Twitter

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Twitter

Příspěvek od honefr »

Nedávno jsem si založil twitter a už dlouho mi vrtá hlavu k čemu jsou ty "lists"
A taky mě zajmá když jsem si dal v nastavení všechny mé twíty soukromé tak jestli můžu ňákej napsat veřejnéj popřípadě naopak, že všechny budou veřejné a jen některé označim jako soukromé. Nebo to je tak že buď a nebo, buď vše skryté a nebo vše veřejné.

Děkuji za odpovědi :oops:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Twitter

Příspěvek od Jiří Hrma »

Listy lze označit jako "kategorie", zde jsou třeba kategorie followerů SmartMania účtu http://twitter.com/smartmania/lists/memberships" onclick="window.open(this.href);return false; (tzn. seskupuješ si do nich účty podle různých zaměření a pak je můžeš lépe filtrovat). Například pokud si chceš přečíst jen informace z mobilního světa, vybereš si list, ve kterém mám přidané jen účty, které se tomuto tématu věnují.

A co se týče toho druhého dotazu, tak mám pocit že je to buď a nebo, přesně jak píšeš.
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Twitter

Příspěvek od honefr »

Děkuji za odpověď, takže to vypadá asi založit ještě jeden twitter účet a mít jeden normální a jeden soukromý (aby mi to kde kdo nečetl :wink: )
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Twitter

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ano, to je také řešení :-) Twitter je skvělá věc, mám jej rozhodně radši než třeba Facebook (který se mi líbí hlavně díky možnosti sdílení fotek s přáteli), ale co se týče informační hodnoty, tak tam twitter nemá konkurenci.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Twitter

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já používám Facebook pro osobní sféru, jak píše Jirka, na sdílení fotek, videí a komunikaci s přáteli, kdežto na Twitteru jsem si dal sledování několika známých serverů, které píšou o komunikátorech (SmartMania, WM Powerusers, Windows Phone, HTC atd.), a mám ho prakticky jen jako zdroj informací. Sám tweety píšu málokdy, když už, tak buďto odpověď, nebo když zjistim nějakou zajímavou informaci kolem WM atd. Takové věci pro mě nemá cenu psát na FB, protože tam stejně odpovídají jen přátelé ze SmartManie, nebo tam někdo jiný napíše něco ve smyslu 'co to znamená?' nebo tam začne řešit uplně něco jiného.
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Twitter

Příspěvek od honefr »

Hmm, dik za myšlenku, že bych s přáteli komunikoval přes FB a twitter použival jako veřejný výlev.
:arrow: :idea: To mě přivádí k otázce jak komunikaci na FB zvládá HD2 které mám předobědnané. Na žádném videu ani fotce jsem neviděl aktualizaci stavu na FB, pořád všichni recenzisté prezentují úžasně snadné aktualizace stavů na twitter...
:arrow: :?: A když už tu je tá diskuze o twittru tak bych se mohl zeptat na pár trapně banálních otázek :arrow:

01 :arrow: Twitter je mikroglogovací systém (chápu)
02 :arrow: Do pole "What's happening?" napíšu svůj tweet o maximální délce 140 znaků (chápu)
03 :arrow: To uvidí ti co tweety sledují a ti co si specielně najedou na můj twitter http://twitter.com/xxxxxxx" onclick="window.open(this.href);return false; a ostatní to nebude otravovat (správně :?:)
04 :arrow: Za těch pár dnů mi došlo že když kliknu na retweet tak tweet dotyčného se ukáže na mém tweetru (správně :?: a nebo to má jiný význam to retweet)
05 :arrow: Co je reply :?: Teda vím to slovo, (odpovědět). Takže pokud Jirka na twitter napíše: Neví někdo jak se dělá u HD hardreset? a já vím tak kliknu na reply a napíšu: Tlačitko A+B. :arrow: A to se zobrazí na mém twittru nebo jeho nebo obou :?: A uvidí to jen ti co sledují jirku nebo i ti co sledují mě :?:

Pokud někdo má tento výraz :arrow: :roll: tak se omlouvám, každý jenou začinal a tak dobrej angličtinář nejsem abych si celý manuál pročetl. P.S. A google jsem zkoušel :!:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Twitter

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Uff, trochu šetři smajlíkama, mám doteď mžitky před očima :wink:

00: Na HD2 by neměl být absolutně žádný problém s FB. Není to žádná náročná záležitost, proto tohle ani není zmiňované v recenzích. Můžeš updatovat statusy budto primo v browseru, ebo pomocí FaceBook programu od MS.

03: To, co píšeš na Twitteru, vidí jen ti, kteří tě 'sledují' a ti, kteří kliknou na tvůj profil. Ostatní to ani nijak nemůže otravovat. Stalo se ti snad někdy, že se ti na twitteru objevil tweet nějakýho Franty Horáka když jeho tweety nesleduješ? Vsadím se že ne, nedávalo by to smysl.

04: RT neboli ReTweet vlastně převezme něčí zprávu a vydá ji jako tvůj tweet( s tím že je tam uvedenej původní autor taky). Tj pak to vidí všichni, kdo tě sledují a ti, kteří si otevřou tvůj profil. Tahle funkce je na twitteru za účelem šíření informací, které považuješ za zajímavé, nebo které by mohly zajímat i lidi, kteří sledují tvoje tweety.

05: Reply je prostě odpověď. Když odpovíš na Jirkovo Tweet, tak se tvoje odpověď zobrazí jak u něj na profilu + lidem, kteří ho sledují , tak u tebe na profilu a uvidí ji lidé, kteří sledují tvoje tweety.
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Twitter

Příspěvek od honefr »

Velice děkuji za objasnění, už mám v tom jasněji :wink:
Farokh píše:Na HD2 by neměl být absolutně žádný problém s FB. Není to žádná náročná záležitost, proto tohle ani není zmiňované v recenzích. Můžeš updatovat statusy budto primo v browseru, ebo pomocí FaceBook programu od MS.
Takže to sense neumí :?: Škoda, zase buď přes operu nebo přes doinstalované aplikace :roll:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Twitter

Příspěvek od Jiří Hrma »

Sense umí aktualizovat status na Twitteru, na Facebooku myslím ne (tam pouze umí načítat informace o narozeninách, poslední statusy a fotky přátel).
Uživatelský avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: pát lis 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Praha 8

Twitter

Příspěvek od honefr »

To na twitter vím
honefr píše:Na žádném videu ani fotce jsem neviděl aktualizaci stavu na FB, pořád všichni recenzisté prezentují úžasně snadné aktualizace stavů na twitter...
Škoda že v HTC na FB zapoměli :-(
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů