Vypínání neaktivních programů na MDA PRO

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Vypínání neaktivních programů na MDA PRO

Příspěvek od Alena Svobodová »

Při více spuštěných programech vždy ten dříve otevřený se ukončí a zůstane otevřený jen ten aktivní. Na MDA PRO mám nahranou AKU 3.2 od I-mate.
Kromě toho mi přístroj často "zamrzá" a je nutný restart. Nejčastěji, pokud po delší době zapínám přístroj (nastaveno vypnutí po 2 minutách bez provozu), ale občas i při chodu.
Prosím o radu, jestli jdou tyto problémky nějak vyřešit.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Spravce bezicich aplikaci najdes v Start/Settings/System/Memory, a zde se staci prepnout na zalozku Running Programs.

Mnohem lepsi reseni vsak nabizeji aplikace tretich stran, ktere jsou navic (nektere) zdarma, napr doporucuji X-Button (info, download), a nebo MagicButton (download).

U obou si muzes nadefinovat vlastni akci pri stisku krizku (napr. minimalizace pri klasickem tapnuti, ukonceni aplikace pri pridrzeni...).
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

no ja to vidim spis na MR, pokud se ta bezici aplikace sama od sebe vypne (vetsinou to byva tak, ze bez programu tretich strana ani vypnout nejdou) a pristroj casto zamrza.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Vypínání neaktivních programů vyřešeno. Měla jsem nainstalovaný xBar, který mi výborně funguje na MPx 200, bez něho si nedovedu přestavit rychlé přecházení mezi aplikacemi. Bohužel na MDA "zklamal". Po jeho odinstalovaní jsem zkusila pBar, takže už není problém si pustit TCPMP a poslouchat příjemné melodie a zároveň si otevřít iSilo a číst si, což bylo doteď problémem. Mám v zásobě ještě True Toolbar a Magic Button, chystám se vyzkoušet, který z nich mi lépe "sedne".
Bohužel ještě musím "zapracovat" na tom zamrzání. Doufám, že i tentokrát se obejdu bez MR.
Děkuji za rady.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Tak bohužel, mé nadšení bylo předčasné. Zmiňovaný stav trval do prvního SR, pak došlo k návratu do původního stavu, takže se omlouvám za "hanobení" xBaru. Přistoupila jsem k HR, který pomohl. Aplikace zůstávaly na pozadí, dokud jsem je přes Memory nevypnula. Dokonce nedocházelo ani k zamrzání. Postupně jsem začala instalovat jednotlivé aplikace. Musím podotknout, že xBar funguje správně. Daleko jsem se ale nedostala. Nainstalovala jsem si Total Commander, Oxios Memory, xBar, iSilo, Slovo Ed + slovník ČJ-AJ a NJ, TCPMP a GS Player a všechno v pořádku. Pak jsem přidala Gibo SMS, Agile Messenger, Skype, Spb Time, Spb Finance a Spb GPRS Monitor, Today Time a 1-calc a vypadalo to, že dobré, ale už při přihlášení do Messengeru mi to nahlásilo nepředvídanou chybu a opět je možné mít otevřenou jen jednu aplikaci. A stav zůstává stejný, i když všechno odinstaluji. Mám obavu, že závada bude někde v mobilu a budu se muset holt s daným stavem smířit. Nebo znovu HR a pokračovat pomalejším tempem.
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Tady bych viděl problém s píš v nedostatku paměti. Zkus sledovat co a jak ti jí žere.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

To jsem právě při instalování a pak při kontrolním spouštění programů dělala, nejvíce "bral" hrající Windows Media Player, ale pokud jsem měla zapnuté jiné programy - např. GS Player, iSilo, Word, Total Commander zároveň, neklesal stav pod 15 MB, spíše se držel kolem 20 MB, což mi přijde jako slušná "rezerva". Ani zapnutý Agile Messenger nevykazoval veliký pokles paměti, ale přesto, že bylo v paměti volných ještě 22 MB, další program už se neudržel. A teď se neudrží více než jeden, i když v paměti je např. 26 MB volných.
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Někdy může být problém i v tom, že se HEAP (programový stack) alokujo "mimo" hostitelský systém a paměťi se tváří jako volá i když není. To co se ukazuje jako volná paměť je jen velmy hrubý a nepřesný popis. Navíc paměť může být hodně fragmentovaná a i když je volno třeba 12-15MB, už není souvislý prostor pro spuštění dalších aplikací. Zkus si nainstalovat nějaký paměťový manager.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Díky za radu, můžeš mi nějaký doporučit? Popř. uvést odkaz na stránku, odkud by bylo možné ho stáhnout?
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Zkus prohledat fórum, určitě se tu něco najde. Já používám MemProfiler, ale problém je, že vyžaduje připojení k PC a práce s ním je troch vopruz. Nicméně poskytne kompletní mapu RAMky. Já s ním ladí prográmky když je vyvíjím.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Zkoušela jsem si včera Googlem vyhledat paměťový manažer, odkazů byla spousta, ale žádného jsem mezi nima nenašla. Takže díky za tip, vyzkouším a uvidím co se dá dělat.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

ja jsem na Qteku 9000 spokojeny s programem MemMaid (aktualne verze 1.72), Demoverze by mela byt v Download sekci, tak ho muzes zkusit.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Demoverzi jsem našla a chystám se ji vyzkoušet. Takže zřejmě zase HR, postupné instalování aplikací a prověřování přes paměťového manažera. Ještě mít tak dost volného času.
Díky za rady.
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Magická formule zní:
\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shell\LowMem\PrograMem

Sem když se dá hodnota přes 90, tak už se zaručeně nikdy nic nevypne, ale hezky to bude papat paměť. Dejte si 96 pro 100% jistotu. :-) Prográmek sice už je hotový, ale myslím že úpravu reg. zvládne každý, tak ho schovám do šuplíku.
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Otevřela jsem si v Total Commandru registry a postupovala podle rady:

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shell\

ale tady jsem skončila, protože ...\LowMem\PrograMem
jsem bohužel v registrech nenašla. Takže nešlo ani provést doporučenou úpravu. :???: Kde dělám chybu?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

U me to same, take jsem zustal viset na \Shell. A kdyz jsem dal vyhledat v registrech "LowMem" tak to nic nenaslo :(
Alena Svobodová
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 03, 2007 17:43
Zařízení: HTC HD 2, T-Mobile MDA Pro, 128 MB RAM

Příspěvek od Alena Svobodová »

Ahoj,

vypadá to, že se mi po dlouhé době podařilo problém - nějak mimochodem - vyřešit, alespoň doufám. Protože jsem kvůli jinému problému byla nucena k hard resetu a opětovné instalaci všeho, postupovala jsem tzv. krok za krokem a vlastně úplně náhodou jsem zjistila, že pokud použiju prográmky Oxios Memory, tak pak, až do dalšího soft resetu, se mi skutečně zavírají všechny neaktivní aplikace. Po soft resetu bylo vše v pořádku, dokud jsem na vyčištění paměti nepoužila Oxios a už se mi zase všechno hromadně zavíralo. Protože tento program mám i na MPx200, kde mi to nedělá, je možné že se jedná o problém mého přístroje a ne programu. Ale jsem ráda, že už je přístroj v pořádku.

:smt024
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů