Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od eugenzo »

Pokud někdo řeší stejný problém jako já, tak tady je celkem pěkné porovnání obou telefonů:
http://www.phonearena.com/reviews/Nokia ... 720_id3351
Já osobně už jsem se rozhodl, který z těchto dvou si vybrat :-)
mr.joly
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: ned čer 30, 2013 11:57
Zařízení: Nokia LUMIA 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mr.joly »

Manek49 píše:Pokud máš v telefonu zadané svoje Microsoft ID a kontakty už jsi do telefonu nahrál, tak už je nyní máš zálohované na http://www.outlook.com v záložce Lidé.
Děkuji
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mimonaut »

eugenzo píše:Zdravím Vás,
na Alze mají momentálně za super cenu L720 (5988kč s DPH) a tak se chci zeptat, zda by jste ji za tuto cenu dali přednost před L520 a případně proč :-)? Díky za odpovědi.
Ano, rozhodně pokud je možnost si připlatit bych šel do 720. Má výrazně lepší fotoaparát + přisvětlovací diodu, kvalitnější displej (lepší zobrazení barev + clearblack technologie pro výrazné zlepšení čitelnosti na slunci a lepší podání černé), tenčí tělo a hlavně velice nadstandartní výdrž na baterii.

přečti si nějakou recenzi. Třeba ta na MM je docela pěkná: http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-l ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo videopohled od Jirky Hrmy:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gjTyBZfciq8[/youtube]
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

S odstupem casu trošku lituji že jsem byl před měsícem tak hrr a koupil hned 520ku...720ka není o tolik dražší.
Fotoaparát mi vyhovuje a mým potřebám plne stačí, hw výkonem jsou tyto dvě lumie prakticky nastejno, 4" a velikost 520 mi přijdou ideální.
Pokud jde o TFT IPS displej, který obě používají, barevné podání, stejně tak jako pozorovací uhly jsou vzhledem k Low kategorii kam 520 spadá, nadprůměrné jen ta čitelnost....obzvlášť teď v létě je to bída, displej se leskne a je problém něco přečíst.
Řešením je ale změna motivu, pozadí nastavím bílé a je to rázem podstatně lepší.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od CageJ »

nastav jas na max
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

Samozřejmě také jedno z řešení, spolu s světlým pozadím je pak čitelnost v pohodě.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od eugenzo »

Cheetah007 píše:S odstupem casu trošku lituji že jsem byl před měsícem tak hrr a koupil hned 520ku...720ka není o tolik dražší.
Fotoaparát mi vyhovuje a mým potřebám plne stačí, hw výkonem jsou tyto dvě lumie prakticky nastejno, 4" a velikost 520 mi přijdou ideální.
Pokud jde o TFT IPS displej, který obě používají, barevné podání, stejně tak jako pozorovací uhly jsou vzhledem k Low kategorii kam 520 spadá, nadprůměrné jen ta čitelnost....obzvlášť teď v létě je to bída, displej se leskne a je problém něco přečíst.
Řešením je ale změna motivu, pozadí nastavím bílé a je to rázem podstatně lepší.
No a já si naopak vybral L520 :-) a nelituji. Rozhodlo porovnání v recenzi, které jsem uváděl výše a vyzkoušení si obou telefonů v prodejně. U L720 mi vadí velikost a tvar, v ruce mi lépe sedí L520. Celkově mi nesedí takové ty telefony velikosti Samsung Galaxy S XX. Telefony se 4" displayem mi příjdou ideální, větší už jsou spíš nepraktické.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak s telefonem jsem spokojen, tohle je asi jediné co mu mohu vytknout, ač to tak z příspěvku patrně vyznělo, tak zlé to zase není.
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JiriE »

Mohu se majitelů této Lumie (520) zeptat, proč zvolili tento model a ne Lumii 620? Ano, má malinko jiný design, o chloupek větší displej a jiný typ, FM rádio. Ale pořád se mi nezdá, že tyto věci převažují chybějící přisvětlovací diodu, přední kamerku, NFC. Cena je dnes téměř stejná.
Rozhoduji se mezi nimi 8-) .
dungis
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob zář 20, 2008 13:09
Zařízení: Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od dungis »

Abych pravdu rekl/napsal - dioda mi nechybi vubec - na foceni je stejne nepouzitelna. Predni kameru nevyuziji a NFC take ne. Telefon splnuje vse co od nej ocekavam a navic ten design se mi libi vice nez 620 (i kdyz jsem o ni nejdrive take uvazoval) ale po tom co jsem videl 520 nazivo bylo jasno.
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JiriE »

Vzhled mě také táhne k 520, ale:
  • přisvětlovací dioda - nepočítám s ní na focení, ale jako občasné "záchranné" světýlko se hodí
  • přední kamerka - doufám, že už za života tohoto telefonu bude Skype bezproblémové a běžně použitelné. Už teď jí občas využívám
  • NFC - mám doma několik NFC příslušenství a jejich "přivlastňování" pomocí NFC mezi různými telefony by se mi zdálo docela elegantní
dungis
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob zář 20, 2008 13:09
Zařízení: Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od dungis »

Tak sis vlastne odpovedel sam :)
pokud vyuzijes a nebo dokonce potrebujes vse co 520 nema, tak je to pro tebe jasna volba. I kdyz mozna nez 620 uz bych asi koukal na 720 - zalezi jak moc jsi omezen penezma, ale cena uz pekne pada.
Jinak skype jsem pouzival denne (kdyz jsem mel problem s NTB) a bezel opravdu bez problemu (nepouzival jsem videohovor, tak ten nemohu posoudit) ale telefonovani pres skype bylo uplne v pohode.
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od eugenzo »

Stejně tak jako dungis, dioda je pro mě k ničemu (na starém telefonu jsem ji měl, ale použil jsem ji možná tak 3x za rok), přední kamera také (skype nepoužívám) a NFC stejně tak. Navíc se mi líbí design L520 mnohem víc.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

U mě je to nachlup stejné, led, nfc ani přední kameru pro video hovory nepotřebuji a navíc se mi po stránce designu tehdy líbila 520 daleko víc.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od jkubovic »

Ja som sa pre 620-ku rozhodol kvôli mapám - nemusím dokupovať pokiaľ budem cestovať mimo región.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mimonaut »

JiriE píše:Mohu se majitelů této Lumie (520) zeptat, proč zvolili tento model a ne Lumii 620? Ano, má malinko jiný design, o chloupek větší displej a jiný typ, FM rádio. Ale pořád se mi nezdá, že tyto věci převažují chybějící přisvětlovací diodu, přední kamerku, NFC. Cena je dnes téměř stejná.
Rozhoduji se mezi nimi 8-) .
pro ženu byla rozhodující velikost a hlavně 520 se nakonec dala koupit ve Vodafone k tarifu za 577,- + 150,- měsíčně .. :-)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od CageJ »

http://www.wpcentral.com/att-nokia-lumi ... quick-tour" onclick="window.open(this.href);return false;
koho zaujima s GDR2
+ si vsimnite, ze ani AT&T verzia nema Data Sense... proste fraska
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od stm01 »

Moje žena taktéž nikdy před tím nepoužívala přední kameru.Za dva měsíce co má 520 tak snad vyfotila 20 fotek a vše ve dne,takže dioda jí neschází. Nfc je pro ní taky zbytečnost a navíc jsen jí nabízel 620,ale tu nechtěla. Nėjak se jí nelibila. S předchozí 710 byla velmi spokojená a nyní je přímo nadšená. :-D
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Cheetah007 »

CageJ
Na dostupnost Data Sense jsem celkem zvědavý
Podle screenu vidím lumia color profile, nevím k čemu je to dobré, probuzeni telefonu dvojitým poklepáním vítám, velmi užitečné, stejné tak ztlumení vyzvánění či odložení budíku otočením telefonu.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 520: Všeobecná diskuse

Příspěvek od CageJ »

Bohuzial potvrdilo sa, ze Glance skutocne nebude... podla toho videa.. jedine, zeby boli velke tlaky na Nokiu..
Som si isty, ze nic ine ako proximity sensor to nemoze zapinat.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů