Tuníme HTC Universal :grin:

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No ta guma z tavici pistole je o neco mekci nez guma pouzita na origo nozicky a cas od casu je treba 'tuning' obnovit, me od posledni upravy drzi uz pres dva mesice. Sice se uz castecne etreli, ale furt se jeste uni nehoupe a stoji pěkně. Mam tu vetsi tavici pistoli, prumer gumove tycinky cca 0,5cm
Neni to sice trvala uprava, ale nic lepsiho me zatim nenapadlo.
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Ghormoon »

mi to vydrzelo asi tyden .... a taky mam ty silny ...
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Dnes jsem si trochu hrál.
Neni to žádná imitace je to pravé dřevo!
Kdyby se vám úprava líbila, tak postup úpravy naleznete na mém webu.
http://kapu.nazory.cz/news.php?readmore=58" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od vosa »

no tý brdo, fakt hustarna...to jsem chtel uz od doby co jsem videl drevene mobili na novinkach ... fakt pekny, klobouk dolu...

EDIT
no málem jsem ti skočil na to že je to pravé dřevo...zajímalo mě z jakého dřeva jsi to dělal a ejhle je to dýha...ale stejne moc pekny..asi si taky pohraju a nastrikam na černo nebo na hnedo...
rein
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned úno 10, 2008 19:33
Zařízení: Note 4, čakám na Lumia 950 xl
Bydliště: Prievidza

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od rein »

Dýha je drevo :!:
Pozri tu
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Je to tenký list dřeva. :)
Mám dřevo rád a působí na unikovi luxusně. Brzy bych chtěl odýhovat i spodní kryt, ale tam to bude trochu složitější.

Díky za kladné reakce.
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od vosa »

rein píše:Dýha je drevo :!:
Pozri tu
No jo pravda :D ,
ty jo fakt se mi to líbí asi to taky zkusím a napadalo me to nastříkat na tmavě hnědo ale to by bylo složité protože nastříkat to tak aby byl lak kvalitní a hned se neošoupal je velice těžké a nedá se to vrátit... :D ..také mám k dřevu blízký vztah a ten spodek..to se povede...
rein
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned úno 10, 2008 19:33
Zařízení: Note 4, čakám na Lumia 950 xl
Bydliště: Prievidza

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od rein »

Keby si to chcel nastriekat tak jedine v dielni urcite nie doma na kolene, najlepsie by bolo zohnat nejakeho kamosa co stym to robi a toho poprosit aby ti strekol profesionalnym lakom co sa pouziva na nabytok alebo dvere a to by uz bola spica, ale aj toto vyzera velmi luxusne skvela praca.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Tak pomali upravuji dále, toto je foto ještě z nedokončené verze, momentálně to leží v lisu a čeká na oříznutí. Co nato říkáte, líbí se to někomu?
Obrázek
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od vosa »

jo tak jo ...behem tejdne snad sezenu dyhu a jdu do toho taky, jen zvolim neco tmavšího snad orech nebo neco podobneho a udelam i ten spodek. Jinak jak tlustou máš dýhu a nevyčuhuje ti ta spodní dýha z Uniho? a cím jsi to nalepil na spodek , taky chemoprenem?
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Zítra napíšu celý postup na web a pošlu ti odkaz. Předem doporučuji dýhu z tvrdého dřeva, budeš mít o hodně usnadněnou práci.
Uživatelský avatar
olda
VIP
VIP
Příspěvky: 417
Registrován: stř led 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od olda »

Tak to je dobrá práce.Moc se mi to Kapu líbí.To se ti opravdu povedlo.Měj se hezky. Ahoj Olda :wink:
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od vosa »

kapu já vím že jsou svátky ale moc prosím o doplnění tvého návodu, fakt supr věc...uz se tesim..
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Kamil Pulicar »

vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od vosa »

hmm diky moc...ty jo dotedka jsem si rikal ze se daji tyto upravy kdykoliv vratit ale tohle je uz dost husty, no ale nastesti se tyhle kryty daji koupit na ebay....no doufám že se mi to povede...dik moc
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Ja ti kdyztak prodam kryt odyhovanej, protoze si chci koupit O2 kryt. :)
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od vosa »

Dobrý večer, dnes jsem si taky trochu hrál, ale než začnu tak si dovolím Vám poradit jednu věc na kterou jsem měl přijít už dávno totiž, že nejhezčí je to v továrním provedení a pokud chcete někdy něco předělávat tak jen tehdy pokud to už nebudete nikdy chtít prodávat ale už si to jen nechat.

Mám šedého Uniho a stejně jako kapu jsem se odhodlal jít to odýhovat, zvolil jsem pěknou červenou dýhu, ne mahagon to není ;). Byl jsem celkem spokojen až na drobný detail, totiž že se to nepodařilo vyříznout nejpřesněji,ale to mi tolik nevadilo... (tohle byl 4. pokus :D)

Chtěl jsem dýhu ještě trochu ztmavit a tak jsem ji nalakoval, postupoval jsem tak že jsem celou horní stranu zakryl bílou málo průhlednou pokrývačskou páskou (aby se nazamazaly okraje) a pak odrezal pasku ktera byla na dyze pri tom jsem nožíkem sjel z okraje dáhy a ejhle nůž se rozjel a rýha jako hrom...nalakoval jsem...

Rýha se mi začínala silně ošklivit a tak jsem se dnes rozhodl využít toho že jsem nemocný a celý den jsem věnoval "výměnou" krytu za černý; kryt jsem samozřejmě neměl ale mylel jsem si že černá izolatérská páska by ho mohla nahradit...celého UNIho jsem rozebral a každý vnější díl jsem se snažil pečlivě přelepit. Po prvním páse který jsem nalepil špatně a musel jsem ho sloupnout jsem zjistil že se krásná šedá barva na pásku přilepila natolik, že se barva odloupla spolu s páskou (ne všude ale bylo to videt na první pohled, prostě oděrka) , nebylo cesty zpět a tak jsem se do toho dal... ve výsdledku mě to zklamalo :D, ale né až tak kvůli tomu ošklivému vzhledu...

Při smotovávání jsem měl hrozné obavy zda to bude všechno ještě fungovat, zejména flex kabel, který jsem místama dost ohýbal...dokonce mi praskl kousek jacku (nic závadného) a jednou mi jentak pípla deska bez hlavní baterky(ještě ted nevim co to bylo), zapl jsem a vše kromě displaje naběhlo...display černý .. měl jsem nahnáno jak sviň :D ... rozebírám kouknu jestli jsou připojené konektory, byly , ale raději jsem je domáčkl...funguje...zapnu, zkontroluji v nastavení stav baterie a má 89 procent(4 měsíce nová) vyzkouším pisnicku máčknu v tcpmp předvolené tlačítko na zhasnutí displaje a v tu ránu nic vypl se a už se nechce zapnout, jdu k nabíječce napojim a svítí červená kontrolka...zkoušel jsem všemožné a vypadá to že už jede, mám ho na nabíječce a vše se přiklání k tomu že to bylo baterkou...

nevím jak je to možné s tou baterkou :D , tak ještě pár fotek ;)


1) odýhování...kdybych to tak jen nechal... :(
http://pavelvosyka.rajce.idnes.cz/HTC_u ... 0_0712.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

2) rejha, už po nalakování ..nevím proč ale to dřevo se nějak stáhlo a vypadá že se zmenšilo oproti předchozí fotce
http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/2/2934 ... C02086.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

3)vysledek šesti hodinové piplačky ...když tak počítám že za tu dobu co jsem dělal toto bych pracoval někde za 100 na hodinu tak si můžu pěkný kryt koupit na ebay ;)
http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/2/2934 ... C02093.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Více fotek na http://pavelvosyka.rajce.idnes.cz/HTC_universal/#" onclick="window.open(this.href);return false;

jo a omlouvám se že ty poslední fotky jsou ve špatné kvalitě neměl jsem doma foták tak jsem použil kameru..

...Co říkáte líbí se Vám černá?? :D
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Tuníme HTC Universal :grin:

Příspěvek od DubyDu »

fakt je ten, že ten vršek je poměrně často pošramocen, promáčknut a takovéhle úpravy se mi dost zamlouvají

palec nahoru
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti