USB, bluetooth

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
Odpovědět
rrmroman
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 01, 2008 15:33
Zařízení: Nokia N95.. cas pre zmenu.. HTC Touch HD..?

USB, bluetooth

Příspěvek od rrmroman »

ahoj,
chcel by som sa spytat ako je to s pripojenim cez BT. v nejakej recenzii som cital, ze sa da cez BT len data z telefonu odosielat. je to naozaj tak? nie je moznost cez BT dostat data z PC do fonu? a ako je to s pripojenim cez usb? doteraz som mal a mam nokie, takze tam som zvyknuty na pristup cez usb ako mass storage, je aj tu takato moznost? diky za info.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

USB, bluetooth

Příspěvek od Jiří Hrma »

Soubory jdou přes bluetooth úplně normálně odesílat i přijímat, stejně tak funguje synchronizace přes Bluetooth (je potřeba si ale doinstalovat ActiveSync nebo WMDC pro Vistu). Přes USB jde obsah pam. karty namapovat jako Mass Storage.
rrmroman
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 01, 2008 15:33
Zařízení: Nokia N95.. cas pre zmenu.. HTC Touch HD..?

USB, bluetooth

Příspěvek od rrmroman »

slovicka ako odosielat a prijimat a synchronizacia ma dost strasia.. tie prve 2 z dovodu, ze BT nejakym sposobom podporuje poslanie suboru, prijatie suboru, ale ide to do nejakych defaultnych zloziek. co je pre pohodlny prenos dat nepouzitelne. a synchronizacia, pod tym si predstavim, ze to za mna nejaky program sam automaticky zorganizuje a zosynchronizuje data na dvoch stranach (pc, fon). opravte ma, ak sa mylim a mam zlu predstavu. s wm som zatial moc do cinenia nemal. cize by ma zaujimalo, ci aj pri tom BT sa to sprava podobne ako pri usb - mass storage.. inak povedane, podobne ako pri nokiach a symbianoch..? :)

edit by admin: Nepoužívej citace posledního příspěvku, je to zbytečné.
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

USB, bluetooth

Příspěvek od Shooter »

rrmroman píše:BT nejakym sposobom podporuje poslanie suboru, prijatie suboru, ale ide to do nejakych defaultnych zloziek. co je pre pohodlny prenos dat nepouzitelne
No nevim jestli si tim neco kompenzujes :) (neber si to nijak osobne :) ), ale tohle je docela detail... myslim ze kdyz si vsechno posles, prejdes do ty defaultni slozky oznacis to a zkopirujes tak neni problem. Trva to asi o neco dyl ale to uz je fakt chvile. A k ty synchronizaci :) tak jestli chces mit nad vsim kontrolu jak na synch. tak nad cimkoli jinym tak si kup pocitadlo a posouvej si kulicky :D.
rrmroman
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 01, 2008 15:33
Zařízení: Nokia N95.. cas pre zmenu.. HTC Touch HD..?

USB, bluetooth

Příspěvek od rrmroman »

Shooter: ide o princip, ze radsej si otvorim 2 prieskumniky, v jednom telefon, v druhom disk v pc a pobeham a pokopirujem co a kam potrebujem, takze ked mi to vsetko nahadze do default zlozky a odtial to mam potom triedit, tak uznaj, ze je to neprakticke, nehovoriac o tom upratovani a presuvani v telefone.. a co sa tyka synchronizacie, tu v podstate nepotrebujem.. a predstav si, ze mas na disku niekolko 10tok GB mp3 a chces tam nejake skopirovat, tak asi nebudes synchronizovat cely adresar mp3 z pc.. ja viem, ze je to detail, ale ma to zaujima, ako to v tom hd-cku funguje. lebo v inych telefonoch to funguje podobne ako keby si pripojil externy disk, zatial co pri tomto telefone v recenzii pre-release verzie o tom pisali a uvadzali to ako velmi divne riesenie.. takze pokial nevies odpovedat na moju otazku, ze ako to tam funguje, tak ani reagovat nemusis :)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

USB, bluetooth

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Prenastavení defaultní ukládací složky není absolutne problem, uz se to tu resilo, staci si nainstalovat Advanced Config. a tam si nastavis treba, ze se ti soubory budou ukladat na kartu do složky Bluetooth, nebo kamkoliv chces. A co se tyce MassStorage, tak to uz je take vyresene. WM6.1 mívají v základu v nastavení moznost zapnout MassStorage pokud nechces synchronizovat, ale jen prenaset soubory. Jestli to nemas v nastaveni spojeni nebo systemu, tak trochu pogoogli a na 100% najdeš prog, ktery umi massStorage zapnout/vypnout podle potreby. To je prave to kouzlo na WM, že se dá system maximálně upravovat dle libosti a gusta ;-)
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

USB, bluetooth

Příspěvek od Shooter »

no nevim jestli to mam psat sem, ale je v nadpisu USB :)... mam jednoduchou otazku: USB-host je zalezitost hardwaru, firmwaru, softwaru, registru nebo ceho? :)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

USB, bluetooth

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

HW.
Bud ho pristroj ma, nebo nema. Nektere E-TENy ho maji jen zamčený a da se zpřístupnit, viz ZDE , ale jinak se to bohuzel nijak obejít nedá, taky mne to dost mrzí když už mam miniUSB konektor :???:
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

USB, bluetooth

Příspěvek od Jiří Hanč »

a co WM5Storage?Ja ho pouzivam, protoze kopirovani nekt. veci je nekdy absolutne udesny(treba kopirovani videi...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

USB, bluetooth

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Díky za doplneni, presne tak: to je jeden z tech progů, o kterych jsem psal. Jednoduchý, free a funguje bez problemu.
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

USB, bluetooth

Příspěvek od Shooter »

Jeste k tomu USB-hostu... neexistuji nahodou nejaky adaptery, ktery by se proste pichly do miniUSB u toho komunikatoru a umoznili tak USB-hosta?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

USB, bluetooth

Příspěvek od ziminix »

Ne, musi to podporovat samotne zarizeni. A vetsinou jsou k nemu potrebne kabely dodavany.
Yoda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 23, 2008 5:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Kladno

USB, bluetooth

Příspěvek od Yoda »

Dobrý den.
Jsem nováčkem těchto zařízení a chtěl bych se zeptat na automatické připojení (spárování) a viditelnost zařízení v bluetooth modu. V "hloupých" telefonech mi to dosud fungovalo tak, že jsem telefon spároval např. s PC a přidal do mých zařízení, pak jsem v pohodě vypnul viditelnost telefonu, ale s tím spárovaným PC se telefon kdykoliv byl v dosahu přesto okamžitě a automaticky spojil. U HD jsem postupoval stejně, ale když vypnu viditelnost, tak se HD s PC nespojí (jenom když je viditelnost zapnutá). Nechce se mi kvůli bezpečnosti nechávat viditelnost zapnutou, ale potřebuji automatické připojení - jde to nějak nastavit?
Předem díky za odpověd.
Yoda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: úte pro 23, 2008 5:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Kladno

USB, bluetooth

Příspěvek od Yoda »

Že by nikdo nevěděl, nebo dělám něco špatně jenom já? :wink:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

USB, bluetooth

Příspěvek od IkE Blaster »

No, me to funguje, takze netusim, kde muze byt chab :) Teda funguje... funguji mi aplikace, ktere komunikuji s ntb pomoci bluetooth, synchronizaci nespustim, ani kdybych se rozkrajel (zrejme kvuli bluetooth cipu v ntb)
JohnyRicio
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát led 02, 2009 14:58

USB, bluetooth

Příspěvek od JohnyRicio »

Zdravim. Mam problem. Nedaří se mi provádět synchronizace přes bloetooth u mého HTC. S PC mam spárováno a viditelnost nastavenou. jen nevim jak nastivit WMDC aby se spojilo s phounem a zacalo si posílat data. mohl by mi pls nekdo poskytnout trochu detailnějsí navod? mam takovýto chytrý telefon poprvě. Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů