Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Diskuze o dalších komunikátorech série Touch (Diamond, Touch Pro...)
Odpovědět
Kvako
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 30, 2008 21:31
Zařízení: HTC Touch Diamond
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od Kvako »

Chcem sa spítať či niekto nemá alebo nevie poradiť ako mám nahrať novú rom do HTC Touch a všetko čo k tomu patrí asi mi bude treba odblokovať tel tak aj to ako sa robí a tak..budem moc povdačný ..dííkes.
Uživatelský avatar
leveler
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 24, 2009 15:20
Zařízení: HTC Touch Viva (OPAL)

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od leveler »

Měl bych stejný dotaz
Kvako píše:Chcem sa spítať či niekto nemá alebo nevie poradiť ako mám nahrať novú rom do HTC Touch a všetko čo k tomu patrí asi mi bude treba odblokovať tel tak aj to ako sa robí a tak..budem moc povdačný ..dííkes.
Překlad do CZ je zde: Chtěl bych se zeptat, jetli někdo nemá nebo neví jak poradit, jak mam nahrát novou ROM do Touche a všechno co k tomu patri - asi bude potreba odblokovat ... Jak se to dělá a tak...budu moc vděčný...dííkes :tlem: :-D
Uživatelský avatar
marthynovak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned úno 03, 2008 11:11
Zařízení: Waiting for MM2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od marthynovak »

tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=445666 je HardSPL coz odemkne pristroj pro nahrani neoficalni ROMky
a tady si vyberte ROMku jakou chcete http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=374
osobne mam tuhle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426540

Ale pozor toho je pro HTC touch (ELF) pokud vidim v popise zarizeni mate kazdy neco jineho tak bacha na to.
Uživatelský avatar
leveler
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 24, 2009 15:20
Zařízení: HTC Touch Viva (OPAL)

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od leveler »

Jelikož seě jak vidim členem toho fóra, a po mě to při staření chce zalogování chtěl bych tě poprosit jestli bys ten soupor sem nemohl dat jako prilohu k příspěvku - dik moc
...
Dobře, ale co je to vlastně to Flash ROM - ROM přece znamená paměť - je tím teda myšlený nějaký HW?
...
A ještě jeden dotaz - jestli se po případných komplikacých (obecně) dá zařízení obnovit do stavu před instalací... :?:
Uživatelský avatar
marthynovak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned úno 03, 2008 11:11
Zařízení: Waiting for MM2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od marthynovak »

Flash ROM je vlastne pamet pro system kdyz to tak vezmes.Tim ze flashnes ROMku flashes tu cast ve ktery je system.Dneska uz je ROMek obrovsky mnozstvi hlavne diky Xda developers a tech lidi co tam tohle delaj.
JJ soubory ti hodim jako prilohu.

HardSPL

Kód: Vybrat vše

well so finally here's a real hardspl =)

it's based on 3.07 - new feature is overwrite protection. so elfs won't get bricked if flashing a full shipped rom. the version after flashing this will be "3.07.cmon".

btw, this uses same CID patches as the 3.07 USPL made by htctouchp  but i removed modelid patch after determining it wasn't necessary (makes it safer by not allowing to flash other devices' roms).

also thanks to htctouchp for testing this hardspl.


NOTE that shipped roms with SPL.NBH included will fail to flash until the SPL.NBH is removed (in the past this would have resulted in a brick, now hardspl protects you from this).
also, all these hardspl's include the size patch to allow flashing smaller images via RUU!

Kód: Vybrat vše

more detailed instructions:
this is to flash any SPL: either update to hardspl this way or flash another spl over hardspl. (copied from other post)
0. make sure your device is synced to activesync!!
1. Run the elf-uspl.exe from ELF_USPL_2.26.0000.zip
2. Watch Screen and Press Enter When Asked.
3. Screen should Jump to White on Phone and on PC Flashing Loading Bar will Show.
4. Stuck in Black Ducky Loading Screen?, check Active Sync Connection or Do a hard reset on Phone first. But be sure to do the last Actual Flashing in White Screen. Sometimes this needs a few tries to go through white screen.
5. Done.


UPDATE: 2.26 and 2.28 hardspl's for those who prefer these versions!
...get them from attachments in this post,
and thanks to htctouchp for saving me time by editing these!

UPDATE: 3.10 HSPL: htctouchp found a new SPL update and ported my hacks to it, thanks  attached to this post too.


cisla znamenaj verzi
Přílohy
ELFIN_HSPL_3.10.zip
(1.43 MiB) Staženo 266 x
hardspl_for_elf_226.zip
(232.42 KiB) Staženo 180 x
hardspl_for_elf_228.zip
(232.94 KiB) Staženo 167 x
hardspl_for_elf_307_2.zip
(233.11 KiB) Staženo 196 x
Uživatelský avatar
leveler
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 24, 2009 15:20
Zařízení: HTC Touch Viva (OPAL)

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od leveler »

JJ díky moc, ale stejně mi to při instalaci v kroku 2 spadlo - nemůže najit cestu ...Asi je to proto, že to zkoušim na Viva :tlem:
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od honefr »

Já bych byl strašně moc šťastnej kdyby sem někdo hodil jako přílohu českou ROM WM 6.1 na HTC Touch Dual...
Uživatelský avatar
leveler
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 24, 2009 15:20
Zařízení: HTC Touch Viva (OPAL)

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od leveler »

Ja to samě, akorát že na Touch Viva :tlem:
tom-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pát led 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Bydliště: Jihlava

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od tom-cz »

leveler píše:Dobře, ale co je to vlastně to Flash ROM - ROM přece znamená paměť - je tím teda myšlený nějaký HW?
viz. Jak je to vlastně s tou pamětí Flash ROM? Je zapisovatelná?
leveler píše:Jelikož seě jak vidim členem toho fóra, a po mě to při staření chce zalogování chtěl bych tě poprosit jestli bys ten soupor sem nemohl dat jako prilohu k příspěvku - dik moc
Doporučuju aby jsi se tam zaregistroval-registrace trvá minutku a můžeš pak stahovat všechny soubory z fóra. Jestli s flashováním budeš laborovat a něco potřebovat z xda-dev. tak je trochu krkolomné a zbytečné něhoko pořád žádat aby ti soubory uploadoval sem ;-)
madfox51
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 12, 2009 10:59
Zařízení: HTC Touch (Elfin)

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od madfox51 »

marthynovak píše:....osobne mam tuhle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426540
Zeptam se, prosim jak jsi s tou Romkou spokojen a ješte se zeptam asi blbě :-) je tam čeština???
Uživatelský avatar
zebra11
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 02, 2007 16:04
Zařízení: Motorola MPx 220, HP Jornada 720

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od zebra11 »

Není moc pravděpdodobný že na anglicky mluvícim fóru bude česká ROM, ne?
madfox51
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 12, 2009 10:59
Zařízení: HTC Touch (Elfin)

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od madfox51 »

V žádném případě se tě nechci nějak doktnout, ale na pravděpodobnost nevěřím a ptal jsem se marthynovaka.

Necituj poslední příspěvek. ziminix

Ještě malinkatá prosba, sehnal jsem original ROM u HTC, předpokládám že tam čestina nebude, dá se někde sehnat, nemám original CD, telefon jsem koupil na Aukru, děkuji.
pepe11
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 12, 2008 20:33

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od pepe11 »

Zdravím, netušíte, jestli někdo nemá českou ROM od Vodafonu pro HTC Touch (elf)? Zatím ostatní pokusy dostat se z bootloaderu zklamaly, díky.
tedmen
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 15, 2009 15:38
Zařízení: HTC Touch elf

Ako nahrát nový ROM do HTC Touch?

Příspěvek od tedmen »

Prosím o radu. Potřebuji přehrát ROM.Hardspl a vše nezbytné jsem provedl.Na Win7 spojím přes mobile center.A na xp mi to ani active sync nenajde. Jinak problém nastane na začátku přehrávání, hodí error 260 (zařízení bylo odpojeno nebo tak něco)
Uspávání na pc vypnuto atd... nevím kde je problém zkoušel jsem od originlní rom až po různě upravené nic nejde :-(
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch series“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů