Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Diskuze o telefonech modelové řady Xperia se systémem Android (Z5/Compact, Z4, Z3…)
Odpovědět
edenboy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 04, 2013 9:51
Zařízení: XPERIA L

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od edenboy »

Zdravím,

rád bych se zeptal, zda je možné nasdílet internetové připojení notebooku do mého telefonu s Androidem (XPERIA L) prostřednictvím wi-fi a routeru. Situace je následující: Na notebooku jsem připojen k netu prostřednictvím Ufona. U tohoto připojení mám nastaveno sdílení Internetu přes wi-fi. Notebook je přes toto wi-fi připojený k routeru, kde mám nastavenu bezdrátovou síť jako AP. Bezdrátovou síť nastavenou na routeru telefon najde a připojí se k ní. K routeru je LAN kabelem zároveň připojena TV. Komunikace mezi telefonem a TV přes wi-fi funguje, na TV jsem schopen přehrát média z telefonu. Televize ja navíc schopna připojit se na Internet prostřednictvím sdíleného připojení z notebooku. Telefon se ale bohužel k netu takto připojit nedokáže. Dělám něco špatně? Zkoušel jsem taky prostřednictvím programu Connectify vytvořit na notebooku ad-hoc síť (mám Win Vista, takže AP není podporováný), ale tu bohužel telefon nevidí - jak jsem se dočetl, Android ad-hoc sítě nerozpozná. Existuje případě nějaké jiné řešení? Předem díky za pomoc.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od fredysz »

Na notasu si dej sdilet to pripojeni ufona do LAN, na routeru vypni dhcp server a pridel mu statickou ip podle rozsahu co pouzije win pro sdileni, propoj notebook s lan portem v routeru (WAN nechej prazdny)

Pripadne pokud nepotrebujes chodit z notasu do vnitrni site, pak si dej sdilet to pripojeni ufona do LAN a propoj ho s WAN portem routeru...
edenboy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 04, 2013 9:51
Zařízení: XPERIA L

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od edenboy »

Díky za odpověď. A šlo by to nějakým způsobem, anichž by router připojoval kabelem k notebooku, tzn. sdílet nadále ufona přes wifi do routeru a připojovat se telefonem na AP routeru? Router mám u TV, která je v jiné místnosti a TV má pouze LAN přípojku.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od fredysz »

No mela by fungovat i prvni moznost pres wifi, ovsem opet to vyzaduje vypnuti dhcp a nastaveni pevne ip pro router. Tj. router vytvari wifi sit, na kterou se pripojuje notebook i telefon a DHCP server bezi na notebooku (automaticky ho nastavi windows po zapnuti sdileni)
Notebook bude mit 192.168.0.1 na routeru vypnes dhcp server a nastavis napevno treba 192.168.0.2 masku 255.255.255.0 a branu na 192.168.0.1, dalsi zarizeni dostanou ip od dhcp serveru v notebooku, nebo jim nastavis taky pevne ip, protoze jakmile odpojis notebook od site nebude v ni dhcp server a nebude zarizeni, ktere by rozdavalo ip adresy...
edenboy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 04, 2013 9:51
Zařízení: XPERIA L

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od edenboy »

A jde nějakým způsobem nastavit pevná IP na telefonu?
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od fredysz »

Snad tohle pomuze :) http://androidforums.com/micromax-a75/5 ... ic-ip.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jo jeste jedna vec - u pevnych ip budes muset zadat i adresy dns serveru - pouzij ty co mas od poskytovatele pripojeni
edenboy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 04, 2013 9:51
Zařízení: XPERIA L

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od edenboy »

Bohužel nikde nemůžu najít možnost pro nastevní statické IP.

Menu->Nastavení-Wi-Fi->Pokročilé a mám tam jen možnosti Oznamování sítě; Ponechat Wi-Fi během spámku; Ignorovat slabá připojení; Podpora adresy Auto IP; Adresa MAC; Adresa IP, přičemž poslední dvě položky nejsou editovatelné.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od fredysz »

Auto IP jde vypnout?
edenboy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 04, 2013 9:51
Zařízení: XPERIA L

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od edenboy »

Je tam volba "Podpora adresy auto IP" a pod ní text "Přiřadit adresu Auto IP, pokud selže DHCP", ale to je jen zaškrtávací políčko, žádná další nastavení už nevidím. Jedná se o Android 4.1.2.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od fredysz »

Kdyz to zaskrtnes/odskrtnes mela by se aktivovat ta pole na zadani ip, masky...
edenboy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 04, 2013 9:51
Zařízení: XPERIA L

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od edenboy »

Zaškrtnutím/odškrnutím se jiná políčka neaktivují.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od fredysz »

Hmm tak to netusim, ja android nemam, tak nemuzu poradit jak to je presne, zkus jeste tohle - http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-pr ... d-p/201024" onclick="window.open(this.href);return false;
edenboy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 04, 2013 9:51
Zařízení: XPERIA L

Sdílení internetového připojení notebooku přes wi-fi

Příspěvek od edenboy »

Díky, to bude ono.
Odpovědět

Zpět na „Sony telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů