem je jen na okrajich.
Ale jak jsem pochopil asi se tam dava aby se dosahlo maximalni plochy dotyku mezi LCD a digitizerem ?!
A taky daval jsi tam originani digitizer ? Popřípadě pokud si tam dal jinej jak ti fungoval.
Jo a taky mohl bys mi prosim dat nejaky ten odkaz na ten odlepovaci přípravek, tu pasku a to loca lepidlo.
Dík
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Je lepší originální digitizer nebo postačí i levnější

Příspěvek od JuaNex »

Vsetko mam nakupene z ebay.com za pomerne najlacnejsie ceny.
Pozeram ze ten tablet ma pisany TFT displej. Zisti si ako je tam digitizer umiestneny. Ci je v skle,alebo sucast displeja...
Ja som zatial robil len par AMOLED-ov a tam je digitizer priamo sucast displeja, takze je jednoduche menit sklicko - meni sa samotne a tym padom bez flexkablov, a potom moj starucky iPhone 3G kde to bolo vsetko zvlast (displej, zvlast digitizer a zvlast sklo, ale to sa teraz hadam uz ani nerobi).
Alex95
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 07, 2015 20:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10.1 2014

Je lepší originální digitizer nebo postačí i levnější

Příspěvek od Alex95 »

Jo, Digitizer je kus samo o sobe pod nim to lepidlo pak to LCD, pokud to myslis takhle, nevim co myslis tim skličkem. Ale co jsem koukal na net, tak vetsina lidi o vymene digitizeru na ten muj samsung mluvi dost skepticky, i když jsem koukal na you tube jak odstranoval digitizer z Tab 3 a vypdalo to docela v pohode, ale nasel jsem i uspesné lidi kterym se to povedlo, tak nevim.
Jenom co to jsou ty flexkabely, to jsou ty plochý ?
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů