Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mimonaut »

ve starších mobilech jsem BT file transfer měl, a použil jsem to jednou, když jsem zkoušel, jestli to funguje..
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

Přesně tak. Navíc BT na tento účel bude asi mrtvý. Vzpomínáte na to demo na keynote, kdy se telefon se slatem domluvil přes NFC a přístroje vytvořily ad-hoc Wi-Fi, přes níž si data poslaly? Na co pracně zapínat a párovat modrozub :-)
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Já spíše nechápu jak to s tím NFC funguje. Zatím se mi do ruky žádné zařízení nedostalo. Nicméně podle prezentací to vypadalo, že je stále zapnuté, což samozřejmě musí zvyšovat celkovou spotřebu. Nevíte někdo, jak moc energeticky náročné to je (například ve srovnání s BlueTooth 4.0)?
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Mě nejde ani tak o posílání souborů, jako o podporu HID a například párování s autorádii... To já chci a obávám že, že to ve WP 7.8 nebude.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

Pro HID nevidím využití. Párování s rádii? Hands-free profile WP7 umí, A2DP asi taky (nebo sluchátka se připojují přes jiný?), co jiného by mělo komunikovat s rádiem?
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

HID potřebuji pro externí Bluetooth klávesnici. Při připojení na server přes SSH se na klasické nejenom píše blbě, ale chybí i spousta znaků a třeba šipky (na Symbianu šly, doufám, že případně na WP půjdou také).

Mám Škoda Superb s BT a navigací Columbus. Ještě jsem neměl příležitost to vyzkoušet, ale WP by neměl podporovat rSAP.

Už chápeš?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od steelspace »

Tomáš Kápl píše:Já spíše nechápu jak to s tím NFC funguje. Zatím se mi do ruky žádné zařízení nedostalo. Nicméně podle prezentací to vypadalo, že je stále zapnuté, což samozřejmě musí zvyšovat celkovou spotřebu. Nevíte někdo, jak moc energeticky náročné to je (například ve srovnání s BlueTooth 4.0)?
NFC má nízkou přenosovou rychlost, takže slouží spíš k navázání spojení jinou cestou (BT, WiFi). Spotřeba je určitě nižší, než má BT.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

mceza píše:HID potřebuji pro externí Bluetooth klávesnici. Při připojení na server přes SSH se na klasické nejenom píše blbě, ale chybí i spousta znaků a třeba šipky (na Symbianu šly, doufám, že případně na WP půjdou také).

Mám Škoda Superb s BT a navigací Columbus. Ještě jsem neměl příležitost to vyzkoušet, ale WP by neměl podporovat rSAP.

Už chápeš?
Aha, nikdy mě nenapadlo řešit, že rSAP by mohl mít nějakou zjevnou výhodu oproti HF.
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Třeba to, že auto prostě zkopíruje komplet simku. Mohu tak volat nebo SMSkovat bez sundání rukou z volantu. Případně mohu volat, procházet kontakty, psát SMS atd. přes dotykáč rádia...

V druhém autě to nemám, tak mám telefon přes 3,5 mm jack píchlej do rádia a je to o mnoho méně pohodlné :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od htcjirka »

Já spíše nechápu jak to s tím NFC funguje. Zatím se mi do ruky žádné zařízení nedostalo. Nicméně podle prezentací to vypadalo, že je stále zapnuté, což samozřejmě musí zvyšovat celkovou spotřebu.
Zapnute stale nebude,to by nemohla N9,ktera NFC má vydrzet vice nez Lumia 800 pri uplne stejnem pouziti.Bylo by zajimave provest test vydrze pri sparovani pres BT versus NFC.
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od xax41 »

Ted jsem cetl na Winfuture.de mj. ze WP7 a zarizeni s nim budou dle MS dale pokracovat po boku WP8 zejmena jako levnejsi alternativa pro rozvojove zeme.

http://winfuture.de/news,70470.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Takze to, co je ted nejvyssi rada Nokie jsou vpodstate levnejsi stroje pro rozvojovy zeme? No tak doufam, ze zapracuji i na cene...
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od xax41 »

Ono tam jde ale hlavne o ten spickovej OS ve spojeni se spickovym HW jak se ho snazil MS od zacatku prezentovat a pritom delali z lidi pitomce. Neda mi nevzpomenout si na vyroky ruznejch hnupu o nejlepsim OS na svete kterej se bude dale rozvijet, o Lumii jako nejlepsim telefonu....
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mberdych »

Ja bych to tak nedramatizoval. Kdo me tu sledoval vi, ze jsem prosel z iPhonu 4 pres BB9900, Titan, iPhone 4s, Lumii 800, Galaxy Note, Galaxy Nexus az ted k Lumii 900. V prvni chvili me to oznameni o WP8 nastvalo. Pak jsem se zamyslel a doslo mi, ze je to sice blby, ale Lumii 900 nevratim, i kdyz bych v ramci 30ti denni lhuty na amazonu mohl. Proste me vyhovuje vic, nez Galaxy Nexus. Jsou na ni veci co mi vadi, ale co je pro me dulezity (exchange sync, kvalita audio vystupu, zune pass, hlasitost repro a sluchatek a par dalsich veci) umi lepe nez Nexus. Tak to je. Nerikam, ze je to nejlepsi telefon, drahy je jako prase, ale jestli me v nasledujicim tydnu neco nevytoci, tak zustavam, wp8 ne wp8. Jasne, nejsem typicky pripad, ale me je vazne jedno kolik to ma jader, pameti a ja nevim ceho jeste. Prijde mi skvela a to jsem mel papirove vyrazne lepsi telefony. RH je militantni provokater, ale nevylucuju, ze mu ten telefon nevyhovuje stejne jako me. Jedine co me zklamalo s ohledem na kapacitu baterie je vydrz, neni to katastrofa, ale cekal jsem vic.

A mimochodem, BB9900 stoji jako Lumie 900, ma do budoucna mrtvy system a HW je velmi podobny, je na tom vlastne uplne stejne.
mceza

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od mceza »

Tak jsem zkusil L800 spojit se Superbem a všechno parádní. S autem se to spojilo, auto si natáhlo telefonní seznam a pomocí rádia lze navíc ovládat přehrávač. Takže v tomhle se MS a Nokii omlouvám - díky, že to funguje jak má :-)
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od koblihjr »

Je docela úsměvné, jak si zde někteří uživatelé stěžují na situaci WP7.5, WP7.8 a WP8. Tak předně bych rád poukázal na několik faktů. Mohu?

- nikdo nikde nepotvrdil, že WP7.8 dostanou všechna zařízení s WP7.5 nebo WP7.5 Refresh. Z toho plynou dvě možnosti: buďto bude WP7.8 exkluzivitou pouze pro některé modely (nedivil bych se, kdyby smetanu slízly modely Lumia, jakožto projev dříve zmiňované exkluzivity.) Ale zároveň nevyvracím jistou možnost, tím, že nikdo toto nepotvrdil ani nevyvrátil, že WP7.8 dostanou všechny aktuální modely s WP7.5. Graficky by totiž ladily všechny přístroje spolu navzájem a nikdo by v obchodech nutně nehledal v pidipísmech, o kterou verzi se jedná. Je to dnes podobné třeba u Androidu. Ve vitrínkách a jsou různé verze Androidů a prodává se plusmínus vše - Huawei, LG i Samsung. A paradoxne nejvíc se prodává to nejlevnější(třeba Vodafone 8xx), kde je snad jen Droid 2.3. Hodí se připomenout, že ne vše má ICS... !

- Pak mě docela také zaujalo, jak každý je zde jasný jasnovidec. Tito jedinci by si měli otevřít svou ordinaci, či snad kancelář a otevřít si takovouto živnost. Že je vlastně WP7.5 mrtvou platformou? Novináři rádi takovéto titulky.
A přitom několik dní zpátky představil Apple svůj iOS6, se ktrým připravil víceméně podobnou situaci pro své produkty. Tak například iPhone 4S dostane iOS6 se vším všudy, ale třeba iP4 dostane pouze iOS6 Lite a iP3GS dostane taky iOS6 Lite. A kritizoval třeba nějaký nokiář nebo hátécečkař tento krok? Neviní nněkdo snad Apple z tohoto - nazývejme ho "kontroverzního" kroku? A tento krok je zcela totožný s tím, jaký nyní vykonal MS. S jediným rozdílem. iOS6Lite je jinak označován pořád jako iOS6. Tak měl snad MS nazvat svůj WP7.8 jako WP8Lite? Byli by pak tito řvouni uspokojeni, že všechny aktuální WP telefony dostanou svým způsobem nový OS? :roll:
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Vlasta W. »

Že 7.8 nemusí dostat všechna zařízení, je každému jasné. Nakonec v prezentaci bylo důsledně uvedeno, že je pro 7.5 telefony, což obvykle znamená druhou generaci. Na druhou stranu custom rom to jistí.

Ano, přesně tak, lidi by řvali míň. Je to jen o způsobu prezentace.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od Radek Hulán »

Něco k Microsoftímu marketingu, aneb jako Lumia 900 dostane WP8 :)

http://mywindows.cz/item/nokia-lumia-90 ... ktualizaci" onclick="window.open(this.href);return false;
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od xax41 »

A kterej trotl do toho clanku napsal ze Lumia 900 je nejlepsi telefon a nic lepsiho neni?
imaxik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: stř srp 03, 2011 21:43
Zařízení: Omnia 7

Windows Phone Summit: Novinky ve Windows Phone 8

Příspěvek od imaxik »

+1
Martina Weisserová píše:Bohužel. ALE! Vaše přirovnání kulhá na obě dvě nohy. IPhone 4 šel v ČR do prodeje 27.10.2010, tedy před cca 20 měsíci. Lumia 900 se v ČR ještě ani oficiálně neprodává!! Tudíž jejich srovnávání z hlediska aktualizací je nesmyslné, zavádějící a trapné. Vezměte 20 měsíců starou Nokii a u té nám něco povězte o aktualizacích na WP8 (WP7.8)...
xax41: s tim nejlepsi telefonem to on "urcite" bere jako nejlepsi od Nokie a to je pravda :tlem:
Lumia 900, která bude v úterý uvedena v ČR, bude #1 telefon od Nokie. Nic lepšího na trhu od Nokie dnes není.
asi tam vypadlo par pismenek
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti