HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
Panzerwerver
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 12, 2010 23:36
Zařízení: HTC HD2

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od Panzerwerver »

Zdravím všechny
Mám obrovský trabl se svým HTC HD2. Dneska jsem ho vypnul s tim abych mohl zase zapnout, nechodí mi občas smsky a tak musím ho restartovat. Takže po vypnuti jsem ho pustil znovu klasický stisknutím tlačítka položit hovor. Telefon zavibroval, na obrazovce se objevilo HTC a dole červeně verze ROM nebo co to tam je, dále to na obrazovce vypsalo quitly brilliant a pak nic. Normálně mi ta uvítací obrazovka HTC zmizela do deseti vteřin a tentokrát mi zůstala viset. Nechal jsem telefon běžet tak asi 5 minut a pak jsem pochopil že bude problém.

Teď nevím co s tim mám dělat v telefonu mám spoustu kontaktů a nejsou na SIMce ale v paměti přistroje. Pokud stisknu tlačítko přidat zvuk a ubrat zvuk a položit hovor tak se mi zobrazi nabídka Hard Reset ale nechi to zkoušet, přišel bych o všechno co je v paměti telefonu. Poradí mi někdo jak z toho ven?

Jinak ještě k té obrazovce, tak asi po těch deseti vtečinách zhasíná a rozsvici se znovu jako kdyby telefon zkoušel nabootovat ten Windows a vrácel se zpátky k předchozímu kroku
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC HD2 nejde pustít, zamrznul na úvodní obrazovce HTC quitl

Příspěvek od htcjirka »

Chyba je ze pravidelne nezalohujes a ze kontakty nemas sesynchronizovane s outlookem.Ono ti stejne nic jineho nez Hard Reset nezbyde,kdyz je system nakopnuty.Zalohovani je zaklad.
Panzerwerver
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 12, 2010 23:36
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2 nejde pustít, zamrznul na úvodní obrazovce HTC quitl

Příspěvek od Panzerwerver »

No já jsem hodně přemyšlel nad tim jak systém zálohovat a žádný vhodný software jsem nakonec nenašel a tak jsem to postupem času pustil z hlavy. Když už jsme u toho, jaký bys mi software doporučil? Jde mi hlavně o kontakty, měl jsem je vedene v telefonu i s fotky a v takové konsistenci bych je chtěl i přenášet do archivu a v připadě nouze zpátky
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

HTC HD2 nejde pustít, zamrznul na úvodní obrazovce HTC quitl

Příspěvek od htctester »

nechci do toho zasahovat , ale Jirka má pravdu, a soft na zálohování najdeš bez problémů spoustu, a nebo jednoduše a spolehlivě třeba MyPhone od Microsoftu ( zálohuje ti i foto a další data s kontaktů, upravu pohodlně provedeš na počítači přes webové rozhraní ) , nyní i u Vodafone můžeš zálohovat kontakty na http://www.Vodafonepark.cz" onclick="window.open(this.href);return false; atd atd , třeba google ti řekne víc o jednotlivích aplikacích,
Panzerwerver
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 12, 2010 23:36
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2 nejde pustít, zamrznul na úvodní obrazovce HTC quitl

Příspěvek od Panzerwerver »

No já bych chtěl nějaké unifikované konsistentní řešení které vím že bude v provozu delší dobu. Oni jsoi ti takové Opensource věci maji problém v tom, že po čase výrobce toho software ta činnost přestane bavit nebo trochu vyrostou a už je z toho opuštěný projekt, a já si za rok koupim HTC HD7 a nebudu vědět rady jak z toho archivu kontakty přesypat.

Co mně tedy ještě zajíma jak v HTC jsou ukládané kontakty, pokud je tedy mám s fotkou a třeba emailem. Ten formát který HTC Sense ukazuje, ten je nějak kompatibilní s Windows Mobile, tedy využíva jeho platformu nebo ta databáze je nějaká jiná. A ještě mně zajima založka People, jestli se dá zálohovat taky.

Ono mně zajíma jeslti se daji tito kontakty tedy adresář obecně + People synchronizovat napřiklád s Outlookem nebo i nějak zvlášť
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

HTC HD2 nejde pustít, zamrznul na úvodní obrazovce HTC quitl

Příspěvek od htctester »

s outlookem ano dají , jinak služba microsoftu MyPhone představuje přesně službu kterou ty žádáš, její webové rozhraní ti dle mého názoru velice usnadní editaci kontaktu, a jejich zprávu, mimo to zálohuje i foto ke kontaktům, dále pak sms, dokumenty ,emaily, prostě to co si zaškrtneš ve výběru, mám pocit že i obsah pamětové karty.
každopádně zde máš odkaz http://sn1-p2.myphone.microsoft.com/mkw ... ?mkt=cs-CZ" onclick="window.open(this.href);return false; ,zkus a uvidíš. já jsem velice spokojený, akorát toho místa by mohlo být více. jinak do HD2 si stáhneš aplikaci MyPhone a na webu provedeš registraci pokud jí nemáš nebo nepoužíváš WL ID. provedeš první synchronizaci a je to o zbytek se stará automatika pokud nezvolíš jinak.
...uvidíš sám, třeba ti někdo dá i jiný ,tobě lépe vyhovující návrh.
Panzerwerver
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 12, 2010 23:36
Zařízení: HTC HD2

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od Panzerwerver »

No ale záložku People mi ten MyPhone sesynchronizovat nedokáže te ano. Tedy People je věci HTC Sense že to není standardní prvek Windows Mobile

Ještě bych chtěl doplnit jen tak mimo hru, že jsem si téměr jistý že v MyPhone regulerně Prohrabávaji kluci z CIA a možná dokonce Microsoft o to požádali nebo i sponzorovali vývoj tohoto programu :)
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od htctester »

.....jen tak také na "okraj" mimo jiné já si myslím, že když se někdo bude chtít hrabat v tom obrovským množství dat, tak k tomu nebude vyvíjet tuto aplikaci , lidově, když ti budou chtít "cucnout" data tak to udělají....a microsoft ? ..nejedeš náhodou na jeho systému ...o tomto polemizovat hodiny a hodiny ....JÁ BYCH TO TAKTO URČITĚ NEŘEŠIl. každopádně znám spostu uživatelů, kteří nemají data v bezpečí ani ve svém pc .....takto hluboko se nad tím zamýšlet je dle mého názoru pro obyč uživatele naprosto zbytečné :-))))
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od TomasSX1 »

záložku People mi ten MyPhone sesynchronizovat nedokáže
nechapem tvojej otazke...naco ti zalohovat zalozku people?? ved to je len ako rychli pristup ku kontaktom..to iste ako adresar...cize adresar = people = adresar

len ked zresetujes telefon mozno budes musiet svojich oblubenich 15 ludi navolit znovu..nic viac a nic menej...tazka praca?! hlavna vec ze budes mat svoje kontakty v bezpeci (no kym MS nevyhori do tla na vsetkych castiach sveta :D ) a poruke aj ked telefon zabudnes doma ale mas pristup na net...cize nie je lepsej synchronizacie a zalohovania kontaktov...no a este outlook..ale ten mas len kym ti nepadne Windows alebo HDD
mirekp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon lis 16, 2009 18:11
Zařízení: HTC HD2 dříve nokia

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od mirekp »

taky bych se rád připojil trochou do mlýna. taky mi zamrznul ma úvodní obrazovce, ale totálně. stalo se to při nahrátí nové romky a následně při přihřátí 4x4 lidé a 4 sloupce do startu. následný restart a už to nenaběhlo. naběhlo to na bílou obrazovku kde je nápis HTC. dříve na této obrazovce v levém rohu svítilo číslo rádia a romky ale nyní nic. poradí někdo. přiznám se že celý dnešek jsem hledal na toto odpověď , ale marně. každopádně díky za každou radu
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od htctester »

přepni do bootloaderu , připoj k pc a dej tam novou rom , po instalaci rom proveď HR, udělal jsi to po té instalaci ? a aby ti příště bylo možno lépe pomoci napiš rom a radio jaké zrovna používáš.
mirekp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon lis 16, 2009 18:11
Zařízení: HTC HD2 dříve nokia

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od mirekp »

tak upřesnující informace: rom-elegancia v 5.0 final WWE, radio-2.07.51.22_2, manila 2.5.20181424.0
a po hspl se to rozjelo, ale nemůžu si nic dalšího přiinstalovat, jelikož po softresetu mi to zatuhne na bílé obrazovce s nápisem htc a konec. pak pomůže zase jen hspl. chtěl jsem nahrát opětovně novou romku s tím, že jsem chtěl použít prográmek task 29, ale nejde mi stáhnout plně. stáhne se něco, ale nelze to použít.
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od htctester »

takže na elegancii jedu taky a musím přiznat , že první co mě praštilo do očí je radio , verse X.XX. 51.XX nejsou doporučována. já to mohu jen doporučit , také jsem laboroval a dopadlo to blbě !!!
jinak ...stáhni task29 do pc ,nechápu proč ti nejde stáhnout....to jsem nějak nepochopil. je lepší ho použít v tom máš pravdu. stáhneš ho do pc a pustíš atd atd , ale to asi znáš, pak tam nahraj novou rom a s radiem pozor JSOU DOPORUČOVÁNA K ROM ,CO UVÁDÍŠ, POUZE TYTO :
2.09.50.29_2, 2.10. 50.08_2 or 2.10.50.19_2 or 2.10.50.26
VIZ ODKAZ ZDE : http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2353" onclick="window.open(this.href);return false; autor na to přímo upozorňuje ! :wink:
a vše ti pak pošlape jak hodinky ...zkus a písni jak jsi dopadl . A OPRAVDU POZOR NA RADIO :!:
*** pokud by jsi potřeboval pomoc krok po kroku s instnutim, pisni email nebo zprávu , domluvíme se***
miko_12des
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 26, 2011 12:47
Zařízení: HTC HD2

HD2 nejde spustit, zamrznul na úvodní obrazovce HTC...

Příspěvek od miko_12des »

Dobrý deň taktiež mám veľký problém s HTC HD2. Neviem vôbec nejde je úplne bugnutí a neviem co mám robiť už som si na nete hľadal rôzne možnosti nakoniec som sa rozhodol preinštalovať softér len najprv by som chcel ešte skúsiť hard reset. A ako som našiel video na youtube tak by mi malo vybehnuť dačo úplne iné ako mi vyskočí. Na píše mi Step 3 error while updating. File operate: File does not exist. Restart the machine? A dole je napísané YES. Ale ked stlačím aj všetky gombíky aj nato stlačím tak ani za boha to nejde a neviem čo teraz mám s tím spraviť. Alebo mi nabehne že mám slabú batériu aj keď je úplne plná. Nevedel by mi niekto pomohnúť?
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů