qtek 9000 - drobnosti co mi vadi a me poznatky

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

qtek 9000 - drobnosti co mi vadi a me poznatky

Příspěvek od mistrsoft »

Zdravim,
behem par dni co ho pouzivam jsem prisel na par veci co mi vadi nebo jsem neprisel na to jak je vyresit..

1) pri prijmuti hovoru napr bocnim tlacitkem trva cca 2 sekundy nez se jako hovor spoji a nez me druha strana slysi a ja ji.. Je to docela trapne kdyz to zvednu pozdravim nebo se predstavim a je tam stale ticho na druhe strane tak zacnu rikat halo halo atp.. da se to nejak vyresit?

2) pokud hovor trva dele jak je nastavena doba na vypnuti dyspleye jak pak zavesit???? bocni cervene tlacitko jaksy nefunguje.. musim zapnout dyspley (power nebo backlight) a pak ukoncit hovor na dyspley nebo pak az tlacitkem.. Opet docela neprijemna featura.. Spolehat se na to ze druha strana zavesi neni to prave orechove..

3) da se nejak nastavit notifikace na zpravy na mp3? ne ze by mi to nejak extremne vadilo ale..

4) da se nejak vytweakovat vibrace, aby vibrovala NORMALNE? A ne jednolite stale vibrovani??? Chtel bych klasicke prerusovane..:)

5) obcas se mi stane po soft resetu ze nenabehne okynko pro zadani pinu na simku a nechce to najit sit.. Pomuze otevrit okno s tlacitky pro vytaceni a pak se to zbercha a nahodi se normalne pin a najde se sit..

6) ma ten windows media player nejakej ekvalizer? Nebo jaky program pouzivate pro prehravani mp3? Zda se mi ze basy ktere to vyluzuje do mych porta pro nejsou zrovna adekvatni..:)

7) jak dlouho vam tak pristroj vydrzi se standartni baterkou? Pri mem pouzivani tj. tak 20 minut hovoru , tak 20 sms odeslano a stejne prijato, bt jel tak 2 hodiny pri tom jsem obcas zaserfoval pres operu, poslouchal jsem mp3 tak hodinku tak baterka ted ukazuje 28% a to je to cca 26 hodin po odpojeni od nabijecky.

8) zkousel jsem skype pres synchornizaci pres BT.. Pouzitelnost nevim no. Ja jsem slysel dobre ale druha strana me slysela dobre pokud druha strana mlcela.. Pokud jsem chtel promluvit kdyz druha strana mluvila tak se nic neprenslo.. Kdyz jsem pak dal test rychlosti pripojeni tak mi to namerilo 40kB down a 10kB up.. Tak v tom bude asi ten problem.

9) doporucuji folii na dyspley brando.. z mych drivejsich nevalnych zkusenosti s foliema sem naprosto prekvapen. zadne bublinky a vyborna pruhlednost jak kdyby tam nebyla..

10) nemoh by mi tu napsat nejakej kratkej list programku a utilit bez kterych by si pouziti sveho zarizenni nedokaze predstavit? Vim ze tehle treadu je tu plno, ale jen ve skratce.. V tuhle chvili je pro me nepostradatelny wisbar s tematem panorama, dale total commander a TCPMP, idos, opera..

Tak to je zatim vse diky za reakce..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

drive jsem se k odpovedi nedostal, dodelaval jsem rec N560...

1) Pouzival jsem originalni Qtek romku a ted i Dopod rom, a s zadnou tenhle problem s prijimanim hovoru nemam. Normalne zmacknu bocni zelene sluchatko a hned druhou stranu slysim.

2) Tohle resim tak, ze Qteka zavru a zmacknu bocni cervene tlacitko, 80% hovoru mam stejne v zavrenem stavu (nemam rad upatlany displej od toho jak je tel u ucha), takze Uniho pred prijmutim hovoru zavru a pak teprve usktutecnim hovor.

3) Standardne MP3 ani WMA pro SMS,MMS a Emaily nejdou, resi to nejake externi aplikace. Jednodussi je ale nahrat WAV soubory do slozky /Windows/Rings a ty potom pujdou nastavit pro SMS...

4) Myslim ze neda

5) Ja ochranu pinem nepouzivam, ale pokud to zlobi, tak zkus po najeti do systemu (predpokladam ze bez pinu to najede do flight modu) normalne aktivovat GSM modul a bude to chtit pin.

6) WMP pouzivam pouze pro streamovany prenos, na nic jineho se snad ani neda pouzit :) Mas pravdu ze to co z nej vychazi je hruza. Ja pro poslech audia pouzivam skvely freeware GSplayer (download). Ma spousty uzitecnych nastaveni, vlastni ekvalizer a jsem s nim naprosto spokojeny. Alternativou mu muze byt placeny PocketPlayer, ktery se nedavno objevil v nove verzi 2.8 (web vyrobce).

7) To je celkem normalni vydrz, u me je to podobne. Baterii se snazim setrit treba podtaktovanim pres XcpuScalar na 320Mhz, pri kterych se da s universalem porad slusne pracovat. Vydrz prodlouzi i nizsi nastaveni podsviceni displeje.

8) Skype jedine pres UMTS nebo Wi-Fi... jinak to fakt nema cenu a deje se presne to, co popisujes.

9) Ja ji na universalu pouzivam take a naprosta spokojenost. Folie je u me prvni veci, kterou u noveho zarizeni kupuji.

10) Tak strucne: GSplayer, GiboSMS, Resco Picture Viewer, Opera a Opera Mini, Total Commander, Stickies, ozVGA (realVGA mod), PqzII (pro namapovani klavesy CTRL), Super Calendar...
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

diky za odpovedi..:)
jeste k te rom jak poznam jakou tam mam? Ten tel je z nemecka a ten clovek co sem to od nej kupoval mi tam flashnul anglickou romku.. V device information mam jen ROM 1.30.77 WWE, Radio 1.09.00, ExtROM 1.30.176.. Ale jesi je to dopod nebo original qtek to nevim..:) Chtel bych zkusit tu dopodackou..
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

ad 1 a 2: tak jsem to ted testoval ze jsem prijmul hovor v zavrenem stavu a bylo slyset hned.. tak nevim jesi je to tim kdyz je to otevrene a displey je aktivni a zarizeni musi graficky interpretovat tu aplikaci na telefonovani.. no nic..:)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ja mam tuto verzi Dopod ROM (aktualni WWE):

ROM: 1.30.111 WWE
Radio: 1.11.00
Ext_rom: Vlastni receptura :-)
----------------------------------
Podle tech tvych cisel to vypada, ze tam mas klasickou Qtekackou Romku, ale velice jednoduse to poznas podle prvniho startovaciho obrazku kdyz Universala restartujes. Tzn. pokud tam mas logo Tmobile, pak mas Tmobilackou romku, pokud Qtek tak Qtekackou pripadne Dopod tak dopodackou... :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů