HTC HD7 - problém s WiFi

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Odpovědět
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od StepanP »

Dobrý den,

mám problém s WiFi připojením svého HTC HD7 (NoDo). Mám doma dva WiFi routery, protože jeden mně nebyl schopný pokrýt všechny místnosti, které jsem potřeboval. První router, do kterého je přiveden internet, a který má název Home1 má spuštěný DHCP server a adresu v místní síti na 192.168.1.1, z toho routeru jde kabel do druhého routeru do vstupu LAN1, kde jsem vypnul DHCP server a nastavil pouze WiFi síť s názvem Home2 a adresou v sítí 192.168.1.2. Každému jsem nastavil jiný kanál u prvního č.1 u druhého 10, aby se vzájemně nerušili. A teď k samotnému problému. Zatímco k primární routeru Home1 se připojím kdykoliv bez problému, tak k tomu druhému se vždy na druhý den nemůžu připojit. Hesla mám na obou nastavené a šifrování na WPA2. Hesla jsou u obou stejná. WP7 mně vždy jen zahlásí, že se není možné připojit k sítí. Jakmile, ale router Home2 restartuji, hned vše zase den funguje. Ostatní zařízení jako notebooky, nebo telefon s Androidem tímto problémem netrpí. Mám něco já nastavené špatně, nebo je chyba v telefonu? Hardreset telefonu se mně moc provádět nechce, protože bych přišel o sms zprávy, takže to až jako poslední variantu.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od morro »

Chyba Phonu. Ještě co máš za ten router ?
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od StepanP »

Routery jsou zkoušel dva a oba to dělají. Jeden Asus a druhý Edimax. Spíše mně napadá jestli nemám něco nastavené špatně. Protože na jakékoliv jiné WiFi sítí není problém. Problém mám, když jsou spojené dva routery a ten jeden je defakto jako switch.

Jinak já myslím, že nevadí, že mají oba stejné heslo. nebo snad ano?
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od morro »

Já mám doma Alfu 610 na Windows Phone NoDo jsem měl problémy s připojením. Je pravděpodobné že je to díky routru a Windows Phone zároveň, protože routeru může být chybový a Windows Phone k němu přistupují tak, že se vlastně nepřipojí. Tenhle problém mi zmizel po aktualizaci Mango.
Na Windows 7 Beta jsem měl podobný problém a teď na SP1 si občas všimnu, že nejde Home Group.
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od StepanP »

Já nejdříve taky myslel, že je to routerem, ale jak říkám dal jsem druhý router a ten dělá to samé. Zajímavé, že ho stačí přes administraci restartoval, nebo ze zásuvky a WP7 se hned připojí, ale na druhý den znova to samé opakovat.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od morro »

Přesně jak píšeš. To samé jsem dělal i já :D. Ale po Mangu už ne.
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od StepanP »

Ok, tak vydržím ty 3 týdny do Manga. Do neoficiální instalace se nechci pouštět, tak to nějak vydržím.
tom1522
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 03, 2011 9:37
Zařízení: HTC HD7

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od tom1522 »

Ja si myslim,ze to bude spatnym nastavenim druheho routru,napoj ho z 1 routeru do wan casti na druhem a nastav ho na jiny rozsah/napr. 192.168.2.1/ nazev site a heslo nech tak...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od milennium »

Taky si myslím, že je to špatným nastavením druhého routeru.
Síťování není zase tak jednoduché. Aneb, jednoduchou síť zvládne každý, ale pokud chceš pokrýt WiFi signálem větší prostor, je potřeba si o tom něco přečíst. Osobně si myslím, že jsi to zbytečně překombinoval. Ale možná se pletu.
Možná, že stačilo použít u druhého routeru bridge mod(tedy pokud ho umí) a nemusel jsi ho ani propojovat kabelem s tím prvním routerem... Ale nejsem žádný síťař...
tom1522
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 03, 2011 9:37
Zařízení: HTC HD7

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od tom1522 »

Ja se tim trosku zivim,tak vim,ze by to takto nemelo byt,na to tam je vstup wan,lan 1-4 jsou na pevne pc atd.
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od StepanP »

Nechápu, v cem je tedy problem? Ve spatnem zapojeni? Muzete byt konkretnejsi?
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od Paulos »

tom1522 píše:Ja se tim trosku zivim,tak vim,ze by to takto nemelo byt,na to tam je vstup wan,lan 1-4 jsou na pevne pc atd.
Neživím se tím, ale už vím, že je možné propojit dva routery s pomocí LAN kabelů a tak se z toho, který má vypnuté DHCP, stane prostý switch. Propojení na WAN pouze vytvoři další NAT...

A k problému, tipoval bych, že je to nějaká triviální chybka WP7, kterou v Mangu opravili. :)
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

HTC HD7 - problém s WiFi

Příspěvek od morro »

Paulos: Asi tak. Tohle jsou chybky se kterými mají problém sem tam nějáké routery. Znám to...
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 4 hosti