S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
ErzebethB
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 16, 2014 19:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od ErzebethB »

Dobrý den,
mám na Vás technický dotaz k Note 3. Když píši/kreslím/či jen přejedu nad displejem s Spenem, tak v pravé části (cca okolo 2/3. řádku, 4. ikony zleva) mi začne tah pera ujíždět cca o 2-3mm mimo reálné položení pera. Děje se to jen občas, zatím jsem to zpozorovala, pokud telefon držím v levé ruce a píši pravou (možná se tak děje kvůli sklonu?), pokud jej mám položený na stole, tak se tak neděje. Nejsem si jistá, zda je to od pořízení telefonu, či od upgradu na 4.4.2, ale je to velmi otravné, když cokoli píši a kreslím, tak v bodě jak jsem psala výše prostě ujede pero do háje, je neovladatelné a v podstatě mi to tam udělá docela zajímavý patvar a ač zkouším psát pomalu, nebo rychle, či otáčím pero o 90° x 4, tak vůbec, problém je stále. Občas opravdu pomůže ho položit na stůl do 100% roviny, ale to také není 100% výhra.... Na telefonu mám fólii od screenshieldu, ale nemyslím si, že by to byl problém fólie, pokud zbytek displeje reaguje naprosto bezproblémově. Zkoušela jsem vyměnit hrot Spenu za nový, zacvakla jsem ho jako původní i jsem ho nechala malinko povytažený - problém nevyřešen.

ROMku mám originální od Samsungu Kitkatku 4.4.2 a měnit jí za jinou nechci, vyhovuje mi.

Přikládám screen z deníku štěnecího psovoda, kde je vidět, jak písmo ujíždí a to jsem se ještě hodně snažila, aby to bylo aspoň k přečtení, občas to udělá jen dlouhou klikatou čáru ačkoli člověk píše celé slovo.

Stává se Vám to někomu také? Jak byste tento problém řešili? Do servisu na měsíc ho poslat nechci, jelikož si myslím, že mi ho vrátí po 30ti dnech s tím, že se problém neprojevil a ještě mi ho vrátí omlácený a bez drahé fólie, jako předchozí SG3. :-/

Vím, že tu bylo pár témat ohledně toho, že Vám pero kreslí i když se nedotknete displeje, tohle je ale trošku jiný problém, proto zakládám nový topic, pokud je to problém, předem se omlouvám.

Děkuji za rady.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od htcjirka »

že mi ho vrátí po 30ti dnech s tím, že se problém neprojevil a ještě mi ho vrátí omlácený a bez drahé fólie, jako předchozí SG3. :-/
Tak předtím delal servis Britex (coz je velice znamy a problematicky servis vcetne vedeni),nyni uz dela servis i VSP Data, coz je velice kvalitni servis, nejen ti ho radne opravi bez vymluv, ale ani neomlati.Pokud budou menit predni část dotyk/displej tak folii neprelepuji v zadnem ze servisu.To jen pro doplneni, pokud by doslo na nejhorsi, na servis.
ErzebethB
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 16, 2014 19:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od ErzebethB »

Tak servis bych chtěla řešit až úplně jako krajní variantu... Mam ho měsíc s jiný telefon na používání nemám a jelikož je to jeden z mých hlavních pracovních nástrojů, chtěla bych to vyřešit pokud možno jinak, třeba se kalibraci či cokoli jiného....
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od nandro »

Používám tužku zřídka,spíše pro úpravu fotek. Dříve jsem si také občas všiml že při sklonu to trochu ujíždělo od reálné pozice. Zkusil bych,zda to nemůže dělat fólie.
ErzebethB
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 16, 2014 19:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od ErzebethB »

Ahuj fólie to urcite dělat nebude když na zbytku displeje je to v pohodě. Spis mi přijde jako by zlobila kalibrace pera a displeje. U prstů mi to taky nedělá
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od nandro »

Nejspíše to fólie nedělá,já jen že vždy zkouším vše možné,i to na co to nevypadá. Ohledně kalibrace bohužel neporadím,nic o ní nevím,ani zda nějaká existuje. Možná ale na stránkách "xdadevelopers" by se mohlo cosi psát o tom.
ErzebethB
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 16, 2014 19:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 3

S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od ErzebethB »

Jop, jsem ráda za každý nápad... ale fólii jsem uvažovala jako první... ale po pravdě, samsung nedoporučuje z důvodu nepřesností fólii u note 3 přímo v návodu, ale neumím si představit, jak by ten telefon za půl roku vypadal... :// zkusím to xda, díky za tip :P
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od nandro »

Zkusil bych fólii v místě kde to zlobí odlepit. Přilepit se dá vždy zpět. ;-)
Uživatelský avatar
Dzoradno
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: sob říj 12, 2013 12:35
Zařízení: NOTE 3

Re: S pen - špatná detekce umístění kurzoru

Příspěvek od Dzoradno »

Mám tempered glass 0.26 mm a nemam problém. Bohužel bude chybka někde jinde.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti