omnia a budík

Diskuze o telefonech řady Samsung Omnia (Omnia II, Omnia Pro...)
Odpovědět
radyn
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 02, 2008 18:30

omnia a budík

Příspěvek od radyn »

zvažuji o nákupu tohoto mt,hlavně pro vestavenou navigaci,která snad všechny majitele tohoto mt plně uspokojí :grin: někde jsem na fóru četl,že buzení není funkční při vypnutém mt.Budík nezvoní,když je mobil vypnutý.A také mě docela zajímá,jak je to s upozorněním na došlé zprávy či zmeškaného hovoru.Zda na to upozorňuje nějaká dioda,či podsvícená obalka....Prosím o vaši zkušenosti
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Kdyz je vypnut telefonni modul, tak samozrejem zvoni, kdyz je vypnuty system (=vypnute PDA), tak z principu zvonit nemuze = nezvoni.

Upozorneni je takove, jake si nastavis ;) Muze te o tom zpravovat today obrazovka (vsemozne pluginy), aplikace S2U2, jine programy atd. Samozrejme i se zvukem. O diode nedokazu rict.

Pripada mi, ze jsi videl u kamose iPhone a chces byt jiny, ale podobny, tak si chces poridit Omnii. Nyni fakt nevim, jestli ti mam radeji rict, ze to je dost risk, ze WM vetsine lidi by nevyhovovalo. Pokud s tim nemas zadne zkusenosti, promysli to, zkus si nekde nejake PDA, pripadne WM emulator. Abys pak nebyl nespokojeny ;)
Chita
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned říj 26, 2008 17:40

Re: omnia a budík

Příspěvek od Chita »

radyn píše:nějaká dioda,či podsvícená obalka....
Diodu - tedy světelnou signalizaci zmeškaných událostí omnia nemá...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Diodu ma - v tlacitku na vypnuti. Jen ted nevim, co signalizuje.

//doufam, ze se nepletu :lol:
Pavelos
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 21, 2006 10:21

Příspěvek od Pavelos »

IkE Blaster píše:...kdyz je vypnuty system (=vypnute PDA), tak z principu zvonit nemuze = nezvoni...
Vetsina "hloupych" telefonu budit pri vypnutem telefonu umi, ale WM tohle, pokud vim, nepodporuji. Vzhledem k tomu, ze Omnia je pomerne marketingove propagovana, nachazi si dost majitelu, kteri se s WM nikdy nesetkali. Pro hodne lidi je tedy absence tehle "bezne" funkce prekvapenim.

To jen pro upresneni, k tematu v zasade nemam co rict :grin:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Ano, to je pravda, ze to vetsina novacku ocekava. Ale to je prave ta vec, co se nemela stat, ze se zacaly propagovat puvodne pracovni a manazerske nastroje mezi bezne lidi, kteri jsou z toho na vetvi a nejspis na ne i nadavaji, ze to nic neumi ;)
Chita
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned říj 26, 2008 17:40

Příspěvek od Chita »

IkE Blaster píše:Diodu ma - v tlacitku na vypnuti. Jen ted nevim, co signalizuje.
Yy má, ale signalizuje pouze zapnutí a nabíjení (červená barva při nabíjení a zelená když nabíjení skončí...)

OT: Osobně jsem s WM taky nováček (jak je vidět z mích příspěvků na foru.. :roll: ), jen nevím jestli mám smůlu nebo štěstí že to padlo zrovna na omnii. Z požadavků co jsem měl před koupí telefonu, tak nějak vyplynulo že volba padne na tlf s WM, tak se s tím snažím poprat....:)
Mudrunka
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 03, 2008 7:11

Příspěvek od Mudrunka »

to je trochu málo. Kromě uvedeného světýlko na vypínači ještě signalizuje blikáním nepřijatý hovor, nebo přijetí zprávy. Bliká tak dlouho, dokavaď s telefonem něco uděláš. Problémem je, že toto světýlko je svým umístěním prakticky nepoužitelný
Chita
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned říj 26, 2008 17:40

Příspěvek od Chita »

Tak toho jsem si nevšiml...Tak jsem hned musel vyzkoušet...a? Nic žádné blikání...A nenašel jsem tedy ani možnost nějakého nastavení.... Pokud nastavení je, rád se přiučím;)
Mudrunka
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 03, 2008 7:11

Příspěvek od Mudrunka »

ha, tak to jsi mě dostal -). Já měl za to, že je to zadrátováno, ono asi ne. Kde se to ale dá nastavit, jsem myslím našel:
Nastavení / Osobní / Zvuky a upozornění / Upozornění / Událost: Telefon: Zmeškaný hovor
fajka „Blikat“
potom to tedy bliká max určenou dobu nebo do prvního „hrábnutí na stroj“
Chita
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned říj 26, 2008 17:40

Příspěvek od Chita »

Áno, máš pravdu je to tam a funguje to. Ale je fakt že je to asi nepoužitelný, není to skoro vidět:/

Ale omlouvám se za mystifikaci že dioda tuto signalizaci nezvládne, vážně jsme si toho nevšiml....

Ale když jsme u toho budíku....Dá se nějak nastavit postupné zesilování budíku?? (bez ohledu na nastavení ostatních systémových zvuků...)

A lze nějak oddělit ovládání hlasitosti přehrávače od ovládání hlasitosti celého systému??
Odpovědět

Zpět na „Samsung (Omnia)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů