Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Zajímavé hry pro iPad a iPhone, tipy a návody
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od Jiří Hrma »

Od dnešního dne je v App Store dostupná speciální elektronická verze časopisu Computer HD od vydavatelství Mladá fronta. Jedná se tak vůbec o první český časopis, který je upravený pro iPad a nemusíte se bát, že by šlo jen o obyčejné PDF, články jsou totiž doplněny interaktivním obsahem (videa/fotografie). Ukázkové číslo, které má velikost zhruba 140 MB, je v App Store k dispozici zcela zdarma a rozhodně jej doporučuji stáhnout.

obrázek

Computer HD
obrázek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ObwqT2LOTw0[/youtube]

Zdroj: Živě.cz
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od martan1981 »

Dakujem Jirko za info, perfektna aplikacia. Skoda ze zadarmo nebudu aj dalsie cisla :-D
Ak daju rozumnu cenu za cislo, preco nie. Vyhody oproti tlacenemu cislu su jasne, napriklad spominane video...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od uni »

Jak to ten Apple dělá? Udělá si MP3 přehrávač s telefonem a po po roce začne lézt do zelí komunikátorům, následně pak přenosným hracím konzolím. Pak si udělá iPad, okamžitě je srovnáván s e-booky a do roka leze do zelí vydavatelům tištěných periodik. Sakra, já chci jejich akcie:-) A to nevíme, co udělá nová Apple TV...
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od Pipa »

Chodí to i na iphonu? Pak by mě zajímalo jestli udělaj něco pro android. Těch zařízení na androidu je určitě podstatně více než IPADu.
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od nandro »

Zdravím Vás.Také bych se velmi přimlouval za obdobu pro androidy,kdy bych si "časopis"rád kupoval ;-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od uni »

Pipa píše:Chodí to i na iphonu? Pak by mě zajímalo jestli udělaj něco pro android. Těch zařízení na androidu je určitě podstatně více než IPADu.
Tj, ale taky má podstatně děravější market, do kterého se ne všichni ochotně hrnou, resp. nehrnou...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pro iPhone Computer není (a nebude), tam je možné stáhnout pouze klasické PDF. Odpovědi na základní otázky naleznete v přiloženém videu (up).
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od TomasNM »

Budme aspon radi,ze nelezu do kseftu automobilkam. Za chvilu by sme mali nejaku deb**** touch chu****** namiesto volantu a pedalov. Nenavidim ich kvoli tomuto,ze je z nich cely svet total vymasteny.

\\ Vyjadřuj se prosím slušně. Tvé nadávky nejsou pro nikoho na fóru ani zajímavé, ani přínosné, tak se jim příště vyhni. Uděluji VAROVÁNÍ za porušení pravidel fóra v bodě 3.
R.B.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já bych to nebral tak, že iPad, respektive Apple, někomu leze do zelí. Apple nikoho nenutí, aby vydával časopisy, autoři takových speciálních časopisů si jen všímají popularity iPadu a vycházejí vstříc jeho uživatelům. A když je nová forma časopisu interaktivní, chytře řešena a využívá naplno potenciál cílové platformy, tak v tom nevidím nic špatného.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od barberry.pha »

Tak stahnute a vypada to moc dobre, bylo by super kdyby tech cz casopisu zacalo vychazet vice a treba i za prijemnejsi cenu nez papirova verze, treba takovy Reflex bych velice rad uvital ;)
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od _iNTERFACE »

uni píše:Jak to ten Apple dělá? Udělá si MP3 přehrávač s telefonem a po po roce začne lézt do zelí komunikátorům, následně pak přenosným hracím konzolím. Pak si udělá iPad, okamžitě je srovnáván s e-booky a do roka leze do zelí vydavatelům tištěných periodik. Sakra, já chci jejich akcie:-) A to nevíme, co udělá nová Apple TV...
presne tak, apple vyrobil budik, ktory vie telefonovat a aby redaktori mali co pisat a co doma jest, tak z neho spravili komunikator, hodny porovnavania...a potom ze sa tak dobre predava, ked ludia sami mu robia vysoku skolu marketingu... :wink:
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od niky79 »

Pipa píše:Chodí to i na iphonu? Pak by mě zajímalo jestli udělaj něco pro android. Těch zařízení na androidu je určitě podstatně více než IPADu.
Ses si jisty, ze tabletu na androidu je vice nez tabletu na iPADU? Vis, ze tomu ani omylem tak neni?

Mimochodem, a jak by za to uzivatele platili? :lol:
nandro píše:Zdravím Vás.Také bych se velmi přimlouval za obdobu pro androidy,kdy bych si "časopis"rád kupoval ;-)
Tak to napis do Google a zeptej se, jak to, ze cesti vyvojari nemohou prodavat sve aplikace na marketu (ackoliv cesti uzivatele mohou aplikace obecne kupovat). Tohle jsou proste problemy, ktere se u iOS proste neresi.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od Pipa »

A jak za to platí na iPADu?
Řekl bych že technicky není problém.

Je fakt že nevím kolik konkrétních zařízení je, ale jen tak jsem si tipnul kolik je Číňanů a kolik z nich má iPAD :d
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od niky79 »

Technicky JE TO PROBLEM, protoze, jak jsem uz psal, cesti vyvojari NEMOHOU prodavat sve aplikace na CZ trhu. Dokud se to nezlepsi, zadny takovy placeny casopis pro Android proste nebude.

Na iPADu se plati pres AppStore (a ten samozrejme CZ podporuje, jak vyvojare, tak uzivatele)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od uni »

Appstore samozřejmě plně podporuje CZ, prakticky od prvního dne, nechápu, že jsme pro ostatní takový póvl...:-/
No nic no. Nevím proč někdo obdivuje Android tablety, když pro ně není ani market, tak jak pro něj chce prodávat např. tuto periodiku???
EDIT: mě tak napadá, jak někdo může na Apple nadávat, že vydělává jak vydělává, když na rozdíl od ostatních jdou těm penězům prostě naproti?:-)
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od weth »

OT: uni: ty jsi heretik! čarodějník! spalte ho! :tlem:
ty peníze, které apple vydělá, pochází z činnosti, která snižuje kvalitu mobilních zařízení, dělá z lidí slintající idioty a vůbec je symbolem iDebilizace™, proto jsou špatné. Apple obecně je vlastně ďáblův nástroj a proto všechno co kdy udělal a vymyslel je pro stupidní slepé ovce a mělo by se to zakázat.

ad Computer HD: zatím to vypadá docela obstojně, na první vlaštovku v češtině je to více než slušné. Jsem jen zvědav na konečnou cenu jednotlivých vydání a na to, jak Cpress (potažmo MF) vezmou k srdci přání uživatelů v diskusi... Možná bych pak nějaké to číslo koupil.

barberry.pha: souhlas, třeba reflex bych taky občas uvítal. Nicméně v souvislosti s Reflexem mě napadá, že velmi rád zajdu do trafiky a prohlédnu si před koupí aktuální číslo, protože kvalita jednotlivých vydání je velmi kolísavá... Proto je pro mě docela podstatné, jestli bude nějaká možnost "náhledu" jednotlivých čísel i v tomto způsobu distribuce časopisů - např. obsah časopisu k přečtení apod...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od uni »

weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od weth »

Pravda, na tohle jsem zapomněl. CPress tyto náhledy poskytuje, jak je to u toho Reflexu, nevím..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od Jiří Hrma »

weth: jen drobnost, CPress už to není, před pár měsíci je koupila Mladá Fronta :)
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Časopis Computer nově dostupný ve speciální iPad verzi

Příspěvek od weth »

OT: ah, díky za upřesnění, abych pravdu řekl, moc jsem se tím nezabýval a ani jsem nezaregistroval změnu loga u těch stránek co tu dával uni - design je hodně podobný jako býval dříve, tak jsem to jen proletěl:)..
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava na iOS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti