po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Odpovědět
matesfox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: úte zář 27, 2011 20:13
Zařízení: HTC HD7, Note 2

po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Příspěvek od matesfox »

Instaloval jsem novou rom phoenix v17 ale problém je že ať dělám co dělám nemohu zapnout wifi,pouze mužu fungovat na mobilní síti,zkoušel sem už různe kernely a patche ale bez úspěchu,už to soukromě 4den řeším s "don_alex" ale taky už nevím,dykby někoho jen něco napadlo třeba..
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Příspěvek od nandro »

Také se mi ten problém stal už dříve při instalaci ROM natuším Note 2,ale bohužel si nevzpomenu jaké bylo řešení,jestli chyba v ROM a opravný soubor,nebo cosi jiného. Doporučil byl prostě nahrát tovární ROM se všemi vnitřními výmazy a zkusit wi-fi,no a pak od začátku instalaci nějaké té ROM. Pokud má Phoenix chybu,asi by to uživatelé na XDA psali.
matesfox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: úte zář 27, 2011 20:13
Zařízení: HTC HD7, Note 2

po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Příspěvek od matesfox »

právě že to jsem udělal,dal sem stock rom přímo se sammobile.com a wifi jela v pohodě akorát nejelo 3g + operator(nepřipojilo se to k síti,a to jsme tu řešili nedávno u mě"smazane imei" ale imei je v pořádk ustačil flashnou modem a už to jelo)
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Re: po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Příspěvek od nandro »

Pokud jde wifi s tovární ROM a při správné instalaci custom ROM a ještě bez instalování jakékoli aplikace nejde wifi,tak nejspíše chyba v ROM. Ale to by jsi se měl dočíst ve fóru možná. Zkus třeba starší verzi Phoenix ROM,pak na ni "plácnout" tu novější.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Příspěvek od Jumbo78 »

Dodržel jsi přesný postup? Před flashem ROM flashnout patchnutý MJ5 bootloader? Na androidforum.cz jsem dělal přesný návod...
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Příspěvek od don_alex »

MJ5 na stock 4.3 flashnout nejde..

Když už matesfox založil vlákno, vysvětlím problém:
Wi-fi v základním stavu funguje na stock rom i na phoenix rom. Problém je, že jeho telefon je po opravě IMEI a k tomu, aby to opravené IMEI fungovalo (a telefon se mohl přihlásit k síti), musí být do telefonu flashnut patched kernel a patched modem. Problém je v tom, že na stock rom flash patched kernelu má za následek přesně tuto situaci - přestane fungovat wi-fi. Mám ale několikrát vyzkoušené, že na phoenix rom s tím problém není. Až teď. Sám už nechápu, kde problém vzniká, společně jsme asi pětkrát projeli mnou několikrát ověřený postup za úplně totožných podmínek (stejný telefon, stejná stock rom, na kterou byla flashnuta stejná custom rom, stejné recovery, stejné patche,...), ale u tohoto telefonu prostě problém zůstává. Po flashi kernelu a modemu se telefon přihlásí k síti, ale pro změnu nefunguje wi-fi. Mám ještě poslední variantu a to flash 4 file stock 4.3, a pak už opravdu netuším, v čem je háček... :-(

EDIT:
Právě jsem možná našel řešení. Pokud bude fungovat, dopíšu ho sem.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak to jo. Netušil jsem, že měl 4.3...
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

po instalaci phoenix rom v17 nejde zapnout wifi

Příspěvek od don_alex »

Nakonec to dopadlo tak, že jsem si telefon musel vzít k sobě na stůl. Nevím, proč zrovna s tímto kusem byly takové problémy, nakonec ale byl nutný servisní box (ačkoli ne kvůli IMEI, na to jsem nesahal) a oprava i přesto byla možná jen na PhoeniX 16.7. Na v17 už se nechytal ani box. :(
V každém případě telefon je již funkční...
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů