Jak vypnout 3G datový modul a používat jen EDGE/GPRS?

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Martin111
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 04, 2008 11:22

Jak vypnout 3G datový modul a používat jen EDGE/GPRS?

Příspěvek od Martin111 »

Nevíte jak vypnout 3G u O2? Akorát za to platím víc. Díky.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Máš na mysli 3G datový/telefonní modul v Pocket PC, nebo vypnutí datových přenosů?
Martin111
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 04, 2008 11:22

Příspěvek od Martin111 »

Mám na mysli to, že když jsem na netu v Praze, tak chci byt připoje pouze přes GPRS/edge a ne 3g, protoze za to platim mnohem více. Díky za radu. Tady snad nikdy nidko neodpovida.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Nemáš vyplněno, co máš za zařízení, ale u nějakých HTC jde v nabídce Start/Nastavení/Obecné - Telefon vybrat, zda se chceš připojovat jen do GSM, nebo i do UMTS sítí (vybereš, co se má upřednostňovat) - nemyslím tím volbu operátora (automatick/ručně), tak mrkni, zda to tam nemáš, to by tvůj problém mohlo vyřešit.
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

Martin111 píše:Mám na mysli to, že když jsem na netu v Praze, tak chci byt připoje pouze přes GPRS/edge a ne 3g, protoze za to platim mnohem více..
U O2 se neplatí podle rychlosti stahování, ale podle množství stažených dat
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Příspěvek od Pipa »

zapnout manuální vyhledání sítě a vybrat O2 gprs ne O2 3G
Martin111
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 04, 2008 11:22

Příspěvek od Martin111 »

mp píše:U O2 se neplatí podle rychlosti stahování, ale podle množství stažených dat
To je dobrá blbost. KDyž mi přijde faktura, tak tam je rozděleno GPRS a UMTS a je to zpoplatněno jinak!

HTC nemám, mám hp, trošku logické, když jsme ve forum o hp. ale i tak dík
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

Martin111 píše:To je dobrá blbost. KDyž mi přijde faktura, tak tam je rozděleno GPRS a UMTS a je to zpoplatněno jinak!
Važ slova! Asi prostě závisí na tom, jaký máš u O2 tarif. Pokud je to tak, jak píšeš, ten tvůj bude asi nějaký prehistorický a asi by ho to chtělo změnit. Já za sebe trvám na tom, že za každý přenesený kB platím stejně bez ohledu na to, jestli jsem si ho stáhl přes GPRS nebo přes UMTS - ty položky mám sice ve faktuře taky oddělené, ale jednotková cena za kB je stejná. Kromě toho mám tarif Internet mobil 512 plus pro připojení na síť prostřednictvím modemu, který automaticky používá podle síly signálu síť, která je v tom kterém místě "nejrychlejší" (od CDMA, přes GPRS až po HSDPA) - a i tady je v rámci jednoho tarifu úplně šumák, jestli jsem si 2GB stáhl za 3 dny přes GPRS nebo za pár minut přes HSDPA. Mimochodem, podle tvojí teorie by se asi zvlášť účtovaly i hlasové hovory uskutečněné prostřednictvím sítě 3G. Ale ono tomu tak ve skutečnosti není, že?
Ganimed
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 26, 2007 21:25
Zařízení: HP ipaq 614c
Bydliště: FM

Příspěvek od Ganimed »

Myslim ze zavisi na tom jaky mas u O2 tarif, nejak se mi nepodarilo najit kolik plati za data ti co maji internet nastaveny ale nemaji zadne zvyhodneni nebo pausal

mp:
Tady nikoho nezajima ze mas HTC Raphael !!! Jestli soudis lidi podle jejich pristroju a posmivas se za to co nosi tak tady nemas co delat !!! Tady to je forum pokud vim posmivat se jdi do skolky mezi 3lete
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

Ganimed:
Milý kolego, naprosto s tebou souhlasím, že toto je fórum. Právě proto si myslím, že mám právo někoho opravit, když tady káže bludy.
Kromě toho bych tě rád požádal, abys mi velmi konkrétně odcitoval ty pasáže z mého předchozího příspěvku, v nichž: a) se komukoliv za cokoliv posmívám, b) se zmiňuji o tom, že vlastním HTC Touch Pro. Já jsem si ten příspěvek schválně přečetl znovu a nemůžu si pomoct, ale nic takového jsem tam nenašel.
Pokud tě irituje slovo "prehistorický", nebylo použito v souvislosti s přístrojem, nýbrž s tarifem. Pokud totiž vůbec někdy u O2 byly tarify, které zpoplatňovaly jinak GPRS a 3G, dnes už tomu tak rozhodně není. Zmínku o HTC Raphael jsem při nejlepší vůli nenašel vůbec. Jediný HW, o kterém jsem se zmínil, byl modem (!), nikoliv telefon. Pokud by tě to zajímalo, jedná se konrétně o USB modem AnyData ADU-630HW, který si u O2 může za plnou cenu nebo za korunu s tarifem pořídit každý trouba.
Shrnuto a podtrženo: buď jsi četl můj příspěvek opilý příp.sjetý nebo jsi četl nějaký jiný příspěvek. Každopádně ses ale se svou reakcí moc nepředvedl. Takže pro přístě, buď číst všechny písmenka nebo zpátky do té školky, o které se trochu nepochopitelně zmiňuješ
Ganimed
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 26, 2007 21:25
Zařízení: HP ipaq 614c
Bydliště: FM

Příspěvek od Ganimed »

mp:

Ok tak to se omlouvam jak to bylo v tom smyslu a ne s telefonem tak v pohode, rozhodne jsem nebyl sjety

Jinak O2 musi mit nejake zakladni nastaveni dat, ktere neni vedene pod pausalem ci zvyhodnenim rikam ze jsem to tam nenasel nemaji to tam nejak zrovna prehledne, kazdopadne ostatni operatori to tak maji např. T-mobile 0,06kč za 1Kb, O2 to tak taky kdysi mel ale nevim jak to ma ted, a nechce se mi nejak verit ze kdyz mas neco bez pausalu ze to bude stat stejne.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YAMATO »

Páni, já bych htěl mít takové starosti :-)...jak já bych byl šťastnej, kdyby konečně u nás 3G bylo! Ale O2 pořád jen slibuje...
FruFru
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 05, 2008 20:46

Příspěvek od FruFru »

ja mam neomezeny datovy pausal a tyka se jak GPRS, EDGE i UMTS, jedine tarify ktere ted O2 prodava pro mobily se lisi jen rychlosti downloadu a vsechny jsou neomezene.

Jedine cim se lisi je cena, takze ja mam napriklad O2 internet mobil 384, takze mam donwload max 384kbit/s, data omezena nejsou, pak existuji varianty 512, 1024 i 256, lisi se jen cenou, cim vetsi rychlost downloadu tim drazsi samo. Upload ale maji vsechny tarify uplne stejny 64kbit/s.

Samozrejme ze kdyz si platim pausal 384 tak kdyz neni dostupna 3G sit tak to zdaleko tolik nejede, ale to je snad jasne, ale vetsinou se pohybuju po praze a musim rict ze se to hodne zlepsilo, vetsinou mi to vsude frci tech 384kbit

http://www.cz.o2.com/soho/cz/internet_a ... index.html

pokud mate nejaky starsi tarif kde se plati za data (mel jsem ho driv, aby data nebyla strasne draha, byl pausal asi za 150kc kde byly daleko levnejsi sazby, ale platilo se za kazdy stazeny KB a mozna pri stahovani v 3G siti byl ten KB drazsi). rozhodne bych doporucoval prejit na ten nejlevnejsi neomezeny 256. rychlost downloadu je dostacujici, pokud nemate dostupnou 3G sit tak to ani tolik zdaleko nepojede:) a cena neni nejnizsi, ale holt proste to jinak nejde.
kingfish
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř dub 23, 2008 16:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od kingfish »

abych odpověděl na původní dotaz - stačí v "settings\phone\network" vybrat manuální výběr sítě a zvolit "O2 gsm" - vyzkoušeno a naprosto funkční na hp 614...
sice mě to stojí na UMTS stejně, ale jsou místa, kde si ipaq myslí, že má 3G signál a odmítá se přepnout na GPRS ačkoli data nejedou. Pak zbývá jen ho manuálně přepnout -viz. výše...
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů