Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od Bacon »

Zdravím,

jen co se mi vrátil miláček z reklamace, všiml jsem si rozostřených míst na fotkách (nejvíce v levém dolním rohu). Hledal jsem informace na internetu, na pár fórech jsem se dočetl, že lidé měli stejný problém a vyřešila to až výměna telefonu. O stejném problému píše i Vladimír Klaus na svém blogu.

Nevím, proč jsem si toho všiml až teď. Do daného místa jde zaostřit "tapnutím", při zaostření na celek je ale tento kraj rozostřený. Přidám pár ukázek.

https://www.marqueed.com/collections/163011" onclick="window.open(this.href);return false;

Má někdo stejný problém?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od htcjirka »

Nechci to zlehčovat, ale u těchto "pidicocek" je často nejake rozostrene místo.Co kus, to original.
Vymena telefonu je nesmysl, pomoci muze vymena fotomodulu za predpokladu, ze je v poradku a ciste sklicko v krytu, i zevnitř po servisnim zasahu.
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od Bacon »

Ahoj,

jen doplním, že Lumia 920 šla na druhou reklamaci proximity senzoru, kde bylo i připsáno, že má v levé části neostré fotografie, vrátila se s tím, že závada byla v poškozeném OS (ahaaa...). Samozřejmě, proximity blbne dále, takže šla na třetí (a doufejme, že finální) reklamaci, žádal jsem o vrácení peněz.

No, a teď to hlavní - našel jsem někde (už nevím kde :() porovnání fotoaparátů BlackBerry Z10, iPhone 5, Lumia 920 a nějakého Androidu, kde bylo možno kliknout na místo a vidět 1:1 výřez ze všech 4 zařízení. Jediná Lumia 920 trpěla na brutálně rozostřené okraje fotografie, ostatní 3 byly ostré i v krajích.

Ono asi dost záleží i na sérii, ze které telefon pochází. Například na jiném fóru jsem četl hádku o skle Lumia 920, kde uživatelé tvrdili, že na Gorilla Glass 2 není možné, aby při normálním zacházení byly vlasové škrábance.

Já jich měl plný displej po roce používání, se starým Huawei Ascend G300 (také rok používaný) se to nedalo srovnat. Zmetky jsou všude, bohužel.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od Sinpa »

Nepletes si goriila glass s olejofobni vrstvou?
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od Bacon »

Myslím, že ne :) Mně se jedná opravdu o to, že displej se, i přesto, že má být Gorilla Glass 2, velmi lehce poškrábal. Údajně to měl být nedostatek prvních sérií.

Když pominu to, že mi jednou opravdu blbě spadla displejem asi z 20 cm na hranu hliníkového nahrávacího zařízení (ne nijak ostrou) a vyfasovala hluboký škrábanec, tak je displej plný mikroškrábanců. Ale což, asi smůla na špatný kus.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od htcjirka »

Oleofobni vrstvu zminil spravne, prave na té jsou ty mikrosokrabance.Je to film ještě na danem sklu.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od mimonaut »

OT k tomu displeji: Můj první displej se taky během měsíce normálního používání pokryl mikroškrábanci, byl jsem dost zklamaný. Po roce mi telefon spadnul a měnil se displej (Jirka měnil displej :-) ) Opět originál Nokia. Ten jena tom nesrovnatelně lépe - po dalším cca roce co ho mám na něm není škrabaneček prakticky ani jeden!
Folii ani pouzdro nepoužívám, takže šlo opravdu o blbou sérii skla.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od htcjirka »

Spise o spatne aplikovanou oleofobni vrstvu ;-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od mimonaut »

NJ, ale ty škrábance byl normálně cítit při přejetí nehtem. Takže bych řekl, že to bylo sklo. Navíc na tom novém displeji už mám oleofobní vrstvu prakticky dole, ale škrábance se vůbec neobjevily..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od htcjirka »

Teda, ty ji mas na tom novem uz dole?Chudak foun :tlem:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od mimonaut »

Je v zápřahu :-)
Na středu displeje už se sklíčko mastí hodně, musím často cídit o oděv, obzvlášť když je přímé slunce. Ale jinak sklo všechna čest. Teď jsem koukal a za rok mám dva krátké skrábanečky - asi od klíčů či mincí.
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od Ujko »

Když jsem měl L920, taky jsem ji měl hned plnou mikroškábanců, teď mám L1520 a nic, pořád s founem zacházím stejně, jen 1520-ku musím více čistit, skoro jako L520
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od Bacon »

Nevím, no. Mimo jiné se to opravdu mastí víc, než bych si představoval. Možná špatná série, teď už je to jedno. Ale po zadání "Lumia 920 scratches" na Google najdete spoooustu příspěvků, jak snadno se dá poškrábat.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od htcjirka »

Vsechno se da poskrabat apod, zalezi na chovani se k telefonu.
jkochlan
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 29, 2014 7:56
Zařízení: Lumia 920

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od jkochlan »

Ja osobne povazujem Lumiu 920 za lahko poskrabatelny telefon. Moja bola po polroku v dost zlom stave pritom som sa k nej spraval rovnako ako k predoslym u ktorych tento problem nebol.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od htcjirka »

Ja měl jednu z prvních 920, byl jsem pro ni v Německu a ani po roce používání, kdy jsem ji prodával neměla na sobe jediný škrábanec na displeji.
Když pak opravuji někdy třeba jen měsic starý telefon, žasnu jak jsou lidé měsic starou věc schopní "dojebat".
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od Bacon »

Jak jsem říkal, je obrovský rozdíl v kusech. Telefonu si vážím, opatruji ho, přesto je poškrábaný víc, než Huawei Acend G300, který stál polovic a který jsem používal stejnou dobu.

Je škoda, že ta kvalita je tak nestálá, stejně jako u L930, kde se zase obrovsky liší kvalita displeje a podsvícení tlačítek...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od htcjirka »

Jj, co kus to original.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Lumia 920 - rozostřená místa na fotkách

Příspěvek od murder »

htcjirka píše:Ja měl jednu z prvních 920, byl jsem pro ni v Německu a ani po roce používání, kdy jsem ji prodával neměla na sobe jediný škrábanec na displeji.
Když pak opravuji někdy třeba jen měsic starý telefon, žasnu jak jsou lidé měsic starou věc schopní "dojebat".
OT: v mobilním pravěku jsem montoval do Nokií 3210 vibrační motorky (byl jsem jeden z prvních) přišel mi chlap po týdnu na reklamaci, že mobil nevibruje. Po rozebrání jsem zjistil, že má tabák pod plíšky vibračního motorku a základní deskou (celkem se dalo z tabáku v mobilu ubalit dobře napěchované cigáro). Bez rozpaků jsem si řekl o 200,- za čištění telefonu a řekl mu, že takové prase se jen tak nevidí :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů