Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

Zdravim. O tomto probleme som uz vela cital, ale nenasiel som vyhovujuce riesenie. Ako viacerym, tak aj mne system odzalohuje aplikacie a nastavenia na 99% a potom sa sekne a vypise, ze pri zalohovani sa vyskytla chyba a mam to skusit neskor. Skusil som asi vsetko.. odstranil som staru zalohu cez pocitac, vypol som pozadie, obrazok uzamknutia, odinstaloval som takmer vsetky programy a nechal som si len tie, co viem, ze vzdy fungovali pri zalohovani.. telefon som samozrejme tiez restartoval... ale problem sa nevyriesil. Existuje vobec nejake spolahlive riesenie? Pretoze som zvyknuty na to, ze ak sa mi na WP raz vyskytne problem, uz nikdy sa nevyriesi (napr. chybove hlasenie pri aktualizacii niektorych aplikacii - neexistuje riesenie, jedine aplikaciu vyhodit a najst si podobnu novu). Fakt neviem, preco sa to vo Windows Phone deje - podla mna je to super system. Vdaka za rady.

EDIT: Prave som zistil dalsiu "zvlastnost"... v nastaveniach obrazovky mi zmizla moznost pridania dalsieho radu dlazdic a rovnako tak ked idem do menu "Obrazovka s prehladom" - nemam tu NIC. Otvori sa mi iba prazdne okno... no neviem, vyzera to, ze ma neminie obnova do tovarenskych nastaveni :(
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od osso »

Mne pomohol iba hard reset resp. Obnova cez wdrt, potom to zalohuje už ok
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

No... najhorsie na tom je, ze ked spravim hard reset, tak prakticky o vsetko pridem... takze mozem potom nanovo instalovat pol dna.. no co uz, zrejme mi nic ine neostava... dufam, ze to potom aspon bude fungovat tak, ako ma :???:
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

Este taky dotaz - ako si viem odzalohovat kontakty? Pretoze v telefone taku moznost nikde nevidim.. bol som zvyknuty, ze vdaka zalohe som to mal vzdy bez prace aj pri prechode na novy telefon...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od veigy »

Pokud jsi měl natavené vše správně, tak kontakty a SMS se ti zůstanou i po resetu. Stejně tak můžeš po resetu zkusit obnovu ze zálohy (ačkoliv by bylo lepší to udělat odznova).. to že se ti to sekne na konci z pravidla znamená, že tam chybí jen část zálohy a zbytek by se mohl povést obnovit..
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

No ono ide o to, ze ako som pisal vyssie, nemam dostupnu funkciu glance screen a taktiez mi zmizla moznost rozdelenia dlazdic "po novom", cize na viac stlpcov...takze zrejme by som takyto stav telefonu radsej nemal zalohovat.. v podstate mi ani o tie aplikacie nejde, ale strata kontaktov by ma stvala... a kde teda vlastne su ulozene kontakty, ak nemam urobenu zalohu na Onedrive? Vdaka.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od veigy »

zkus se přihlásit na https://people.live.com/" onclick="window.open(this.href);return false; pod svým MS účtem a okamžitě uvidíš, jaké kontakty máš na svém účtu :) tyto kontakty i SMS se ti do telefonu stáhnou vždycky nehledě na zálohu...
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

Jo, prave som to nasiel, vdaka...to pomoze... idem na ten reset.. drzim si palce :D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od veigy »

Jestli máš alespoň trošku času navíc, tak doporučuji spíš to udělat pomocí PC a WDRT.. v některých případech to má dost blahodárné výsledky :)
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

Definuj WDRT prosim :))) Co to robi, kde to najdem a v com je to lepsie ako zaloha klasicky :) Vdaka.

EDIT: a este dotaz - ak pouzijem WDRT (trocha som si to uz postudoval narychlo), telefon bude obnoveny, updatovany a potom uz normalne budem telefon zalohovat klasicky cez zalohu v systeme telefonu, hej? Vdaka.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od veigy »

Se zálohou to nemá nic společného, je to reinstalace celého telefonu pomocí PC: http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... c=FA142987" onclick="window.open(this.href);return false;

Jen si dej bacha, u L920 to stáhne pouze Cyan, na Denim musíš pak ručně aktualizovat... A pokud máš teda takhle při večeru chuť, tak přeinstaluj telefon, projdi úvodní nastavení, nemusíš se ani přihlašovat, rovnou běž do aktualizací, stáhni Denim, nech nainstalovat a po instalaci udělej normálně Reset přes nastavení telefonu a začni na novo :)

PS: Jak se tak poslouchám, tak je to dost složitý :D Tak klidně udělej HR a neposlouchej mě :D
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

:D Nieco som prave cital, ze vdaka tomuto nastroju je mozne aktualizovat telefon, aj ked sam telefon aktualizaciu neponuka (inak mam L930). A vlastne v com je to este lepsie od klasickej obnovy vyrobnych nastaveni? Kludne by som do toho siel, casu mam dost :)))
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od veigy »

Tak na L930 nemusíš nic řešit, tam se ti automaticky nahraje nejnovější soft :) No taková přeinstalace v některých případech může pomoct od drobných problémů a balastu, který tam zbyl po OTA updatech...

PS: Teď jsem si to uvědomil... Na L930 nemůžeš mít nastavení glance screenu (rychlý přehled)... A 3 sloupce dlaždic jsou v základu a vypnout to nejde...
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

Hm to fakt? Pretoze ja normalne v menu najdem ze "obrazovka s prehladom" - ale nic tam nie je.. to je normalne? Hm.. zvlastne.. tie tri rady dlazdic som si nikdy neuvedomil.. a to mam ten telefon uz pol roka.. dovtedy som mal 1320 a tam to prepinat islo... no dobre, cize vysledok je - mam to urobit klasicky cez obnovu v menu telefonu, alebo sa mam pohrat s tym WDRT? :)

PS: vdaka za upozornenie a pozorne citanie mojich prispevkov... takto by som bol stale prekvapeny, preco nemam glance screen (Hoci pri kupe telefonu som vedel, ze tato funkcia pri 930 absentuje.. ale nejako som na to casom zabudol).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od veigy »

Vzhledem k tomu, že L930 nemá Glance Screen, tak by nemělo být ani v nastavení :D Je to na tobě... pokud máš víc času a připojení k internetu, tak udělej přeinstalaci přes WDRT (s tím, že odpadá ta složitost u L920), pokud nemáš čas, tak klasika Obnovit tovární nastavení :)
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od spire011 »

No normálne tam ten glance screen mam, akurát ked to otvorim, vidím len prazdne okno :)) No ok, idem skusat, vďaka zatiaľ.
marcoama
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř led 16, 2013 19:43
Zařízení: iP6/ SGSIV / iPAD mini2

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od marcoama »

Kde najdu možnost nějakého obnovení podle uložených záloh? Potřebuji obnovit telefon do stavu před pár dny, ale nikde neumím najít jak. Jde o Lumii 9630 s DENIMem. Jde mi o obnovu celého telefonu.
Obnoví se i kontakty apod?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od veigy »

Obnovit do stavu před pár dny nelze, záloha se vždy přepíše tou nejaktuálnější. Kontakty a SMS se obnovují vždy a nezávisle na záloze! Obnovení zálohy ti to nabídne po HR telefonu a přihlášení ke svému účtu..
marcoama
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř led 16, 2013 19:43
Zařízení: iP6/ SGSIV / iPAD mini2

Re: Nefunkčné zálohovanie systemu na Onedrive

Příspěvek od marcoama »

To je na houby :-(
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti