Problém s Activesync 4.5.0

Diskuze o komunikátoru HTC Touch HD (Blackstone)
Odpovědět
pepin
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon pro 15, 2008 17:43
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Plzeň

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od pepin »

Zdravim všechny,
po dlouhé době se mi objevil opakovaný problém s AS: při synchronizaci se objeví hláška -
“There has been a change made on your server that requires you to re-synchronize all items on your device. Please perform a manual sync.”
Support code: 0x80883001
Od té doby nelze synchronizovat nic, nebo vše vč. kompletního vymazání dat a znovusynchronizace.
Už jsem to tu řešil a omlouvám se tímto fóru za dublování, ale všechny rady byly po vyzkoušení k ničemu a vždy došlo na resynchronizaci, proto předem děkuji všem za postřehy a pomoc.
Touch HD vs.AS na Windows XP Home
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od mike-biker »

Jediné účinné řešení: Záloha na WM zařízení, HR a kompletní přeinstalování Widlí. Sám mám obdobný problém. Hlásí mi to chybu synchronizace v kalendáři, data už dávno neexistují, soubory *.pst vymazány, smazáno a vytvořeno nové partnerství, smázán a vytvořen uživatelský profil, prostě nic. :evil:
pepin
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon pro 15, 2008 17:43
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Plzeň

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od pepin »

Ahoj,HR jsem taky zkoušel a objevilo se to zase. Ve Microsoftu ČR se mnou vřele komunikovali, neustále jsem jim něco zasílal, ale ten poslední krok jsem radši nedělal protože se týkal Outlooku a nechtěl jsem náhodne přijít alespoň o to co mám v počítači a bylo to stejně nejisté. Zálohuji ob den, ale i po nahrání zálohy zpět, je ten problém znovu.Tou přeinstalací myslíš WM ve stolním nebo WM Mobile v kapesňáku?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od mike-biker »

WM je Windows Mobile. Musíš udělat čistou instalaci Windows v PC. Jinak se toho nezbavíš. Zřejmě AS zapisuje i někam do knihoven dll mimo profil, takže opravdu ti nezbyde nic jiného, než se procvičit v instalaci OS. :evil: . Pokud máš Widle dýl jak rok, tak to stejně udělej, alespoň si pročistíš komp. Já vím, je to blbá rada, ale jediná účinná. Na supportu si s tím nevědí rady, to vím. :!:
pepin
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon pro 15, 2008 17:43
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Plzeň

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od pepin »

Konečně konkrétní rada, je mi ale záhadou proč mi to předtím nedělali WM 5 v Artemisu ani WM 6 v Touch. Teď jsem se pustil do resynchronizace a pak dám comp kamarádovi, protože přeinstalování je nad moje síly. Dík
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od Mira96 »

Mám jiný problém s Activesync 4.5.0: nemůžu provést připojení a synchronizaci přes BlueTooth. V Touch HD jsem nastavil odchozí BT Com port, v notebooku v AS jsem nastavil stejný port pro připojení, ale synchronizace se nekoná. Pokud dám vyhledat z notebooku Com port v HD, je mi sděleno, že Com port v HD není. Obě zařízení jsou spárovaná.
PS: na Artemisu mi to dříve normálně chodilo.
duky
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 16, 2009 23:59
Zařízení: HTC Touch HD

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od duky »

rovnaky problem ako mira mam aj ja :(
Vaník
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:15
Zařízení: HTC HD

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od Vaník »

Zdravím, mám také problém se synchronizací... a to ten, že mi náhle program hlásí, že HD není připojeno, a to i když telefon je připojen přes USB a dobíjí se, díky...
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

Problém s Activesync 4.5.0 - Synchronizace Bluetooth

Příspěvek od Mira96 »

Už jsem na to přišel :tlem: : Nutno provést všechny kroky, co jsem uvedl o dva příspěvky výše, žádný port netřeba hledat. V zařízení spustit aplikaci Active Sync, v Menu vybrat Connect via Bletooth , (poslední položka - jak je to přeloženo do CZ netuším), odsouhlasit případné požadavky a je připojeno. Předpokladem je, že PC (notebook) jsou už přes BT seznámeni.
:smt043 :smt026

PS: Teď řeším problém jak připojit G-remote přes BT, podmínkou je Active Sync spojení.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od koumes »

Ohledně chyb AS Zde a někde ohledně synch sem něco psal,ohledně opravy Win.
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od Mezek »

Mira96
Už jsem na to přišel.........
Paráda, mořil jsem se s tím také celý den a bez uspěchu. Už jsem se začal smiřovat s tím, že budu muset sehnat delší kabel , abych propojil kolébku v obyváku s notebookem v pracovně. Ale po přečtení tvého příspěvku to bylo během několika vteřin spojeno. :tlem:
Neustále jsem se taky z notebooku snažil "najít HD", a nic........Chtělo na to jít obráceně.
Díky za radu.
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od Mira96 »

Jo jo, byla to fuška, mnoho času jsem nad tím strávil, občas jsem měl co dělat, aby HD neletělo do kouta, ale nějak jsem tušil, že to bude jednoduchá <î>vina :wink:
Nicam
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 09, 2009 8:07
Zařízení: HTC Touch HD

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od Nicam »

Důkladně jsem pročetl toto fórum a dostal jsem se až k tomuto příspěvku, který mě hodně pomohl v zapojení BT s HTC HD.
Měl bych k Vám, co službu k plné spokojenosti používáte, dotaz na zařízení zapsaná při spojení s AS v pořadových číslech. U mého připojení jsem se dostal již ka zařízení s pořadovým číslem xy5 a nevím jak jak je odstranit, popř. kde hledat zapsaný soubor s uloženými daty pro odmáznutí. Poslední vím, že odmáznu při odpojení, ale 1 až 4?
Hlavně ne re-instal celého systému XP.

Předem díky za rady.
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od Jindrapro »

Zkusil bych v ASku Soubor, mobilni zarizeni, zde prepnout na nechteny pripojeni a potom znova Soubor a odstranit mobilni zarizeni.....
Nicam
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 09, 2009 8:07
Zařízení: HTC Touch HD

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od Nicam »

Už jsem našel a odmáznul. Data aplikací pod uživatelským jménem na XP/Activesync/profiles/xy1-4, a další.

-- doplnění předchozího příspěvku (úte dub 13, 2010 7:45) --

Tak jsem se radoval s připojení jenom chvíli a pořád to nemohu spojit. Omlouvám se, že jsem tento příspěvek vytáhl na svět, ale snad někdo poradí.
Pokusím se napsat postup, který aplikuji bez úspěchu. Věci spojené se ztrátou dat při přenosu mám přečtené a synchronizaci přes kabel používám pořád. Prvotní věc, kterou mám, je prázdný HD, po instalaci ROM a všech věcí okolo, vč. přidaných aplikací, které používám.
Tady bych se možná hned zeptal, jestli v tomto případě připojit kabel do PC, nebo vyvolat spojení přes BT. Včera jsem zkusil obě varianty a vždy to vedlo v AS k založení nového zařízení pro synchronizaci.
Popíši tedy stav, kdy jsem provedl první spojení s PC přes kabel, v nově přidaném zařízení jsem zaškrtnul, že chci synchronizovat jen poznámky, spojení se navázalo a synchronizace proběhla. Odpojím kabel a jdu do BT SW, který mám zabudovaný v HP 6710b spolu s wifi a dám hledat nové zařízení, které je po chvíli nalezeno a objeví se hláška, která naznačuje spojení se zařízením xy. Zde trochu vsuvka, ptz se objevuje v BT vyhledávači zařízení se jménem, které je zadané v personal/ower information, ovšem prvotní synchr. proběhla se zařízením jiného jména (i když byla přezdívka v ower in už zapsána), jiné zařízení v dosahu není.
Vezmu HD, dám hledat zařízení, objeví se PC, dám spojit, výzva k zadání hesla, které napíši a použiji stejné jako PIN (vždy se to osvědčilo při spojování modemu), výzva v PC o zadání hesla, napíši, hláška o navázaném spojení a objeví se okno od SW BT, které naznačuje, že spojení bude využíváno activesync, potvrzuji, začíná běžet modré kolečko v HD a je tu pád celé synchronizace.
V této chvíli mám zařízení spojené přes COM, který určil PC a v HD nemám žádný, ptz číslo COMu je mimo jiné používáno jinou aplikací. Tak a takhle to jde celý týden, kdy se nemohu pohnout dále. Výměna COMů proběhla, odiinstalace zařízení, které byly na COMech také. V PC re-instal a aktualizace SW BT, ale nic.

Na závěr jen info o zařízeních -
PC WIN XP, SP 2
HD - WM 6,5; ROM Energy 23554
Věděl by někdo jakou jinou cestou to nastavit?
jirkakuta
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC HD2

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od jirkakuta »

nepodařilo se někomu odstranit tento problém? Byl bych vděčný za radu. Nerad reinstaluji...
pepin
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon pro 15, 2008 17:43
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Plzeň

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od pepin »

Koukám, že se můj problém stále někomu opakuje. Já jsem to vyřešil přeflešnutím na jinou ROM a mám pokoj, Musím zaťukat.
jirkakuta
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC HD2

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od jirkakuta »

zkušel jsem tam znovu nahrát 1.66.479.2, ale právě kuli tomu, že nelze připojit přes activesync mi to nejde. nějaké rady, ideálně jak na to, či jakou ROM použít. díky
pepin
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pon pro 15, 2008 17:43
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Plzeň

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od pepin »

Mě se teď po dlouhe době objevil problém znovu (po 1 roce, co používám kuchtěné ROM), měl jsem z toho málem mrtvici, protože s telefonem skutečně pracuji a musel jsem v AS vymazat profil a telefon přejmenovat. Pak proběhl obvyklý proces data ven, data dovnitř z Outlooku a jedu dál. Problém je když zálohuješ třeba přes PIM Backup, protože když obnovíš ze zálohy a pak dáš synchronizaci, tak se data zdvojí.
jirkakuta
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC HD2

Problém s Activesync 4.5.0

Příspěvek od jirkakuta »

tak mi to najednou začalo fungovat. paráda. :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch HD“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti