Opět "oblíbený" posun času

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Mezek »

Tak teď jsem zkusil ručně přehodit na GSM (Jinak na auto - H ), po naběhnutí signálu (E) + 1 hodina navíc, při zpětném vrácení na automatiku (opět H) + další 1 hodina celkem čas nabobtnal o 2 hodiny. Po softresetu, čas správně.
Nevěřím, že by to měl na svědomí telefon, to jen asi Operátoři zase něco ladí a upravují, že by vylepšovali (O2)? :tlem: .
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od martasx »

Ještě mě napadlo dělá to u všech operátorů já mam O2.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Mezek »

Já mám také O2 (paušál, ale to by měl být jedno). Možná je to zase nějaký kousek od našich Operátorů viz jako jeden čas aktualizace počasí. Naštěstí v mé lokalitě se to neprojevilo, spíše naopak, upřesnila se lokalizace umístění, to bylo v době, kdy každý nadával na aktualizaci umístění.

Snad jen pak šéfovi v práci ukázat jak ten den rychle letí. :grin:
Pawos
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 01, 2010 17:10
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Pawos »

Tak já se přidávám do skupiny těch, kterým to už od včerejška blbne. Včera mi to párkrát zazlobilo, ale nevěnoval jsem tomu moc pozornost a čas jsem přenastavil zpátky ručně. Dneska ráno mě to ale opravdu vypeklo, když se mi přes noc posunul čas +1 a tím pádem mě to donutilo vstávat o hodinu dřív. Následně po cestě metrem (střídavě na signálu a bez signálu) se mi to posunuo o další +2 hod. Když jsem to zjistil, tak mě to opravdu naštvalo, a tak jsem přeinsaloval ROMku z původní (oficiální) 1.66 na novou oficiální 3.14 nicméně to neodstranilo závadu a blbne to dál. Měkký reset nic nezmění a většinou se stane +1h po přepnutí do stavu bez signálu a zpět (např. režim letadlo nebo cesta metrem). Operátor za to podle mě nemůže, já mám např. Vodafone a děje se mi to samé co vám. Budu velmi vděčný za jakoukoliv radu, která bude alespoň částečným řešením...nejlépe však trvalým řešením ;-) díky!
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od jacek »

tak se také přidávám do skupiny :-( , včera a dnes do 16.00, vše jak má být, čas v pohodě a najednou...... mám na founu o dvě hodiny víc a nic jsem nedělal :!:
mkovi
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 01, 2010 17:43
Zařízení: HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od mkovi »

mam HD2 ofiko rom 3.14.479.2 a cas si dela co chce, preinstaloval jsem vcera z (asi) 1,48 kde cas blbnul taky. Nejhorsi je, ze me ten cas blbne i u autoradia, ktere si ho odnekud taha.Uz jsemho dneska prenastavil 3x, ale tam by to slo bez problemu zatrhnout. U telefonu to bude horsi.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od jacek »

Zelení mužícci a ženušky :tlem:
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od hudyss »

me pomohlo pres BsB Tweaks vypnout polozku "Auto Sync Clock" a uz se me cas nepredbiha.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od romčo »

Nainštaloval som si BsB Tweaks, ale v defaultnom nastavení nie je zapnuté Auto Sync Clock
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od hudyss »

tak to tak nech, jestli si tam neco zmenil, tak SR a pak se uvidi? ja jsem to schvalne na zkousku zapnul a po SR uz jsem mel +3h. Opet jsem vypnul a SR uz cas nikam neskace.
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Majesty »

Zlobilo mě to už od včerejška. Neustálé samovolné posouvání, navíc jsem měl pořád hodinový rozdíl mezi telefonem a G-alarmem. Telefon měl čas 5:45, budík nastaven na 6:00 a psalo mi to další buzení za 1h a 15min.
Mě pomohlo v nastavení změnit u položky domov časové pásmo na jiné a pak znovu změnit na správné. Od té doby mám čas v pohodě a kupodivu to souhlasí i s budíkem.
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od martasx »

Dovolím si malou uvahu oficiální zastoupení htc by se mělo hodně rychle zamyslet.A proč? jedna z věcí říkám jedna proč jsem si koupil HD2 bylo efektní počasí fungovalo nefunguje teď ten čas to nemluvím o spoustě bugů ale budiž je to windows a stím jsem do toho šel.Je to telefon asi před rokem za 15 litrů přece není mojí poviností zjišťovat proč nefungují základní a deklarované věci.Přece není řešení něco nefunguje flešni si novou rom že není počkej půl roku.Tak dobře je to win počkám aha je nová rom nahodím ale co to nové bugy?htc na to bude nová rom ´´jsme hloupí ´´jsme to pořádně neodladili bude nová rom nevadí strávím spoustu dní po forech dokonce se musím naučit něco přeluštit anglicky jakš takš doladím telefon ale co to blbne čas mám štěstí vypnu zakoupenou základní funci a čas zatím drží.Nepřijde vám to divné? :)
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od romčo »

to hudyss. Tak to mi vôbec nepomohlo. Hodiny sa len pridávali a keď som to odškrtol a seftreset, nič sa nezmenilo - stále +1 hodina
Idem nahodiť oficiálnu ROM, som veľmi zvedavý.

-- doplnění předchozího příspěvku (před méně než minutou) --

to martasx: Ani mne sa nepáči, ako HTC reaguje (respektíve) nereaguje. Čakal by som oveľa lepšiu podporu, aspoň nejakým vyjadrením na svojich oficiálnych stránkach alebo nejaký opravný balíček...proste niečo by som od nich očakával.
Pawos
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 01, 2010 17:10
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Pawos »

Zatím jsem zkusil všechno možný, co tady bylo zmíněno a nic nepomůže. Pokud zapnu režim letadlo a následně zapnu opět telefon, tak jakmile se vrátí na signál, tak skočí zpátky na čas +1h. Zajímavé bylo, že např. po tom co jsem si nastavil časové pásmo Londýna a čas byl tím pádem v pořádku, tak následná aktualizace počasí (včetně pozice) způsobila skok na čas +2 hod. Zatím prostě marný. Takže pokud přijdete někdo s něčím pořádným, např. změnou nějakého zásadního klíče v registrech, tak to bude výhra.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od permar »

Trochu se přidám do vaší diskuze,sic nemám HD2 , ale sdělím své postřehy : u M10 jde čas synchronizovat třemi způsoby - se satelity ,ručně nebo synchro se sítí. Používám synchronizaci se satelity ,posun času na "zimní " proběhl na mém zařízení bez problémů.
Ještě k příspěvku martasxe : já bych dané problémy nesváděl na WM ,ale bohužel na SW daného zařízení ,co PDA s WM to jiné problémy. To co například popisuješ mě ještě nepotkalo, musím říct,že za celou dobu co vlastním M10ku jsem nemusel dělat nucený SR či HR, vše šlape jako hodinky. Nyní se např. zaměřuji na výdrž baterie , no a musím říct,že to "ždímám " co to jde a baterie v klidu vydrží tři dny na jedno nabití ( hovory ,sms ,emaily -co 2hod stahování emailu přes data, muzika cca dvě až tři hodiny denně, ICQ, internet většinou přes datové připojení atd).
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od martasx »

To nebylo o win ale o HTC win byly zmíněny jen že se dá předpokládat sem tam nějaká chyba.
Pawos
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 01, 2010 17:10
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Pawos »

Problém vyřešen - v mém případě vypnutím automatické aktualizace času (od operátora - jestli dobře chápu).
Zkusil jsem tenhle CAB:
http://adam.iprotebe.cz/diamond/caby/Ad ... me_set.cab
z tohoto fóra:
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic. ... 5&s=&sbd=&
a od té doby jsem testoval:
- zapnutí a vypnutí letadla
- měkký reset
- zapnutí a vypnutí letadla
a čas pořád drží. Takže se zdá, že bylo docíleno vypnutí aktualizace času od operátora po té co dojde k návratu do sítě, které předtím vždy změnu času způsobilo.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Mezek »

Ano, funguje to. Je to sice krok zpět, ale podle mne to je chyba jinde a ne v našich mazlících.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od YAMATO »

Lepší takové řešení než žádné.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od romčo »

Ja som nainstaloval oficial ROM a problem je odstraneny.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti