Samsung i900 Omnia: Podrobný videopohled na nový komunikátor

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

samsung

Příspěvek od pk »

Mne osobne sa omnia paci viac ako diamond. A ten opticky joy... da sa na to zvyknut. Ja mam taky isty v i780. Neni ta praca tak rychla ako na klasickom tlacitkovom ale prezijem to. A co sa tyka stylusu.. ja ho vyberam len zriedkavo malokedy sa mi stane ze prstom netrafim na ikonu ktoru chcem alebo nechtom. A ta snurka od krusselu je podla mna praktickejsia ako stylus. Neni ho treba vyberat a zasuvat zase s5. V niektorych situaciach je to dost neprakticke (vlastna skusenost).
stary_pes
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv čer 30, 2005 10:05
Bydliště: Bratislava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stary_pes »

banan16 píše:stary pes: a blizsi informace by nebyly? :) (kdy, kde,... :grin: )
Kedy - neviem, kde - na mobilmania.sk :)
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfhawk »

Kulík píše:No, tak nevím, na mě to moc dojem neudělalo. V podstatě to vypadá jako mírně vylepšené TouchFlo 2.0. Nedat k tomu stylus je dost odvaha, když vidím při kolika běžných činnostech to skáče do klasických WM. TF 3D je určitě propracovanější a ovládání prsty zavádí do větší hloubky WM.....
Tak to nemohu souhlasit, je to podle mne daleko lepe resene prostredi jak TF 3D, kolikrat je ten TF takovy dosti neohrabany a neprehledny. Druha vec je, ze se mi zdal dost nemotorny samotny recenzent + bylo videt, ze to mel v ruce tak podruhy a ani poradne neznal to prostredi + to nebyl finalni kousek prodejni...btw ma to teda ten 3,5/2,5 mm jack nebo ne?
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

lidi trosku zapomínáte, že je to ještě jen testovací kus na tom videu :wink:
MrQuick
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte dub 08, 2008 9:10
Zařízení: HTC Touch Diamond

Příspěvek od MrQuick »

pfhawk píše:
Kulík píše:No, tak nevím, na mě to moc dojem neudělalo. V podstatě to vypadá jako mírně vylepšené TouchFlo 2.0. Nedat k tomu stylus je dost odvaha, když vidím při kolika běžných činnostech to skáče do klasických WM. TF 3D je určitě propracovanější a ovládání prsty zavádí do větší hloubky WM.....
Tak to nemohu souhlasit, je to podle mne daleko lepe resene prostredi jak TF 3D, kolikrat je ten TF takovy dosti neohrabany a neprehledny. Druha vec je, ze se mi zdal dost nemotorny samotny recenzent + bylo videt, ze to mel v ruce tak podruhy a ani poradne neznal to prostredi + to nebyl finalni kousek prodejni...btw ma to teda ten 3,5/2,5 mm jack nebo ne?
Prostředí Omnie se mi líbí mnohem víc než u Diamondu. Je strohé, funkcionalistické a při tom elegantní. Má to štábní kulturu, bez zbytečných cingrlátek, narozdíl od Diamondu. Kdo to chce mít načančaný, použije widgety. To hodnotím jednoznačně kladně. Pokud jde o konektor, na zařízení má být jen proprietární Samsung. Co jsem ale viděl na oficiálním webu Omnie, v obrázcích příslušenství jsou sluchátka s evidentně standardním 3.5 jackem. Trochu mne to mátlo, ale pak mi došlo, že by to mohl být systém proprietární konektor/kousek kabelu/koncovka s mikrofonem, ovládáním a 3.5 zásuvkou. K tomu by se pak připojovala libovolná sluchátka standardním 3.5 audio konektorem. To by nebylo tak špatné, alespoň by tu byla ta možnost, použít vlastní sluchátka. Uvidíme.
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

MrQuick: No, jak už někdo napsal, prstové ovládání je pouze u spouštěcích ikon, ty tě pak v drtivé většině případů vrhnou do klasického neprstově orintovaného prostředí WM :-( , takže bez stylusu to může být někdy dost tragédie, zvláště s poněkud nižší citlivostí displeje, což naznačuje i to video :???: . TF 3D oproti tomu umožňuje pro netechnoidního uživatele prstové ovládání vpodstatě všeho co potřebuje, takže tam by nepřítomnost stylusu byla pochopitelnější, přesto ho Diamond má :wink: . Co mi dál na Samsungu vadí, je podivné rozlišení displeje, které naznačuje, že displej nebude příliš jemný, spíše soudobý průměr, dnes jse vývoj přeci jen trochu jinam.
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

a k čemu potřebujete superjemný displej? Víc informací se vám na něj stejně nevejde, protože to nezvládnou oči, takže počet písmenek a řádků bude +/- stejný, jenom se nebude tolik zatěžovat telefon při překreslování, počet bodů na plochu je stejný jako u 2,8" displeje, což je tak akorát. Aspoň může být telefon rychlejší. Kdo normální si koupí obyčejně velký monitor k počítači s obrovským rozlišením, nikdo, protože by si stejně musel zvýšit DPI, aby na tom bez lupy něco viděl :-))
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Ted jsem reagoval na tvuj prispevek v jinem threadu... Uz si umim odpovedet - nevidel jsi jemny maly display... Nekde se koukni na net s Diamondem a necim s QVGA na 2.8''. Zmenis nazor, 100%...
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

Vím, viděl jsem :-), mám NTB s velmi jemným rastrem a stejně jsem musel zvětšit DPI, pro mě osobně není rastr QVGA na 2,8" překážkou či problémem. Otázkou je, jestli mi VGA něco přinese a čím, za to zaplatím. Osobně zvolím rychlost a výdrž :-), ale je to věc vkusu, to uznávám.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Nevim, ale vetsinou se voli takove komponenty, ze rychlost je vetsinou jeste vyssi. Pravda, vydrz casto pokulhava.
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

To neveceral: VGA versus QVGA přeci není o více informacích, ale o kvalitě zobrazení, např. u fotek je to žádoucí a nejen u nich. Samo, že mi také QVGA stačí, ale proč nemít lepší :wink: ? Dovést tvůj přístup do důsledku, stačil by černobílý displej, ten má ještě menší spotřebu a systém zatěžuje ještě méně než QVGA :grin: . Doba jemných displejů je prostě tady, to je vývoj, tak proč se tomu bránit? 8-)
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

věc názoru a potřeb, ale ten B/W displej by fakt stačil, pokud se podíváte na moderní černo stříbrný design :-)
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

Njn, fakt, že by třeba takový elektronický inkoust byl efektní a výdrž by byla špičková :wink: , ale fotky bych přeci jen radši v barvách jemného VGA :-)
banan16
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát lis 16, 2007 14:39
Zařízení: BB 8520 Curve

Příspěvek od banan16 »

jde na omnii nastavit klasicka obrazovka Dnes? (asi jo, ale radsi se zeptam :-D )
neveceral
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: pát led 20, 2006 10:49

Příspěvek od neveceral »

ano, vypnou se samsung pluginy
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 4 hosti