Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Diskuze věnovaná portaci systému Windows Phone na HTC HD2
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od Jiří Hrma »

Před několika dny založil respektovaný moderátor a WM guru s přezdívkou Da_G na Xda-developers vlákno, ve kterém žádal další členy komunity o libovolný příspěvek; cílem bylo vybrat částku 1400 USD, která se použije na nákup testovacího kusu HD2 a Trace debugeru (JTAG). Na HTC HD2 se bude snažit portovat Windows Phone 7 ROM z dosud nepředstaveného zařízení HTC Mondrian (kódový název). Tahle ROM totiž před nedávnem unikla na internet a na Xda-developers se ihned pustili do její analýzy. Požadovaných 1400 USD se vybralo během rekordních 14 hodin a jde tedy o vůbec nejrychleji získanou částku na portaci ROM v historii Xda-developers.

Obrázek Obrázek

Všichni majitelé modelu HTC HD2 by nyní měli uživateli Da_G držet palce, aby se mu tento náročný proces podařil. Mám takové tušení, že bychom se první portace ROM pro HD2 mohli dočkat daleko dříve, než bude tenhle systém vůbec uveden na trh. Něco podobného se ostatně stalo už při příchodu Windows Mobile 6, i když tady bychom neměli zapomínat na fakt, že “sedmičky“ jsou od základů nový systém a staré nástroje tedy příliš dobře využívat nelze. Samotný proces portace můžete sledovat v tomto vlákně a případně na tomto Twitter kanálu.
marek1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 256
Registrován: úte pro 12, 2006 9:06
Zařízení: Nokia Lumia 820 Yellow SanDisk 16GB Ultra Class 10
Bydliště: Usti nad Labem

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od marek1 »

Drzim palce.
stepanek78
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: sob úno 27, 2010 10:55
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Brno

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od stepanek78 »

paráda :) ..
msv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: sob srp 15, 2009 15:33
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Liberec

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od msv »

Super... :)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od Balrog »

Tak to budu držet palce i když se mi moc nelíbí
mibou
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 06, 2010 20:41
Zařízení: Omnia Pro

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od mibou »

A pak, že lidi nejsou ovce. Vy si koupíte HD2 a nacpete si tam systém pro puberťáky? omg
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od YAMATO »

Zkoušel jsi ho určitě několik týdnů, že? Ach jo...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od IkE Blaster »

mibou: Tím jsi jako chtěl naznačit, že HD2 je PDA určené pro vyspělou část národu a pracovní zaměření?
mibou
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 06, 2010 20:41
Zařízení: Omnia Pro

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od mibou »

Proč bych ho měl zkoušet? Facebook a Twitter nepoužívám, mám komunikátor jako pracovní nástroj. Šest řádků v kalendáři je k smíchu a mé oblíbené aplikace se lépe ovládají stylusem. A k těm ovcím: nevím to jistě, ale WP7 ještě v žádném komunikátoru, co se prodává, není, ale už se portuje na starší přístroje? Nestálo by za to počkat, jestli to bude stát za to? Milenium a Vista byly taky "přelomové super" systémy než se uvedly na trh a dneska i MS uzná, že to byl propadák. Tak si super mega novinku užij. Ach jo.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od IkE Blaster »

Nikdo tě nenutí, ale uznej, že někomu může WP7 vyhovovat.

Tvoje myšlenka s počkáním je správná, myslím si to také. Vynaloží skoro 30kKč na nástroje na revers engineering, místo toho, aby třeba počkali a nezjistili, jestli by to nešlo i jednodušeji (více vzorku atd.). Každopádně portace smysl má, už jen kvůli vyzkoušení, navíc pokud někdo bude chtít WP7, ale nebude chtít kupovat nové PDA, tak HD2 je prostě dostatečné.

K tomu poslednímu - Milenium byl příšerný systém (jádrem), naopak Vista je výborný systém (jádrem), jen se komerčně neujal.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od elcrys »

mibou píše:...Nestálo by za to počkat, jestli to bude stát za to?
Některým uživatelům stačí jako záruka maximální kvality pouhá značka Microsoft (a jiné) a v životě by je nenapadlo, že jim ten daný produkt nebude vyhovovat (a kdyby náhodou ano, tak to nepřiznají, ale raději se přizpůsobí). Už teď má spousta uživatelů jasno, že WP bude ten nejlepší mobilní OS, o čemž svědčí ona rychle vybraná částka.

Jinak sice nevím, jak schopný je Da_G, ale bylo by vtipné, kdyby ho někdo v jeho snažení předstihl (a zadarmo). Asi taky zkusím nastartovat podobný projekt, ovšem zaměřený na portaci WP 8 s cílovou částkou 14 000 USD. Uvidíme, kolik se mi nakonec sejde :grin: .
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od radospol »

neni na co cakat. Rad vyskusam wp7,ked bude k dispozicii na xda. Aspon si vytvorim predstavu o nom. a sam na zaklade vlastnej skusenosti budem moct povedat co je to zac. A najviac budu kricat ti co ho vobec nevyskusaju. Aspon budem mat skor jasno ci budem chciet tento system,alebo prejdem inam,alebo ostanem na starom.

Některým uživatelům stačí jako záruka maximální kvality pouhá značka Microsoft (a jiné) a v životě by je nenapadlo, že jim ten daný produkt nebude vyhovovat
praveze mne nestaci a preto si ho chcem vyskusat co najskor.
Dejw
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 03, 2007 22:27
Zařízení: Samsung Galaxy Sll

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od Dejw »

to já bych raději přispěl částkou na portaci androidu na HD2, o WP nemám zájem!
Stano
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv srp 13, 2009 11:35
Zařízení: HTC Desire

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od Stano »

však EVO 4G bude s androidom ;)
ShaWn
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon říj 05, 2009 13:14
Zařízení: Samsung Galaxy S II
Kontaktovat uživatele:

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od ShaWn »

Já mam z WP7 takové smíšené pocity... Na jednu stranu je nová platforma velkou příležitostí pro vývojaře. SDK už je venku a tenhle port umožní nadšencům testovat své aplikace na reálném přístroji, což je oproti emulátoru veliká výhoda... Tahle předčasná portace má velký význam právě pro programátory , běžnému uživateli bude k ničemu. Na druhou stranu ale WP7 bude od základu uzavřený systém a na různé skopičiny, co jsme zvyklí z WM6.5 můžeme alespoň pro začátek zapomenout. Na xda si s tim časem poraděj, ale záměr Microsoftu je udělat iPhone s vlastní značkou, platformu pro širokou základnu. To je ale v době iPhonu a Androidu skoro nesmysl, tady Microsoft opět zaspal, zásadní inovace mobilních Windows měla příjít mnohem dřív.

Všechno se ale může vyvinout úplně jinak, takže se nechme překvapit, každopádně tenhle port může k nastartování nového standardu výrazně přispět.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od premikkoci »

No já se nemůžu dočkat :). Už mě WM 6.5 začíná nudit a tak rád bych zkusil něco nového. Sice bych asi více ocenil androida, ale WP7 rád vyzkouším. Jsem student a HD2 využívám převážné na hudbu, internet, fotky, filmy a nějakou tu hru (možná mě bude WP7 více vyhovovat). Na práci to teda skoro nemám, možná tak kalkulačka ve škole :D a prohlížení dokumentů.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Na Xda-developers se pracuje na portaci WinPhone 7 pro HD2

Příspěvek od Jiří Hrma »

zrovna včera psal Da_G na twitteru, že už mu dorazil "testovací" kus HD2 na pokusy s portací WP7, tak jsem zvědavý, jak to dopadne.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone na HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů