[app] Mobilní banka 2 - internetové bankovnictví KB

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

[app] Mobilní banka 2 - internetové bankovnictví KB

Příspěvek od M.BoBo »

Zdravim,

Mám pro WP nadšence novinku ohledně chystané aplikace Mobilní banka 2 od KB. Tato aplikace má předběžnou dobu vydání na podzim tohoto roku a bude dostupná pro všechna zarizeni s Windows Phone 8.
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od JiriE »

Tak snad posun kupředu - poslední zprávu od KB jsem měl, že zatím se systémem WP nepočítají. Méně potěšitelné je, že na Titanu si asi neškrtnu :-( .
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od Petulinek »

Proboha,on Komerčku ještě někdo používá? :-) Jedna z nejdražších bank, internet banking nepoužitelný, brrrr
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od JiriE »

Jo, podle normálního sazebníku spíše dražší, ale když jsem byl na pobočce oznámit, že s nimi asi skončím, najednou mám účet zdarma. Funguje tam také jakési retenční oddělení :) .
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od Manek49 »

Zajímavé, já když tam byl rušit účet, tak se mě ani nezeptali proč a účet bez mrknutí oka zrušili :-)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od M.BoBo »

Retenční nabidka funguje dnes už snad téměř všude, operátoři, banky, energie,...

Já IB KB využívám a na funkčnost si ztezovat nemůžu. Nikdy me aplikace nenechala ve štychu. Ale chápu, že pro jednoduššího člověka je obtížnější vybrat certifikát a zadat heslo. :D

Jinak je zajimava podpora pouze pro wp8, holt časy wp 7.x už definitivne odzvonily.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od Petulinek »

Jednoduššího? Dík za ocenění, ale chápu, jako IT profík a ne bankovní člověk asi jsem jednodušší... Každopádně stupidní bankovnictví vyžadující Javu, neustále padající a stále hlásící chyby případně zastaralou verzi u nejnovější nainstalované verze Javy, to není nic pro mně. Jednoduché, fungující prostředí jisté nízkonákladové banky bez poplatků mne činí mnohem šťastnějším, než předražený leštěný komerční prd :-)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od M.BoBo »

Nejsem tu od souzeni "Vasi" spokojenosti. Ale co ja vím, tak u KB byla Java vyžadována pro komunikaci s certifikátem, pokud máte u konkurenční banky certifikát, tak Javu potřebujete taktez.

Každopádně u KB již Java vyžadována není, funguje bezjavove reseni.

Ale konec OT, jen jsem uvedl chystanou novinku na poli wp aplikaci..

PS: Pokud se považujete za IT odborníka, tak proc si nenastavite automaticke aktualizace a udržujete svuj os a sw neaktualni? To by Vás pak ani Java nepřekvapila. A další technicka, pokud se Vám zobrazí hláška v prohlížeči, tak to není stránkou, ale tim, že prohlížeč jednoduše starší plugin zablokuje..
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od Petulinek »

Jen poslední OT: Já od ní už před pár lety utekl, měl jsem samozřejmě automatické aktualizace OS i Javy nastavené, bezjavové řešení tenkrát nebylo, certifikát jsem též neměl k osobnímu účtu, zato s tím byly jen problémy, což mi za nějakých 1600 ročních poplatků rozhodně nestálo... Hláška, při nejnovější Javě mně to většinou místo umožnění přihlášení házelo na nějakou šílenou stránku, která checkovala OS, browser, Javu, velikost bot a já nevím co ještě, někdy to i na potřetí prošlo, nešlo použít nic jiného než IE... No nic, prostě nemám rád drahá nekvalitní řešení, toť vše...
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od mmme »

I ja si prisadim proti. Po 22 letech jsem utekl pro neuveřitelnou arogantnost reditele me pobocky, drzy poplatek pri vyberu ve vlastnim bankomatu a nepouzitelný certifikát. Konecny impuls bylo nefunkcni internetove bankovnictvi na Firefoxu. Ani se neobtezovali to kdekoli zdelit a ja se 14 dni rozciloval v cem je zase problem, nez jsem na to prisel. KB nebrat. Zastarala a zkostnatela banka.
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od motas »

Má nějaká banka v čechách mobilní banking pro WP8? Já mám účat u mBank, ČS a AirBank, ale z těchto bohužel žádná.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od Petulinek »

Asi jen ČSOB...
mceza

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od mceza »

KB mě poslední dobou štve čím dál víc - s Javou jsou jen samé problémy. BezJavovské řešení nebylo pro mne použitelné (z bezp. důvodů nebudu rozebírat proč).

Když jsem k nim před lety přišel, tak byly poplatky z bankomatů KB zdarma, 3 výběry z cizích zdarma a jeden v zahraničí zdarma. Celkem férová nabídka. Po roce ti *********************** zvedli bankomaty KB na 5 Kč, cizí na 35 a zahraniční ani nekomentuji... Dnes už je poplatek za výběr bankomatu v KB dokonce 9 Kč! Ještě jednou to zvednou a jdu si zrušit účet. Akorát mě furt po telefonu otravují asistenti mých bankovních poradců a podobná verbež...

Kdo KB zná, tak asi namítne, že když vyberu z bankomatu KB a následně zaplatím kartou u obchodníka, že mi poplatek za výběr vrátí - ano, ale...
...kromě toho, že si opravdu nechci hlídat, zda jsem vybíral nebo ne, tak ukážu můj typický výpis z účtu:

Výběr z bankomatu ... -1500
Poplatek za výběr ... - 9
.
.
.
Platba u obchodníka ... -239
Bonus za výběr z ATM ... +9
Platba za položky ... -2

TY ŠMEJDI MI ZA DVĚ OPERACE NAPÍŠOU 4 TRANSAKCE A PAK SI JEŠTĚ DOVOLÍ NAÚČTOVAT POPLATEK ZA PŘÍLIŠ MNOHO POLOŽEK NA VÝPISU?
A pak mi ještě vítězoslavně píšou, že mi připsali tolik a tolik, jako Moje odměny. To, že to jsou vrácené poplatky už nenapíšou...

Hmm, to jsem se zas naštval. Tak radši zpět k tématu - nevím, zda do listopadu budu u KB, ale na WP7 snad už ne a budu mít WP8 telefon. Tak uvidíme.
Uživatelský avatar
xhonzax
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát čer 19, 2009 22:43
Zařízení: Nokia Lumia 820

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od xhonzax »

Zdravím,
dnes jsem ze zvědavosti psal ohledně aplikace "Mobilní banka" od KB na systém Windows Phone 8. Bylo mi sděleno, že aplikace je již ve vývoji a bude (snad) nasazena do provozu někdy na podzim letošního roku. :) Takže super.
Přikládám i vyjádření od banky:

"Vážený pane Benedikte,

děkujeme Vám za Váš zájem o službu Mobilní banka 2.

Aktuálně skutečně pracujeme na vývoji nativní aplikace pro plaformu Windows Phone 8 a předběžný termín, nasazení aplikace, je podzim tohoto roku. Prozatím bychom Vám doporučili používat webovou verzi na adrese http://www.mobilnibanka.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

S přáním příjemného dne
Nikola Mikuláš
útvar péče o zákazníky
Komerční banka, a.s."
dungis
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob zář 20, 2008 13:09
Zařízení: Nokia Lumia 520

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od dungis »

Tohle zase prislo me z Ceske sporitelny na dotaz, jestli pripravuji neco i pro WP8.

Dobrý večer,
děkuji Vám za důvěru, s níž jste se obrátil na klientskou schránku České spořitelny, a.s., (dále jen ČS).

Aplikaci SERVIS 24 Mobilní banka jsme nejprve v únoru 2012 představili klientům, kteří využívají mobilní telefony s operačním systémem iOS. Od listopadu jsme nově využití této aplikace umožnili také klientům, kteří využívají mobilní telefony se systémem Android 2.3 a vyšší. K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli velkému zájmu ze strany klientů, kteří využívají mobilní telefony se systémem Android, ve většině případů pak právě verzích 2.3 a vyšší. Neustále však pracujeme na dalším zlepšování aplikace (ať už možných funkcí či grafické podoby) a pokud uvidíme ze strany klientů zájem i o aplikaci pro starší verze systému Android, či jiné operační systémy, jsme připraveni na to reagovat.

Váš požadavek zaznamenám a obratem předám ke zvážení kolegům z aplikační podpory služby Servis 24 Mobilní banka.

Vážený pane, děkuji za Váš podnět.
mceza

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od mceza »

Na internetovém bankovnictví se komerčka chlubí aplikací pro Windows Phone, ve Store ale zatím nic není...

Obrázek
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od mimonaut »

No vida.. tak je asi na spadnutí.. žena bude mít radost :)
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od delfin »

Asi to tak žhavé ještě nebude, protože včera na Facebooku KB psala:
https://www.facebook.com/komercni.banka
Komerční Banka píše: ... verzi Mobilní banky 2 pro WPhone 8 připravujeme a bude uvolněna do konce roku 2013. Úplně konkrétní termín zatím nebyl stanoven.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od M.BoBo »

Mobilní Banka 2 pro WP bude uvolnena do konce listopadu, pokud tedy nenastane nic nečekaného.
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

Mobilni banka 2 - Internetove bankovnictvi KB

Příspěvek od JiriE »

Pokud to bude jen pro WP8, tak se snad picnu.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti