Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od Jiří Hrma »

Před několika dny uvolnili vývojáři novou alpha verzi prohlížeče Fennec pro komunikátory se systémem Windows Mobile. V nové verzi byl konečně opraven problém s chybným zobrazováním panelu softwarové klávesnice. Také bylo upraveno vykreslování a zoomování obsahu stránky, přibyla možnost nastavení jako výchozí systémový prohlížeč, zkrátil se čas potřebný ke spuštění a celkově se mi prohlížeč jeví zase o krůček rychlejší. Vylepšena rovněž byla odezva při kinetickém skrolování a opraven byl také bug download manageru, který občas při stahování souboru způsoboval okamžitý pád prohlížeče.

Video: Fennec Alpha pro WM (mobilní Firefox)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EKRZ4XHm9mA[/youtube]

Fennec Alpha 4 pro Windows Mobile (Pocket PC) můžete stahovat z tohoto odkazu.

Zdroj: WMPowerUser
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od Svestka »

Na videu už to vypadá docela použitelně, předchozí verze byla nesmírně pomalá a tak tedy nešla snad ani nazvat webovým prohlížečem, jestli to tkato půjde dál, tak se bude na co těšit. Jen mě docela zklamala rychlost vývoje, čekal jsem o něco rychlejší tempo ale snad bude platit heslo, kdo si počká, ten se dočká.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od IkE Blaster »

Vzhledem k použití (mého) Acera S200 se snapdragonem by byla docela už solidí ostuda, kdyby to neběželo rychle.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od permar »

Velikost instalačního CABu je 10MB - v samotném PDA při instalaci si to vzalo 28MB!!!! neuvěřitelné. Při spouštění prohlížeče si v klidu dáte kafe, no po cca půl hodině úmorného trápení s tímto browserem ( pohyb v menu pomalý,často "zamrznul" čož mělo za následek restart celého PDA ),jsem ho rychle z pda vypakoval. Pokud to někomu šlape ,tak ať dá vědět.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od Milan Pištělka »

Spotřeba instalační paměti je neuvěřitelná. Ale mně to na HD2 šlape bez potíží a docela svižně. Je sice pomalejší, než Opera10b3, ale jako jediný browser správně a přesně zobrazí stránky smartamania.cz.
Zvětšování je dvojťukem, ale i po zvětšení je to dost malé a nikde nejde nastavit větší.
zdá se, že po nějakém čase dozraje, ale na to, aby to bylo trvale použitelné, si budeme muset ještě počkat.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od Jiří Hrma »

Milan Pištělka: A jak chybně se ti SmartMania zobrazuje v Opeře Mobile 10? Já používám právě ten prohlížeč a nemám s tím žádné potíže, stránka se vykresluje v pořádku.
audis
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 31, 2008 11:59

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od audis »

pokus o instalaci na e-ten m700 (400 mhz cpu a 64MB ram, WM6,1 neofic): kvuli předpokládané velikosti instalace na kartu. prvních několik pokusu o spuštění > "málo paměti k dispozici". každý pokus preventivně oddělen restartem. po pátem posutu to v přiměřené době už nic nepsalo. pokus o odinstal, během 4 minut to nenapsalo že odinstal je hotový a stále odinstalovávalo a odinstalovávalo. restart. Pokus o obnovu celého ppc do stavu před instalací, pohyb v totalu zabržděný. obnova se ani nespustila během 20 s, (obvykle do 2 s se začne ptát a něco dělat). hardreset a obnova ze zálohy. uff, jestě že zálohuju každou noc:-) škoda, těšil jsem. myslel jsem, že výrobci budou optimalizovat i pro slabší stroje, a ono to je naopak :-(

současný provoz surfování s co nejméně pády, zámrzy a záseky a co nejlepší kvalitou surfování: kombinace PIE + Operamobile9,7 + nový Netfront browser4. (u Netfront byla vydána verze 2, padá mi o chlup časteji nez verze 1).
radek007
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 22, 2010 16:21
Zařízení: HTC HD2

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od radek007 »

No tak mě při nainstalování přestalo fungovat Quick GPS, a taky záložka počasí se nemohla připojit a aktualizovat.A samotný Fennec se rozběhl ale to bylo vše,ať jsem zadal jakoukoliv adresu tak se nic nedělo.Asi to udělalo něco s připojením.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od Milan Pištělka »

to Jiri Hrma:
ten reklamní řádek -
"Chcete aby i Vaše přítelkyně zářila ve tmě? SviticiPradlo.cz Vám nabízí luxusní kolekci erotického svítícího spodního prádla skvělé ceny"
se nepíše do řádku, ale do sloupečku vpravo jednotlivá slova podsebou. V NetFront4 je to také tak.
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od vosa »

to Milan Pištělka: používám NetFront4 a vždy se mi stránka i s reklamou zobrazí v pořádku a to jak při "wide pc view" tak i "pc view" zkrátka vše bez problému ato v landspace i portrait modu...
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od Milan Pištělka »

já to mám takhle:
Přílohy
browsers.png
(150.96 KiB) Staženo 2050 x
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od Jiří Hrma »

aha, to jsem přehlédl. Díky, mrkneme na to.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mně se SmartMania v NetFront zobrazuje korektně. Akorát reklama na Mivvy není vidět, což mě vůbec netrápí :)
Přílohy
Smartmania_screen (1).JPG
NetFront v4.0 Landscape PC View Zoom 70%
(77.6 KiB) Staženo 3 x
NetFront v4.0 Portrait PC View Zoom 70%
NetFront v4.0 Portrait PC View Zoom 70%
Smartmania_screen (2).JPG (88.15 KiB) Zobrazeno 3132 x
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Fennec Alpha 4: Nová mobilní verze Firefoxu uvolněna

Příspěvek od elcrys »

Tak jsem chtěl tento prohlížeč také otestovat, ale Fennec měl bohužel jiný názor. Po spuštění a letmém ošahání uživatelského prostředí se prohlížeč z ničeho nic poroučel. Po opětovném spuštění a náběhu spadl pro jistotu ihned. Takto jsem to vyzkoušel asi 5x, se stejným výsledkem. No nic, prohlížeč jsem tedy přeinstaloval z karty do zařízení. Viditelně to pomohlo - prohlížeč spadl až po načtení první (a poslední) stránky (Mozilla addons). Následovalo dalších pár marných oživovacích pokusů, po kterých jsem Fenneca odinstaloval.

Musím říci, že jsem velkým fandou stolního prohlížeče Firefox, takže mě tyto zkušenosti s mobilní verzí celkem mrzí. Vzhledem k době jeho vývoje bych čekal něco o trochu použitelnějšího (i když je to jen testovací verze). Škoda.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů