Pár otázek začátečníka

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Ondrej91
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 15:48
Zařízení: HTC Kaiser / Apple Iphone 3GS

Pár otázek začátečníka

Příspěvek od Ondrej91 »

Ahoj,

chtěl bych si koupit desire, protože mi ve více směrech, než ostatní telefony, rozhodoval jsem se mezi iphonem a nějakým androidem, ale díky ceně desire jsem to měl podstatně jednodušší..

1) jak je to s tou vnitřní pamětí?
Hodně lidí píše, že jí je málo, že telefon vyhazuje nějaký chybový hlášky, nebo co.. dá se toho nějak zbavit, nebo tomu předejít?

2)chci, aby telefon fungoval svižně, docela se bojim, měl jsem asi rok, nebo dva htc kaiser a ta rychlost byla fakt strašná, našel jsem si nějakou miui rom, která by mi asi vyhovovala, ale zatím ji nemám kde vyzkoušet

3)sync s OSX
mám macbook pro a nevím, jak funguje synchronizace, je na to nějaká nejlépe neplacená aplikace? Jde mi hlavně o kalendář iCal

4) používáte někdo wunderlist na androidu?

Možná ty otázky ještě doplním, nevíce mě zajímá ta paměť. Děkuji za odpověďi :)
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Pár otázek začátečníka

Příspěvek od Pavel Vlasák »

1) Pokud se nebojíš rootovat, tak můžeš mít až 337MB vnitřní paměti. Já jsem zvolil vnitřní paměť ve velikosti 307MB a po nainstalovaní cca 50 aplikací mám ještě něco kolem 160 MB volno.

2) Android s HTC Sense je svižný to nemusíš mít v žádném případě obavy a bez HTC Sense ještě svižnější. Kaiser byl pomalý protože v mnoha případech je pro WM i 1Ghz procesor málo.

3) Primárně Android řeší synchronizaci on-line s Google serverem.
Ondrej91
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 15:48
Zařízení: HTC Kaiser / Apple Iphone 3GS

Pár otázek začátečníka

Příspěvek od Ondrej91 »

rootovat se rozhodně nebojím, toho jsem si s kaiserem užil dost, četl jsem něco o volnejch 20mb?!! ono se dá instalovat i na kartu ne..?

HTC sense se mi nelíbí už designově, takže bych rád něco čistšího a pravděpodobně s nějakou rom, která je tomu uzpůsobená,

Díky, ta synchronizace je teda asi vyřešená, ještě jsem tady našel na webu nějakou aplikaci, která byla placená a asi sync řešila výborně, také její levnější variantu.


Ještě něco by mě zajímalo, v těch telefonech se nevyznám.. je nějaká cenově podobná alternativa k desire? Desire S nechci, neopodstatnim si jí tolik, jako desire bez Ska
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Pár otázek začátečníka

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Pokud nerootuješ máš cca 147MB volné vnitřní paměti. S rootem můžeš oddíl "data" tedy vnitřní paměť přesměrovat na paměťovou kartu. To se, ale nedoporučuje. Je doporučeno pouze některé adresáře nalinkovat do ext oddílu na paměťovou kartu. Díky tomu nebude tolik vnitřní paměť využívána. Já osobně do ext oddílu na paměťovou kartu linkuji pouze adresáře "app a app-private". Nalinkuješ li toho více. Ušetříš více z vnitřní paměti.

IMHO: Desire je dobrá volba a Samsungu potažmo SonyEricssonu se vyhni.
Dafik
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 07, 2011 12:01
Zařízení: HTC Desire

Pár otázek začátečníka

Příspěvek od Dafik »

tak už jsem to vyřešil,.
Ondrej91
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 15:48
Zařízení: HTC Kaiser / Apple Iphone 3GS

Pár otázek začátečníka

Příspěvek od Ondrej91 »

ještě tu mám další otázku, kde se dá v systému nastavit, aby se mi telefon nevypínal na 14% baterie? na 17% mi oznámí, že bych měl vyhledat zdroj energie a při 14 se vypne, chtěl bych, aby se vypínal tak při 5%

jde to někde nastavit? Používám Oxygen Rom
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Pár otázek začátečníka

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Proveď několik cyklů plného nabití a vybití poté tel. nabij na 100%, odpoj nabíječku a znovu ji připoj a znovu nech nabíjet. Nakonec vlez do recovery a tam dej "Wipe Battery Stats".
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti