HTC Touch 2(MEGA) > BlackBerry 8520 Curve

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

HTC Touch 2(MEGA) > BlackBerry 8520 Curve

Příspěvek od Salieri »

Zdravím,
po 2 letech používání WM(6.0+6.5) jsem se rozhodl,že přejdu k BlackBerry.Hlavním důvodum je,že Touch 2 má příliš malý displej na to,aby byl vhodný na psaní poznámek,dokumentů,mailů apod.S QWERTY klávesnicí již mám své zkušenosti z Nokie E61,tam jsem byl nadmíru spokojen.Ovšem symbian mi brzy zkazil radost :grin: .Z důvodu,že toto bude mé první BlackBerry,měl bych pár dotazů.

1.Bude se mi na BlackBerry psát lépe nebo hůře než na Nokiích z řady E?
2.Mohu na RIM OS 4.6 upravovat dokumety ve Wordu a Excelu aniž bych musel něco platit(Vytváření nepotřebuji,stačí editace)?
3.Pokud neaktivuji BIS o které služby přijdu(Chci si ho aktivovat,ale přesto mě to zajímá)?
4.Bude synchronizace s Outlookem stejně bezproblémová jako na WM?
5.Synchronizují se s PC i soubory z handheldu?
6.Mohu na BlackBerry přidávat stejné množství detailů ke kontaktům jako na WM?
7.Jak dlouho zhruba vydrží průměrné BlackBerry při 20 SMS denně,2 hodinách surfování,20 minutách hudby a 1 hodině hovorů?
8.Na jaké úrovni je čitelnost displeje na slunci?
9.Dokáže BlackBerry odesílat soubory přes bluetooth(včetně instalačních souborů aplikací)?
10.Je možnost přenést si kontakty z WM na BlackBerry jinak než přeposíláním a přepisováním?
11.Je vaše diskuzní skupina o BlackBerry přes BBMessenger stále aktivní?

Vím,že mnohé z otázek se tu již řešily,ale stále v tom nemám jasno.

Předem děkuji za odpovědi
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

HTC Touch 2(MEGA) > BlackBerry 8520 Curve

Příspěvek od khooca »

Ahoj, takže:

1, stejně dobře. Partnerka má e71 a je to +- stejné
3, prakticky o všechno (web, bbm,emaily,im...). K BB je nezbytný BIS/BES
4, ano
5, myslím, že ne
6, ano
7, záleží na modelu. Bold by dal odhadem 2 dny
8, výborná. Lepší než u dotykáčů
9, ano (instalačky nevím, ale mělo by to jet)
10, ano, přes exchnage/outlook/blackberry desktop manager/někde jsem zahlédl web, který se tím zabýval
11, ANO!
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

HTC Touch 2(MEGA) > BlackBerry 8520 Curve

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jen doplním:
2) Ano. Kancelářská sada Docs To Go nabící čtení a základní editaci dokumentů ve free verzi, placená pak poskytne další možnosti editace a možnost vytvářet soubory. Dobrá zpráva je, že se teď dostala na internet nejnovější beta verze Docs To Go a je zdarma se všemi funkcemi.
4) Pokud považuješ synchronizaci Outlooku s WM za bezproblémovou, tak se nic nezmění :) Já jsem od Outlooku nakonec ustoupil, protože mi duplikoval události v kalendáři.
5) Záleží jaké soubory máš na mysli a jakou synchronizaci. Přes klasický BlackBerry Desktop Manager můžeš nastavit synchronizaci fotek, videa a hudby (krom běžných položek jako kontakty, kalendář atd.)
7) Já se s Boldem dostanu při podobné zátěži na 2-3 dny.
9) Ano, instalačky jdou odesílat taky, ale nebudeš to potřebovat. Na BB se instaluje buďto přes počítač, nebo tzv. OTA (Over The Air), kde budeš posílat jenom odkaz na JAD instalačku a u ní jsou na netu uloženy další pomocné soubory, o které už se nemusíš starat, vše se stáhne a pak smaže automaticky. Přímo z karty prakticky nic nebudeš instalovat.
10) Krom možností, které zmínil khooca, ještě uvedu Google. Stačí mít Google account, pomocí async (viz návod ZDE) si kontakty uložíš na online účet a pak na BlackBerry stačí přidat svůj Google mail, zatrhnout položky k synchronizaci kontaktů a kalendáře a během minuty to máš všechno zpět.
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

HTC Touch 2(MEGA) > BlackBerry 8520 Curve

Příspěvek od Salieri »

Děkuji za odpovědi

Rád bych ještě upřesnil,že mám na mysli všechny soubory,nejen multimédia.Mohl bych poprosit o odkaz na tu beta verzi Documents to Go?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

HTC Touch 2(MEGA) > BlackBerry 8520 Curve

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

O Docs To Go se psalo na BerryReview, TADY je článek a odkazy pro OTA instalaci.
Synchronizaci jiných souborů jsem nezkoumal, základní BB Desktop Manager to nenabízí, leda sehnat nějaký thirdparty program.
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

HTC Touch 2(MEGA) > BlackBerry 8520 Curve

Příspěvek od Salieri »

Děkuji za odpovědi a hlavně za ten odkaz :tlem:

-- doplnění předchozího příspěvku (pon bře 14, 2011 19:42) --

Ještě bych měl jeden dotaz.Mnou zakoupená verze bude mít zřejmě BlackBerry OS 4.6.Vyplatí se upgradovat na BlackBerry OS 5?
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů