TOPlist

Vyzkoušeli jsme LG G7: návrat mezi elitu

Značka LG na začátku května odhalila svůj klíčový model pro letošní rok s označením LG G7 ThinQ. Ten si klade za úkol uspět mezi vlajkovými telefony konkurenčních výrobců a zatím to vypadá, že by se mu to mohlo povést. Ostatně LG takový úspěch potřebuje jako sůl; v ostatních divizích jako je bílá technika či televize se značce daří skvěle, ale dobrou finanční pověst ji kazí právě mobilní divize.







Nepřehlédněte

Recenze LG G7 ThinQ: vrchol na dohled

LG G7 ThinQ se na českém trhu začne prodávat na začátku června, nicméně oficiální česká cena zatím stanovena nebyla, ale odhadujeme, že se bude pohybovat okolo hranice 20 000 Kč. Někteří prodejci už telefon „nacenili“ na 22 990 Kč, ale nenechte se zmást, tahle cena v žádném případě nepochází od LG.

LG G7: videopohled

Výřez letos prostě frčí

Právě díky českému zastoupení jsme dostali možnost krátce si telefon vyzkoušet a už teď se těšíme, až nám do redakce dorazí finální kus na recenzi. Design telefonu nijak neurazí a ani nenadchne; chybět ale nesmí trend letošního roku – výřez v horní části displeje, který LG po vzoru starších modelů s „druhým horním displejem“ schválně označuje jako SecondScreen.

V případě potřeby ale prostor okolo výřezu lze vyplnit černým nebo barevným proužkem, čímž se výřez jednoduše skryje, podobně jako to umí třeba letošní Huawei P20 (Pro) či Honor 10.

LG G7 ThinQ v celé své kráse

Ve výřezu bydlí několik senzorů, sluchátkový reproduktor a také 8Mpx selfie kamerka se schopností rozpoznávat uživatele podle obličeje. Fotoaparát má světelnost f/1.9 a široký úhel záběru 80°. Fyzické rozměry zařízení jsou 153,2 × 71,9 × 7,9 a hmotnost 162 gramů. Nechybí ani voděodolnost ohodnocená krytím IP68 a armádním standardem MIL-STD 810G.

Královská hardwarová výbava

Čelní straně dominuje protáhlý Full Vision IPS LCD panel s úhlopříčkou 6,1 palce a jemným rozlišením 1 440 × 3 120 pixelů, což znamená poměr stran 19,5:9. LG se chlubí přesnými barvami díky 100% pokrytí prostoru DCI-P3, a také obdivuhodně vysokým jasem, který umí dosáhnout hranice 1000 nitů (a v některých aplikacích jako je například Galerie se dokonce dočasně nastavuje hodnota ještě vyšší).

Nechybí ani ambientní režim pro zobrazování informací o datu, času a notifikacích
Nechybí ani ambientní režim pro zobrazování informací o datu, času a notifikacích

S čitelností na přímém sluníčku tedy nebude žádný problém, ale zase je nutné počítat s rychlejším vybíjením baterie. Kolem displeje se line poměrně tenký rámeček a díky dobře vyváženému těžišti se telefon v ruce drží skvěle.

A právě z výdrže máme největší strach. V útrobách se nachází 3000mAh akumulátor, což na tak výkonný smartphone (a s tak jemným displejem) skutečně není mnoho. V praxi odhadujeme maximálně jednodenní výdrž, ale třeba nás LG mile překvapí. Samozřejmě nechybí podpora rychlého nabíjení Qualcomm QuickCharge 3.0 (přes USB-C) či bezdrátové dobíjení.

Pan hudebník

Potěšující je rovněž přítomnost 3,5mm výstupu na sluchátka, který se má díky Hi-Fi Quad DAC postarat o kvalitní zážitek z poslechu. LG G7 ThinQ je podle výrobce údajně prvním smartphonem, který je schopný nabídnout virtuální 3D zvuk 7.1. Musím potvrdit, že skvěle hrají i systémové reproduktory, které využívají vnitřní prostor telefonu jako rezonanční komoru a záda jako ozvučnici, takže v reálu zprostředkují mnohem výraznější basy.

Když si pustíte hudbu, ucítíte, jak se telefon v ruce chvěje; zvukový přednes je opravdu masivní a přitom čistý. Ta pravá paráda ale nastane, když telefon položíte na stůl. Mimochodem, do prodejního balení bude LG přidávat jakýsi kartonový boombox, do kterého stačí „gé-sedmičku“ vložit a kvalitní zvukový přednes má být zaručen. My jsme však měli k dispozici předprodejní verzi, kde tohle „příslušenství“ ještě chybělo.

Hardwarové parametry LG G7 ThinQ

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 8.0, čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4× 2,8 GHz + 4× 1,7 GHz, GPU: Adreno 630, RAM: 4/6 GB, interní paměť: 64/128 GB, pam. karta:
Rozměry: 153,2 × 71,9 × 7,9 mm, hmotnost: 162 g, zvýšená odolnost: IP68 a MIL-STD-810G

Displej, konektivita a baterie

6,1", IPS LCD, rozlišení: Quad HD+, 1440 × 3120 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 3000 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 16 Mpx, f/1.6, 30mm, 1/3.1", 1.0µm, PDAF, laserový AF, OIS, druhý: 16 Mpx, širokoúhlý, f/1.9, 16mm, 1/3.1", selfie kamera: 8 Mpx, f/1.9, Full HD video

U nás se 4 GB RAM a menší pamětí

Tahounem se v tomto případě stal čipset Qualcomm Snapdragon 845, který doplní 4 GB RAM a 64GB interní úložiště (verze se 6 GB RAM a 128GB interní pamětí se v ČR prodávat nebude). Stejně tak se u nás v oficiální distribuci neobjeví dualSIM verze, ale pouze varianta s jedním slotem na SIM a microSD kartu. Nikoho asi nepřekvapí, že zde najdeme Android 8.0 Oreo s vlastní uživatelskou nadstavbou od LG. Do konce roku se rovněž počítá s uvolněním aktualizace na nejnovější Android P.

LG na to se dvěma fotoaparáty jde jinak

Na zadní straně kromě čtečky otisků prstů najdeme také duální fotoaparát. Mimochodem, u LG G6 čtečka fungovala také jako tlačítko Power, u LG G7 už má ale tato klávesa své vlastní místo na pravém boku. Zpět ale k fotoaparátu – ten je tvořen dvěma 16Mpx snímači, nad tím hlavním najdeme optiku se světelností f/1.6, sekundární kamerka je pak širokoúhlá a nabídne záběr až 107° při světelnosti objektivu f/1.9.

Samozřejmostí je natáčení videa ve 4K rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Nechybí ani portrétní mód, tvorba živých snímků či různé efekty, kterými lze opatřovat tvář uživatele. Slow-motion video lze bohužel nahrávat maximálně v HD rozlišení (1280 x 720 px) při 240 snímcích. Tady LG G7 trochu zaostává, protože Samsung či Sony už nabízejí až 960 fps, a společně s iPhony zvládají i zpomalené Full HD video při 240 snímcích za vteřinu.

Tip: všechny snímky v plném rozlišení si můžete prohlédnout zde

Klasické vs. širokoúhlé foto

Speciální režim láká na super jasné snímky ve špatném světle

Netuším, proč se o tom LG nikde nezmiňuje, nicméně mezi režimy najdeme i speciální super jasný režim (Super Bright mode), který díky technologii průměrování pixelů (Pixel Binning /4) nabídne o poznání jasnější fotografie při focení v horších či dokonce velmi špatných světelných podmínkách.

U LG G7 se konkrétně průměrování pixelů dělí čtyřmi; z 16Mpx snímku tak budete mít 4Mpx, ale s mnohem  vyšším jasem a menším šumem. A výsledek je opravdu hodně zajímavý – tahle fotka (uprostřed) byla pořízena v téměř absolutní tmě, jak je vidět na prvním snímku.

Nápis ThinQ na těle telefonu informuje o přítomnosti funkcí spojených s umělou inteligencí, jako rozpoznávání objektů před fotoaparátem. Telefon rozlišuje až 19 druhů scén a stovky objektů a klíčových slov, podle kterých se pak snímky ukládají a třídí v galerii. Mimochodem, LG pro rozpoznávání objektů na fotografiích využívá vlastní offline technologie.

Na českém trhu se jako první objeví modrá barevná varianta a postupem času by se měly přidat i další barvy. Nyní nezbývá než vyčkat, až k nám do redakce dorazí prodejní verze telefonu, abychom vám mohli naservírovat recenzi. Pokud máte k novému LG G7 ThinQ nějaké dotazy, využijte prostoru v komentářích.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku