iPad v praxi v 1. třídě

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
nounejm
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát dub 18, 2008 16:16

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od nounejm »

Zdravím Vás.
Na stránkách http://www.i-school.cz se můžete v sekci iPad v praxi podívat, jakým způsobem využívám iPad na ZŠ v Nové Bělé v 1. třídě. Chtěl bych vést po celý rok "deník" kde zapíšu, co nového se děti skrze iPady naučily a které aplikace jsme k tomu použili.
S pozdravem Tomáš Kováč
Pavel Štrobl
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 09, 2011 15:06
Zařízení: Lumia 920 Cyan, Sony VAIO Duo 11
Bydliště: Planeta Země, Kontinent Evropa, Stát ČR, Město Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od Pavel Štrobl »

Nehodlám Vám nic nutit, ale mám za to, že děti v první třídě by měli kreslit pastelkama a psát tornádem a ne patlat prsty po displeji.
nounejm
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát dub 18, 2008 16:16

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od nounejm »

To dělají samozřejmě taky.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od HanysR »

To mne nejvíc baví jak každý ví, co by děti měly a navíc beztak ani děti nemají. Už to zase začíná. V každém by se mělo rozvíjet to, k čemu má trošku blízko. Je doba jaká je a ať se to komu líbí nebo ne, za dejme tomu 30 let děti ani nebudou vědět, že nějaké pastelky kdy byly.
Pavel Štrobl
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 09, 2011 15:06
Zařízení: Lumia 920 Cyan, Sony VAIO Duo 11
Bydliště: Planeta Země, Kontinent Evropa, Stát ČR, Město Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od Pavel Štrobl »

A proč jsi tak agresivní, jestli se můžu zeptat.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od HanysR »

Protože ty jsi tak radikální. Nejsem agresivní vůči tobě i když jsi to tak vzal, nýbrž k těmto obecným názorům. Rozohnilo mne to, protože vím jak byl tady minule kamenován. Holt v historii to neměli průkopníci nikdy lehké :-)
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od HanysR »

No však jasně. Netvrdím že by měli s tabletem i spát. Jen že nápad je to zajímavý a jako doplněk pro seznámení s technologiemi určitě k zamyšlení. Rozhodně bych ale netvrdil, že na to mají čas, že by měli užívat jen pastelky apod. Každé extrémní řešení je špatné.
Uživatelský avatar
Čambus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: sob úno 26, 2011 15:45
Zařízení: Apple iPhone 5S 16GB
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od Čambus »

Apple iPady bych zavedl do tříd jen jako malé doplňky výuky, rozhodně né jako nějakou každodenní věc, díky které děti zakrní v rozvíjení sebe sama. Spíše například jako pomůcku do informatiky nebo podobných techničtějších předmětů...
Býk Bobík
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 03, 2012 12:03
Zařízení: iPhone 3G

Re: iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od Býk Bobík »

Možná jsem staromódní, ale myslím si, že by tihle mali školáčci spiš měli číst knihy a celkově by se měli podporovat ve vzdělanosti (čtení, psaní, počítání) a v kreativitě.

Práce s technikou je fajn, ale tohle spíše povede k tomu, že ty děti budou mentálně líné.

Vím to z vlastní zkušenosti. V páté třídě jsme museli poctivě počítat matematické příklady z hlavy a v šesté třídě nám zavedli kalkulačky.

A dneska na spočítání jednoduchého příkladu se třemi matematickými operacemi potřebuju kalkulačku v mobilu, protože je můj mozek v tomhle zakrnělý.

Naštěstí jsem vytrénovaný v tom číst knihy, tak mám alespoň dobrou představivost a dovedu docela dobře komunikovat a orientovat se v textových informacích.

Obávám se, že tohle ti žáčkové s iPady umět nebudou a pokud se dostanou do situace, že nebudou mít k dispozici tyhle "berličky" (iPady), asi budou mít dost velký problém ...

Memorováním se v mozku vytváří spoje mezi mozkovými buňkami. Když se mozek v tomhle věku (7 -14 let) pořádně netrénuje, tyhle paměťové dráhy se v mozku nevytvoří ...
nounejm
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát dub 18, 2008 16:16

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od nounejm »

Musím se k tomu vyjádřit.
Primární není, aby se děti naučili s iPady, ale primární je, aby se děti naučili samozřejmě číst, psát, počítat a jiné dovednosti, potřebné k životu. Jedna (nikoli jediná) z metod, jak je naučit číst, psát a počítat je pomocí iPadů. iPady jsou pouze okrajovou metodou. Samozřejmě využíváme knížky, učebnice, sešity, pastelky, tužky apod. Já sám jsem velký zastánce čtení (ovšem jako každý učitel). S minulýma druhákama (taky jsem s nimi začal testovat iPady) jsme pravidelně (každý pátek) chodili do mistní knihovny, kde děti měly svou rozečtenou knihu. Až se prvňáčci naučí číst, samozřejmě opět budeme chodit do knihovny. Mám vystudovanou mimo jiné Dramatickou výchovu. Využívám také metody DV při práci s žáky.
cicolably
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: stř bře 10, 2010 14:37
Zařízení: Lumia 735 , MS Band , iPad mini
Bydliště: Praha 9

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od cicolably »

nounejm škoda písať,keby to bol asi iný OS tak sa tu poniektoré indivíduá rozplývajú
ja ti držím palce , ved škola hrou a toto je len pomôcka
a uroven dnešných "soplošov-mladých" hovorí o urovni ich rodín,pretože škola rodinu nenahradí
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od GreenArrow »

Pavel Štrobl píše:Nehodlám Vám nic nutit, ale mám za to, že děti v první třídě by měli kreslit pastelkama a psát tornádem a ne patlat prsty po displeji.
No podle mě rozhodně lepší prvňák s výukovým programem na iPadu než 15-ti letej puberťák s dvouma PSPčkama.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od mike-biker »

OT: Jinak se píše - Děti se naučily! :!:
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od Pepanisko »

Já vám nevím, ale stejně si myslím že když příjde prvňáček do školy, měl by dělat i něco jiného, ale jakpíšete že je to pouze doplňkový nástroj, tak občas si s ním pohrát by podle mě nebylo špatné, pokud nezanedbáte ty základní úkony jako učení zprvu podle obrázků, postupně začít psát atd. Obecně nejsem proti aby si takto žáčci doplňovali zájem, a podle mého iOS je pro takovéto malé caparty nejlepší OS kvůli barvám, animacím atd.
nounejm
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát dub 18, 2008 16:16

iPad v praxi v 1. třídě

Příspěvek od nounejm »

mike-biker píše:OT: Jinak se píše - Děti se naučily! :!:
Omlouvám se. Momentální (mentální) indispozice. ... Kdyby to byli žáci ... :P
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů