Jak na Manilla 2D flash ROM

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia
Odpovědět
Lubancz
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte srp 12, 2008 15:25
Bydliště: Praha

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od Lubancz »

Jelikoz me uz stavajici design menu a ruznych today pluginu prestal bavit, preflashoval sem telefon na Manilla 2D ve verzi M2D04 (includovana ROM je posledni i900dxhk1).

Kdo nevi jak to vypada tak video tady : http://www.youtube.com/watch?v=8no0Fuyd16k
nebo tady : http://www.youtube.com/watch?v=vGACjp0Adcg


1. Stahneme ROM na teto adrese http://rapidshare.com/files/166665676/i ... _PaS08.rar a rozbalime na plochu.

2. Pripojime telefon pres kabel v rezimu Active sync.

3. Spustime aplikaci i900_M2D04_PaS08.

4. Vypneme telefon.

5. Zapneme telefon a po nacteni nas aplikace informuje o pripojenem telefonu.

6. Klikneme v aplikaci na tlacitko Start a sledujeme nas telefon dokud nebude instalace na 100%.
Jde o 2 casti instalace, ani v jedne se nic neprerusuje, nevypiname telefon.

Pokud dojde pri instalaci k problemum z duvodu "Samsung CDMA Technologies" nainstalujeme PC Studio3
( http://www.smscaster.com/download/Samsu ... taller.exe ) ktery tyto ovladace obsahuje. Pokud se windows zepta kde se ovladace nachazeji zadame tuto cestu C:\ProgramFiles\Samsung\Samsung PC Studio 3\USB Drivers\1

Pokud dojde k zaseknuti/zamrznuti telefonu, restartujem telefon a pokracujeme od zacatku instalace.

Temata pro Manilla 2D jsou zde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425974

Thats all. :)

Téma přesunuto. ziminix
yaqwsx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 30, 2008 16:03
Zařízení: Samsung Omnia

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od yaqwsx »

Instalace z cabu na Omnii nefunguje? Jelikož přeflashovat ROM kvůli today se mi moc nenche. Dále mě zajímá, jak se to kamarádí s landscape režimem, jelikož jsme četl, že u oficiálního TouchFlo jsou problémy
A nevíte, kde se dá stáhnout oficiální česká ROM? Por případ, kdyby s telefonem něco bylo, tak ať má člověk jistotu

Jinak velice pěkný návod,doufm, že jich bude víc
Lubancz
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte srp 12, 2008 15:25
Bydliště: Praha

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od Lubancz »

Instalaci z CABu jsem nezkousel, takze nevim.
Plnohodnotny landscape rezim to nema, pouze jeho "alternativu" kde dojde k nahrani rozlozeneho menu ktere vypada takhle Obrázek
po prevraceni do normlani polohy se nahraje touchflo.. celej ten proces zabere asi 2-3s, takze nic hroznyho... :)

Ofiko ceskou ROM nebo pocestenou sem nikde nevidel..
elinas
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 08, 2009 20:03

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od elinas »

Takze som to vsetko urobil podla tvojho navodu a....Omnia zamrzla,ale po resete uz ostala zamrznuta.
Iba cierny display a logo Omnia na mna svieti... Nevies ,co s tym?

Dik
yaqwsx
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 30, 2008 16:03
Zařízení: Samsung Omnia

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od yaqwsx »

na Modaco jsem našel návod na instalaci bez přeflashování. Zkusil jsem, ale výsledek nic moc - 10 MB paměti, 50MB volné RAM, ale nějak mě TouchFlo neuchvátilo...
Lubancz
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: úte srp 12, 2008 15:25
Bydliště: Praha

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od Lubancz »

elinas> ona na chvily zcerna a dole se zacne obevovat zelena listicka... nestalo se?
Co ti pise pri logovani ten flasher?
vyzkousej to nekolikrat, me to jelo az na po 3...

yaqwsx> jo, na to sem taky koukal ale prislo me to takovy polovicaty...
ja mel po instalaci Storage kolem 60mb a program kolem 50.. ted s par vecma a programama(10) mam 52 a 38mb..
navic to nezamrzlo ani nepamatuju...
elinas
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 08, 2009 20:03

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od elinas »

Lubancz píše:elinas> ona na chvily zcerna a dole se zacne obevovat zelena listicka... nestalo se?
Co ti pise pri logovani ten flasher?
vyzkousej to nekolikrat, me to jelo az na po 3...
Vyhodilo mi to nieco,ze checksum failed a na spodku download failed. skusal som to asi 5 krat a s rovnakym vysledkom.

Ale uz som to dal do servisu (samozrejme som sa nepriznal),tak uvidim,co mi povedia...
IvanN
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 10, 2008 10:20
Zařízení: HTC Touch HD

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od IvanN »

To ti můžu odpovědět i já :-D
Řeknou ti, že jsi přehrával ROM a jestli chceš, tak ti to daj na tvoje náklady do kupy :-D
GL
elinas
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 08, 2009 20:03

Jak na Manilla 2D flash ROM

Příspěvek od elinas »

Zla odpoved :-D . Vsetko bez najmensich problemov a otazok (akurat,ze to trvalo asi 10 dni). :-)
Ked som sa zahral na blbecka a opytal,co s tym bolo,povedali,ze som asi chytil nieco z netu a ze museli prehrat software,to bolo vsetko....
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů