Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Tak podla HW je stredna triedna ale to je hlupost tak posudzovat....inak existuje aj na WM nejaka aplikacia ako je tapatalk?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

na wm, nebo wp?
na wp je boardexpress..
bohužel na smartmanii přestal po update webu před cca 14dny z poloviny fungovat :(
Mirek Kočí
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon lis 01, 2010 9:07
Zařízení: Lumia 800, Motorola Zoom,iPad, Galaxy Nexus, One X

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mirek Kočí »

matko882 píše:Je fakt Lumia len stredna trieda?
Lumia 800 má špičkové zpracování a ve spojení s WP7 nabízí excelentní user experience, jde tedy jednoznačně o high-end, ať už se to někomu líbí nebo nelíbí.

O tom, co high-end je nebo není, nerozhoduje počet jader ani velikost RAM. Proto nikdy nebude high-end zasekaný dvoujádrový Android (např. Sensation XE) s neaktuální verzí systému.

iPhone je ještě stále nad touto kategorií => je nad high-endem.
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Peete »

Pořád jste mu neodpověděli "přímo" podle čeho pozná, že je to high-end :-) ale zase tato část věty mluví za vše a je to komické "Lumia 800 má špičkové zpracování a ve spojení s WP7 nabízí excelentní user experience" :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

odpovím přímo: je to relativní..
je highend sportovní auto, třeba porche, s ručně kličkou stahovacíma oknama, nebo elektronikou nadupanej Lexus co dělá všechno sám?
Nevím co chceš slyšet, žádná přesná definice neexistuje a pro každého je to něco jiného. Pro někoho exkluzivní design, pro někoho tuna výkonu pod kapotou, pro někoho user experience a pro někoho cena.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Peete> Co je na ty větě komickýho?
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Poviem to inak.

Lumia 800 je iPhone medzi WP prístrojmi.

Pozri. Čo máš dnes u WP na výber? Nič. Veľká väčšina tých lepších má takmer rovnaký výkon.
Takže čo si môžeš vyberať?
Veľkosť uhlopriečky, klvalitu spracovania, foťák, ....

Ak chceš veľký displej, ber Titan. Nokia pre teba nebude. Ak chceš menší displej, máš na výber tiež kvalitné stroje.
Napríklad Samsung Omnia W.
Nokia Lumia určite vyčnieva z radu kvalitou spracovania. Nevýhodu má v krytke USB konektoru. Nevýhoda je aj pentile, ale pri tak malom displeji to pri bežnom používaní nevadí, ale doma v kľude to určite zbadáš. U takého Titana je to ale horšie, pretože to rozlíšenie je už na 4.7" málo. Už 4.3" je podľa mňa trocha nad hranicou.
Takisto Lumia má ClearBlack displej a ja osobne som dodnes dotykový mobil s tak perfektným videním na slnku nevidel (netvrdím, že nie su, len ja som taký dodnes nemal).

Nokia Lumia 800 ma kopec drobných chybičiek. Dokonalosť neexistuje, ale verím, že s Apollom Nokia predstaví perfektného nástupcu aj 800vky aj 900vky..
Ja osobne by som dnes svoju Lumiu za žiaden iný mobil nevymenil. Jednoducho dnes na trhu nič lepšie nie je, u každého iného zariadenia by som musel urobiť kompromisy v niečom inom, ale najviac sa mi pozdáva Samsung Omnia W. Keby chcem veľký displej, tak Titan alebo aj Lumia 900 je skvelá voľba. Keby chcem pokect PC, tak po WP ani nepozerám.
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Peete »

Ano srovnávej telefon s autem, fakt jsi mi to natřel ;-) Komické jsem myslel tak, že odpověď mu asi nepomohla a zrovna pro něj může být high-end právě zmiňovaný (Sensation XE) kvůli hw. Já naopak L800 obdivuji, ale abych prskal jaká je to špička, no nevím... :-)
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Sme sa prave nepochopili :-) to bola skor recnicka otazka na rozne diskusie kde sa hadaju ci je to stredna trieda alebo high end..mne sa Lumia nenormalne paci az na vyuzitie displeja pri niektorych aplikaciach posobi ako keby nema ani 3.5 palca napr aj fotogalerie oproti Iphonu posobi displej dojmom ze je maly...vadi mi ze nevyuziva naplno 3.7...penTile mam aj na Note a nelostrehol som nejako velmi hej je to HD displej ale velka uhlopriecka..mal som aj Desire a myslim ze aj on ma penTile...a nevadilo mi to..ja prave velky mobil nechcem ale daco sikovne...android uz nechcem vobec chcem nieco sviznejsie preto Iphone a Lumia....jasne ze ma svoje chyby ako kazdy mobil
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

No, to nevyužitie displeja je dané jednoduchosťou WP.
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Peete »

...jednoduchosťou WP? Koukám, že tady je někdo hodně mimo :grin:
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

A pricom vsetkom nevyuziva WP cely displej? Hlavne ma zaujima prehliadac...prehravac videa....co sa tyka tej galerie to vyuzitie displeja na uhlopriecku cca 3.2 s celkovej ulopriecky? Sorry za vela otazok ale chcem mat istotu pri vybere mobilu..lebo dost ich striedam a uz ma to nebavi :-)
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Peete píše:...jednoduchosťou WP? Koukám, že tady je někdo hodně mimo :grin:
Tak cim to ked nie jednoduchostou?
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

On tým "nekdo" myslel asi seba :) .
Je to dané Metrom a Metro je zamerané na jednoduchosť a MS sa striktne drží istých vecí (nie so všetkými súhlasím).
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Peete »

Nevím proč bych myslel sebe WP fanatiku ;-) ale třeba psaní sms(qwertz) na 3,7 palcovém displeji a mít z toho "nějakých" 3,3 palců, tak to je jako chudé :-)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

WP fanúšik. WP fanatik je trocha niečo iné.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Peete: hele nechápu co furt reješ. To že jsi zamilovaný do svého androidu je tvoje věc, ale to že se tady posmíváš a povyšuješ nad ostatní co si vybrali jinou platformu už mě začíná trochu vytáčet. a) se tím dost ztrapňuješ a b) jsou to příspěvky s naprosto nulovou informační hodnotou. Nám se líbí prostě něco jiného a z nějakého důvopdu jsme si pořídili právě WP. Když se ti WP nelíbí, tak aspoň nepruď prosimtě.
Jestli chceš poplácat po rameni a utvrdit v tom, že jedině ty sis vybral správně a mi ostatní jsme blbci, že jsem si koupili nepoužitelnej krám, tak jsi na špatný adrese.. howgh

matko882: nenech se vystrašit. WP využívá celý displej. To že při orientaci na šířku je klávesnice o řádku s ikonama menší je sice pravda, ale není to žádná tragedie. Videa a prohlížeč jsou samosebou fullscreen.. Jednoduchost systému je myšlena tak, že se dá velmi snadno používat a osvojit, né tak, že je primitivní -potvrzuje to třeba i (nejen má) zkušenost s přítelkyní, která je počítačový antitalent a na symbianu používala jen volání a sms. Dost se dotykového smartphone bála a teď WP miluje, stahuje aplikace, tuní si avatárka v xboxlive apod.
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Peete »

Nereju a nepovyšuju se, to říkáš zase jen Ty. To, že mám "vyplněný" jeden přístroj s androidem hned neznamená, že ho miluji ;-) a to s tou klávesnicí je sakra pravda a dost jsem tím byl zaskočen třeba u S Omnia W, která se mi sakra líbí s poměrem cena/zpracování a výbava :-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

OK, mě to tak přišlo :wink: . Tak konec OT.
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Taky co maju symbian a ani nevedia ze maju poznam :-) ako je to s baterkou? Je to fakt hroza? Mam neustale 3G siet pustenu...ako som zvyknuty kazdy den nabijat
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů