Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Fireman »

Programoval jsem několik aplikací pracujících s GPS na Windows Mobile a tak vím, že směr kterým jdete, určuje přímo navigace, respektive její čip který se stará o komunikaci se satelity a přepočítá polohu a vrátí výsledné souřadnice a směr (většinou je vyjádřen uhlem odchylujícím se od severu v hodnotách -180 až +180.

Pokud se o komunikaci mezi kompasem bude starat stejný čip a jen pro určení směru se použije elektromagnetický kompas na rozdíl od "GPS Kompasu" pak by s tímto kompasem měla dokázat pracovat každá aplikace pracující s GPSkou.

Jak to ale bude v praxi se teprve uvidí. Nicméně něco by mohly napovědět mapy pro Androida.

Hláška o tom že první elektromagnetický kompas má iPhone 3GS a tak jemu vděčíme za to, že se to dnes montuje je nesmysl. Vděčíme za to Googlu, potažmo HTC.

edit: samozřejmě že sever bez nějakého pohybu z GPS určit nelze
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od niky79 »

AtoM. píše:niky79: k čemu ti je "jít na sever", když nevíš, kde sever je?
Ze by tak, ze zacnu jit a kompas v navigaci mi ukaze, na kterou svetovou stranu se pohybuji...? Nekritizuj enco, co je proste funkcni...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Svestka »

To je ale mnohdy velice nepraktická záležitost. Vem si turistiku, někde si sedneš aby sis odpočinul a chceš se podívat do mapy a když chceš vědět kde je sever musíš nejprve chytat satelity, což nemusí být uprostřed lesa snadné a potom ještě chodit jak šašek aby jsi zjistil, kde je sever.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od niky79 »

Ja netvrdim, ze je to vzdy prakticke :) Urcite neni. Ale lepsi neco, nez nic.
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od AtoM. »

Tak to už se rovnou můžu podívat na slunce a zjistit sever. Jenže to by tady zase někdo začal oponovat, že v noci to je na nic. Já bych mohl říct, že to jde podle hvězd, ale pak by mě zase někdo napadnul že by mohlo bejt pod mrakem a nakonec by jsme se dostali k lišejnikům a mraveništím. A stejně by se nic nevyřešilo. :grin:
Kompas je tedy pouze machrovinka a jeho hlavní využití by mohlo bejt ve hrách a při machrování se street view. Turistika a navigace je imho až na posledních místech :wink:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nabídne HTC Leo digitální kompas? Pravděpodobně ano

Příspěvek od Standa »

Digitální kompas je dle mého velmi praktická věc. Už několikrát jsem byl nucen na kole v lese nejdřív popojet abych věděl kde jsem a pak teprve kontrolovat gps. S digitálním kompasem toto odpadá. Tady snad není co řešit. A komu to připadá jako zbytečnost, tak si může tuto pomůcku určitě nějak zablokovat, aby nedeprimovala.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti