Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
pesha
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 30, 2010 14:47
Zařízení: Samsung B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od pesha »

Díky, funguje to (nevím, proč to Samsungové skrývaji).
barki82
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 14, 2010 8:11
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od barki82 »

K tej komedii okolo Windows 6.5 nasi slovenski "podnikatelia" pridavaju nejake tie bonusy navyse, pozrite si oficialnu stransku Samsung e-shopu u nas E-shop samsung hlavne ten druhy obrazok :lol:
tgregi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: sob pro 26, 2009 22:19
Zařízení: Samsung omnia pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od tgregi »

http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... m-release/" onclick="window.open(this.href);return false;

doporucuji tuhle rom:) vypada pekne svizne
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

tady je full set pro flashnutí WM6.5 na B7610
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... phone-csc/" onclick="window.open(this.href);return false;
Phone B7610NXXIK3
CSC B7610NXXIL4
Eboot B7610NXXIK6
PDA B7610NXXIK6

Včetně multiCSC a to znamená i češtiny. Kdyby se to někommu chtělo vyzkoušet tak byl bych rád za jakékoliv poznatky
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od FloydPink »

Já už sem snad prozkoušel všechny ROM. U všech zpožděné vyzvánění, je pravda že WM6.5 jsou rychlejší než 6.1. Ale zhoršila se kvalita fotografií (šum přibyl a takové hnusné barvy) viz. http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... a-problem/ Dále jsem zkoušel WM6.1 XXII1(to by měla být nejnovější 6.1 romka) která mi přišla stejná jak původní. Ale u všech novějších mi přestalo fungovat regulace hlasitosti v přehrávači, tak že programy obchází hlasitost hlavní. To znamená že když nastavím v telefonu hlasitost zvuků na úroveň 1, tak přehrávač by měl regulovat hlastitost od 0 do 1. U těch nových rom to reguluje od 0 do 5. A já bych potřeboval větší rozsah hlasitostí. Snad je to pochopitelné.
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

Takze jak to vidim, tak zustanu u 6.1 :-( . Podarilo se mi je docela vytunit k obrazu svemu, kdy vsechno funguje jak ma, je to hezky svizne, zpozdeni vyzvaneni jsem jiz delsi dobu nezaznamenal.
Takze asi 6.5 preskocim a pockam rovnou na Win7 :-) . Jak jsem to udelal na kompu, take jsem z XP obesel shit (Visty) rovnou k Win7.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

No já schválně nedávno zkoušel jaké zpoždění vyzvánění mám já a telefon začne reagovat ihned po zavolání, vpodstatě asi po půl vteřině vyzvánění na straně volajícího mi začne telefon vyzvánět. K přijmutí telefonu používám S2U2.
tgregi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: sob pro 26, 2009 22:19
Zařízení: Samsung omnia pro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od tgregi »

Tazz1 píše:Takze jak to vidim, tak zustanu u 6.1 :-( . Podarilo se mi je docela vytunit k obrazu svemu, kdy vsechno funguje jak ma, je to hezky svizne, zpozdeni vyzvaneni jsem jiz delsi dobu nezaznamenal.
Takze asi 6.5 preskocim a pockam rovnou na Win7 :-) . Jak jsem to udelal na kompu, take jsem z XP obesel shit (Visty) rovnou k Win7.
a pudou na nasem stroji sedmy?
jr_bva
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 22, 2010 12:40
Zařízení: Samsung Omnia Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od jr_bva »

Na stroji urcite pujdou :) Otazka zda je Samsung vyda oficialne, nebo to bude jen uzivatelsky build
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

Tak vzhledem k tomu, ze nase stroje patri ke spicce, tak predpokladam, ze ano :-) .
kom4nc
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 21, 2010 18:18
Zařízení: Samsung OminaPro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od kom4nc »

Svestka píše:No já schválně nedávno zkoušel jaké zpoždění vyzvánění mám já a telefon začne reagovat ihned po zavolání, vpodstatě asi po půl vteřině vyzvánění na straně volajícího mi začne telefon vyzvánět. K přijmutí telefonu používám S2U2.
prosimte muzu se zeptat jakou verzi S2U2 pouzivas? protoze je mam taky nainstalovany a telefon mi stejne vyzvani furt opozdene....
sojce
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 01, 2010 19:26
Zařízení: OMNIA B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sojce »

Já mám vyzkoušenou S2U2 2.30 a taky zkušenost s vyzváněním s nulovým zpožděním.

Jinak už fakt dlouhou dobu hledám 6.5 ROM, která by neměla nějaký problémy. Zatím jsem nenašel. Hlavně mám problém u 6.5 s RAM, stále mi mizí protože zůstávají na pozadí puštěné programy, které netuším jak ukončit. Např. telefonní modul mi zůstane spuštěný i 3x pokaždé v jiném modu. (např. informace o posledním volání, výpis hovorů, zmeškané hovory) ničím to pak nejde ukončit z pozadí. Nevíte někdo co s tím?
kom4nc
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 21, 2010 18:18
Zařízení: Samsung OminaPro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od kom4nc »

no ja mam taky verzi 2.30 ale to zpozdeni tam furt je...sice o neco mensi ale je...co vsecho si upravoval v nastaveni?
sojce
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 01, 2010 19:26
Zařízení: OMNIA B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sojce »

Už si nepamatuju co všechno jsem upravoval. Ale tady jsem našel něco co by nás všechno mohlo zajímat.
Je tu fix na opravu tohoto problému, který by měl fungovat ať máš v telefonu co chceš.

Increasing ring problem

* To fix the increasing ring problem, go to registry \HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Ring; Change the DWORD: AttenuationCategory to Value: 1

Tak to vyzkoušej a dej vědět ;-)

-- stř úno 03, 2010 17:40 --

Tak ještě oprava já tam mám nastavenou hodnotu 2!!!

-- stř úno 03, 2010 18:07 --
tgregi píše:http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... m-release/

doporucuji tuhle rom:) vypada pekne svizne

Vyzkoušel jste už někdo tuhle ROM? Co přesně je to za build? Já mám Build CE OS 5.2.21868 (sestavení 21.868.5.0.69) z nějakého předchozího odkazu ale nerad bych si tam nahrál něco staršího nebo nefunkčního a kvůli tomu pak dvakrát nastavoval celý tel. po Hard Resetu znovu. Nicméně s ninější mám trochu problém s pamětí, který jsem psal už níže. Tak už to někdo testujete?
VSA
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 12, 2009 18:24
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od VSA »

Tohle bych NEDELAL !
\HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Ring; Change the DWORD: AttenuationCategory to Value: 1
Funguje to jen u jedne konkretni ROM, jak pisou na Modacu. U ostatnich se muze stat, ze to prestane vyzvanet. Vratit hodnotu zpet na puvodni nebo i jinou jiz nemelo efekt a musel jsem delat hard reset :-(
sojce
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 01, 2010 19:26
Zařízení: OMNIA B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sojce »

Tak já nevim, zkoušel jsem to a při hodnotě 1 mi to přestalo vyzvánět také, ale pak jsem znovu vrátil původní hodnotu, což byla hodnota 2 a pro jistotu ještě přeuložil nastavení S2U2 a vše funguje opět bez problémů bez zpoždění. Mám ale pocit, že na to má vliv i SPB Phone Suite, který mám integrovaný v SPB Mobile Shlell 3.5.3. Pokud používám tyto profily funguje vše výborně.
z.docekal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř zář 09, 2009 13:06
Zařízení: samsumg galaxi SII

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od z.docekal »

Hodnota 1 u mě sice odstraní zpožděné vyzvánění, ale zvuky jsou závyslé na systémových zvukách. Když dám 5 tak vše funguje jak má. Vyzvání hned hlasitě a hlasitost se dá nastavit v hlasitosti vyzvánění nezávysle na systémovým což při hodnotě 1 nešlo.
som.localhost
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv pro 17, 2009 13:50
Zařízení: Omnia Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od som.localhost »

VSA píše:Tohle bych NEDELAL !
\HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Ring; Change the DWORD: AttenuationCategory to Value: 1
Funguje to jen u jedne konkretni ROM, jak pisou na Modacu. U ostatnich se muze stat, ze to prestane vyzvanet. Vratit hodnotu zpet na puvodni nebo i jinou jiz nemelo efekt a musel jsem delat hard reset :-(
ja mam origo O2 romku + SPB SHELL 3.5.2 a horeuvedena zmena funguje (teda tidlifon zvoni) a odstranilo sa aj vzostupne zvonenie :)

==> ALE samozrejme problem s zpozdenym zvonenim samozrejme pretrvava. Zaujimave je, ze ked je device ON, tak to zvoni okamzite. Ale vyzvananie v ramci STANDBY sa zacne prejavovat az ked to volajucemu druhy krat zazvoni :(
Fakt nema niekto konkretny REG zaznam ktory to fixne? bo hodim ten carach do kosa :x
krabicka3
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: ned led 06, 2008 23:28
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od krabicka3 »

Tak kluci, ja musim rict, ze mi ta pomalost Omnie Pro a nadeje v zrychleni s novym systemem vylezla krkem.
Koupil jsem si iPhone 3GS 32GB. Jasne, jsou tam nejaka omezeni, ale pripadam si jako clovek, ktery se prestehoval z maleho stanu uprostred lesa do luxusni vily. :)
Graveton
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob pro 12, 2009 13:21
Zařízení: Omnia Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Graveton »

Tady chce někdo založit flame :)
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů