HTC Touch HD a nataceni videa

Procesor, grafický akcelerátor, Wi-Fi, fotoaparát, správa paměti, GPS navigace...
alpinab5
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 19, 2008 23:21

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od alpinab5 »

Premyslim o koupi HDcka, ale koukal jsem ze nataci video jen v rozliseni 352x288, to je na dnesni dobu a hlavne na takovou masinu docela smesne malo.... :-(. Da se nejakym programem toto rozliseni zvetsit, aspon na 640x480? Nebo to je dany telefonem?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Příspěvek od mike-biker »

Je to dané čipem Qualcomm 7201A, který víc neumí, ač je novější. Xperia má 7200A a natáčí VGA.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jinak tady je link pro stažení krátkého video natočeného HDčkem, http://smartmania.cz/images/recenze/Htc ... ouchHD.zip
samson010
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon zář 15, 2008 14:30

Příspěvek od samson010 »

video to nataca dost slabe , fotenie fotiek je dost sekave , to ma celkom prekvapilo
alpinab5
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 19, 2008 23:21

Příspěvek od alpinab5 »

Tak HDcko z vyberu pada! Za takovy prachy, takovyhle video mi natacel sony ericsson pred tremi lety! Nekdo muze namitat ze si HDcko nekupuje kvuli foceni a videu, ale min 3mpix a video 640x480 30fps maj dneska kdejaky levny nokie!!
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Sakra pro zase tyhle argumenty? Tohle NENI Sony Ericsson. Jeste by jsi si mohl stezovat, ze nema alespon 3x opticky zoom, to mely kompakty uz pred 50 lety, ne?

Si kup tu tvoji milovanou Nokii. Je videt, ze jsi WM nemel v ruce, tak tady moc nekritizuj.
mountain
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob srp 09, 2008 9:07
Zařízení: HTC Touch HD

Příspěvek od mountain »

Opravdu, vypírat PDA, WM zařízení, a jako jeden z hlavních parametrů uvažovat vlastnosti foťáku, nedej bože natáčeného videa, tak to snad ne...
To je jak kupovat foťák a rozčilovat se, že to neumí telefonovat (protože to vyplývá už z principu věci...)
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mira96 »

Foťák je asi tak to poslední co mě u telefonu zajímá. Proto mám Touch HD - má jiné užitečnější věci - GPS, WiFi, 3,5 mm jack, atd...
A na otázku:"Jaký to má foťák?" většinou odpovídám: tady vzadu takovou malou dirku :tlem:
Mong3R
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: pon lis 17, 2008 18:03
Zařízení: SGN II + Lumia 930
Bydliště: Ostrov (KV)

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od Mong3R »

Tak to souhlasím, když si budu chtít koupit něco na focení tak si zajdu koupit foťák a když natáček tak si koupím kameru. Nebudu si přeci vybírat a kupovat PDA WM jenom kvůli tomu jak fotí a jak natáčí :smt009 Ten foťák je tak jako vylepšení k zachycení nějakých momentků a né aby jsi si fotil fotky do rodinného alba :smt043 :punk:
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od wizaard »

Objektivně vzato jsou obecně WM zařízení v těchto "multimediálních" oblastech dost pozadu a - rozčilujte se, jak chcete - nemělo by to tak být. Tady nemluvíme o problému WM obecně, ale o problému zařízení, které si na multimediální hraje! HTC dělá novou marketingovou politiku a prodává Touch HD, tedy cosi jako multimediální telefon, což se dnes rovná MP3, rádio, foťák s AF (a čím víc mega, tím líp) a slušné video.

Já osobně bych si takhle vybíral "hloupý" telefon (pak je na tom klasický SE líp - třeba má oblíbená K800i fotí líp než můj Diamond, ač jsou foťáky parametrově stejné), ne však WM zařízení. Pokud si někdo vybírá WM zařízení a kouká na foťák, je opravdu malinko mimo - chceš teda WM nebo foťák? Chceš WM nebo SE? Kvůli čemu si teda ten telefon kupuješ? Vážně nechceš radši (třeba) SE K850i nebo Nokii N95 s 5MPx? :?:

Když jsem si já kupoval WM zařízení, bylo to kvůli Outlooku = synchronizaci a práci. O nic jiného mi nešlo. Asi se teda ptáte, proč mám teď Diamonda. Prostě se mi líbí, umí vše, co můj předchozí WM kamarád a k tomu má mé oblíbené TouchFLO 3D.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od elcrys »

Mimochodem - o mnoho starší Qualcomm MSM7200 (Kaiser, Cruise) měl v ofic. specifikacích možnost natáčení videa v rozlišení 640x480/30fps. Specifikace od Qualcommu je nutné brát s rezervou.
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od Shooter »

A kolik FPS zvladne ten v HD? Podle specifikaci :) nechci realitu aby sem nikdo nepsal primou umeru mezi svetlem a FPS :).
alpinab5
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 19, 2008 23:21

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od alpinab5 »

Myslim ze zvladne 17 fps, coz je na takovy pristroj shit! Libi se mi jak vsichni rikaj ze video rozliseni videa je nezajima! ALE, Je to mobil, dneska ma i mobil za par tisic docela kvalitni fotak a nataceni videa, O HDcku pisou ze je to multimedialni PDA, fajn, co si tam teda multimedialniho budu poustet? Fotky, mozna, video nataci shit, takze tezko, a nejaky video stazeny z netu co uz jsem videl, koho to bude jak dlouho bavit koukat porad na to co uz zna! Pro me je to mobil takze ho nosim porad pri sobe a muzu vyfotit a natocit cokoliv kdekoliv, coz pri sve praci hodne vyuzivam, stejne jako Office, Excel, PDF, Internet atd.... Chtel jsem neco novyho, zkusit dotykac a WM, Internet, ale na to jaky to stoji prachy jsou hlavne ty multimedia o nicem a kvuli tomu ho nemuzu vyuzit na 100%! I jsem koukal ze kolegove na nej take slintaly ale prave a jedine kvuli foto+video zvoli jeden Xperia a druhy jeste pocka......
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od Mira96 »

Foťák je pro mně tak "důležitý", že po 16 dnech vlastnictví se mi podařilo zapnout přední kamerku :smt040 Kdyby mi do té dirky dali stavovou diodu, udělali by mi větší radost. A fotky už jsem udělal i 3 :wink:
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od wizaard »

alpinab5 píše:Myslim ze zvladne 17 fps, coz je na takovy pristroj shit! Libi se mi jak vsichni rikaj ze video rozliseni videa je nezajima! ALE, Je to mobil, dneska ma i mobil za par tisic docela kvalitni fotak a nataceni videa, O HDcku pisou ze je to multimedialni PDA, fajn, co si tam teda multimedialniho budu poustet? Fotky, mozna, video nataci shit, takze tezko, a nejaky video stazeny z netu co uz jsem videl, koho to bude jak dlouho bavit koukat porad na to co uz zna! Pro me je to mobil takze ho nosim porad pri sobe a muzu vyfotit a natocit cokoliv kdekoliv, coz pri sve praci hodne vyuzivam, stejne jako Office, Excel, PDF, Internet atd.... Chtel jsem neco novyho, zkusit dotykac a WM, Internet, ale na to jaky to stoji prachy jsou hlavne ty multimedia o nicem a kvuli tomu ho nemuzu vyuzit na 100%! I jsem koukal ze kolegove na nej take slintaly ale prave a jedine kvuli foto+video zvoli jeden Xperia a druhy jeste pocka......
Nechci žádný flame, ale neodpustím si dodatek - Ty teda pod pojmem "multimédia" chápeš pouze VGA video, chápu-li to dobře. No... potom asi nemůžeme sloužit.
andre7
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: ned črc 03, 2005 12:00
Zařízení: HTC Touch HD "Blackstone"
Bydliště: Prešov

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od andre7 »

...nebudem sa vyjadrovat k videu, bolo to tu spomenute viackrat, len si myslim ze prist do temy HTC Touch HD a nadavat ze je to shit nie je ten najrozumnejsi napad...NIKTO vas predsa nenuti kupovat si ho tak preco tu obkecavate blbosti? Ak chcete dat zmysel svojim pripomienkam tak ich piste vyrobcovi a toto forum nechajte tym ktori HDcko chcu a samozrejme tym co ho uz maju, aby si v pokoji mohli pomahat tipmi, radami a podobne...
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od JardaBar »

Video točí mizerný, fotky stejně tak pokud je nízké osvětlení. Citlivost čipu je slabá, takže v místnostech je čas příliš dlouhý a je problém nevyfotit rozmazanou fotku - někdo píše, že obraz cuká.

Shrnuto podtrženo, foťák a kamera stojí za prd. :( Pokud je tohle pro někoho stěžejní, tak radši zvolte jiný telefon.
Uživatelský avatar
Mira96
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pát lis 21, 2008 12:50
Zařízení: Sony Xperia Z1
Bydliště: Pardubice

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od Mira96 »

Zcela souhlasím :smile: , to je jako kdybych kritizoval nějakej výbornej foťák nebo kameru že špatně telefonuje :tlem: :tlem: :tlem:

Necituj poslední příspěvek. ziminix
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od JardaBar »

No Míro, já tě nechci přesvědčovat, ale jsou mobily i za nižší cenu co fotí líp. Mě na tom zase toílik nezáleží, ale jsou lidi, co foťáku v mobilu využijou ... HD prostě nefotí a netočí nijak nadprůměrně. Je spíš podprůměrný, podle mě.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

HTC Touch HD a nataceni videa

Příspěvek od spermosh »

mno,jak se to vezme,za tu cenu by to mohlo fotit lepe,ja pozaduji jen foceni portretu do kontaktu a tohle nektere levnejsi mobily s fotakem umi lepe - kamera a fotak je zde proste spatna (je jedno,ze to neni primarni urceni tohoto PPC)
Odpovědět

Zpět na „Hardware a výkon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti