TOPlist

Souboj: Google Pixel 3 XL vs. Huawei Mate 20 Pro

souboj Huawei Mate20 Pro Pixel 3 XL

V dnešním dílu seriálu Souboj smartphonů se zaměříme na telefony dvou výrobců, kteří jdou velmi odlišnou cestou. Pixel 3 XL je momentálně to nejlepší, co má Google ve své nabídce a zaujme řadou funkcí, a to zejména po softwarové stránce. Huawei Mate 20 Pro je telefon, který se snaží být nejlepší ve všem. Nabízí nespočet různých vylepšení a vychytávek, na které bychom si před pár lety ani nepomysleli. Co je ale klíčem k úspěchu a čím mohou oba zástupci testu porazit svého soka?

Huawei Mate 20 Pro i Google Pixel 3 XL patří mezi špičku

V době psaní článku se Huawei Mate 20 Pro prodával za cenu 24 999 Kč (6 GB RAM/128GB paměť). Google Pixel 3 XL se u nás prodává ve verzi se 3 GB RAM a 64GB interní pamětí (26 990 Kč), případně se 128GB úložištěm za 28 990 Kč včetně DPH.

Tip: Podívejte se na porovnání hardwarových parametrů obou smartphonů přímo v našem katalogu.

Konstrukce a design

Doby, kdy byly vlajkové lodě občas vyrobeny z plastu, jsou už naštěstí za námi. Kvalitu zpracování dnešních zástupců můžeme opravdu chválit, ani při snaze se nic nehne, vše je dobře slícováno a máte opravdu pocit, že v ruce držíte něco exkluzivního. Google a Huawei však mají každý jinou strategii i v podání dobrého dojmu z telefonu.

Google Pixel 3XL

Tato výstavní skříň Androidu jde spolu s trendem doby a přináší kombinaci skla a kovu. Zadní strana telefonu je z jednoho kusu Gorilla Glass, ale odlišuje se povrchovou úpravou. Zatímco horní část je lesklá, zbytek zadní strany je matný a nabízí pocit měkčeného povrchu. Sice se to velmi dobře drží, ale má to i své nevýhody. Někteří YouTubeři si všimli náchylnosti k poškrábání, ale my jsme se s tím naštěstí nesetkali. Otisky prstů ulpívají na tomto povrchu okamžitě a zbavit se jich zabralo delší dobu, než jsem čekal.

Pixel 3 XL se v ruce drží velmi dobře a vypadá moderně

Výtku mám k umístění ovládacích prvků. Kolébka hlasitosti je totiž přesně na místě, kde obvykle bývá vypínací tlačítko a vícekrát se mi stalo, že jsem si to neuvědomil a zvyšoval jsem hlasitost. Odemykací tlačítko je tedy ještě o něco výše a při tak velkém telefonu je občas nutné přehmátnout. Naštěstí je na zadní straně perfektní čtečka otisku prstů, která ergonomii ovládání výrazně vylepšuje a vypínací tlačítko tak nemusíte skoro používat. Je rychlá, přesná a využijete ji i v samotném prostředí, kdy si s ní můžete stáhnout notifikační lištu. Zmínit musíme také spodní boky telefonu, které po zmáčknutí vyvolají různé přednastavené akce.

Hardwarové parametry Google Pixel 3 XL

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 9.0, čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4× 2,5 GHz + 4× 1,6 GHz, GPU: Adreno 630, RAM: 4 GB, interní paměť: 64/128 GB, pam. karta:
Rozměry: 158 × 76,7 × 7,9 mm, hmotnost: 184 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

6,3", OLED, rozlišení: Quad HD+, 1440 × 2960 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 3430 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 12,2 Mpx, f/1.8, 28mm, 1/2.55", 1.4µm, PDAF, OIS, selfie kamera: 8 + 8 Mpx, klasická (75°) a širokoúhlá (97°) f/1.8 + f/2.2, Full HD video

Huawei Mate 20 Pro

Čínský zástupce testu má podobnou, ale přesto odlišnou strategii. Také využívá kombinaci kovu a skla. Námi testovaná tmavě modrá barevná varianta měla na zadní straně jemné rýhy, které dodávaly opravdu netypický pocit. Je to ale myšleno v dobrém. Telefon je sice stále kluzký, ale překvapila mne odolnost vůči otiskům prstů. Celkově nelze ke zpracování říct jediného špatného slova a ergonomie je na vysoké úrovni. Vše je na dosah ruky a i přes to, že je telefon poměrně vysoký, nebyl zas tak velký problém jej ovládat.

Huawei Mate 20 Pro svým vzhledem zaujme a řadí se k jedním z nejhezčích telefonů

Mate 20 Pro je o pár desetin milimetru menší než Pixel 3 XL, ale je výrazně užší a drží se v ruce velmi dobře. Fakt, že má v tloušťce téměř 9 milimetrů, byste díky zakřivenému sklu na obou stranách ani neřekli; naopak vám v ruce dodává pocit solidního zařízení. Zaoblený 6,39 palcový displej přináší pocit exkluzivity a najde si jistě své příznivce. Telefon celkově působí hodnotně a svoji cenu si dokáže obhájit.

Hardwarové parametry Huawei Mate 20 Pro

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 9.0, čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core, Cortex-A76 2× 2,6 GHz, 2× 1,9 GHz, Cortex-A55 4× 1,8 GHz, GPU: Mali-G72 MP12, RAM: 6 GB RAM, interní paměť: 128 GB, pam. karta:
Rozměry: 157,8 × 72,3 × 8,6 mm, hmotnost: 189 g, zvýšená odolnost: IP68

Displej, konektivita a baterie

6,39", OLED, rozlišení: Quad HD+, 1440 × 3120 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 40 Mpx, f/1.8, 27mm, 1/1.7", PDAF, laserový AF, druhý: 8 Mpx, teleobjektiv, f/2.4, 80mm, 1/4.0", PDAF, OIS, 3× optický zoom, třetí: 20 Mpx, širokoúhlý, f/2.2, 16mm, 1/2.7", PDAF, selfie kamera: 24 Mpx, f/2.0, Full HD video, HDR

Hardwarová výbava

Žádný telefon už dnes nemůže správně fungovat bez nějakého vyspělejšího procesoru. U vrcholových smartphonů se očekává, že přinesou vždy to nejlepší, co je právě na trhu. A není žádným překvapením, že Google i Huawei si jsou těchto zásad vědomi a v útrobách najdeme opravdu skvělou výbavu.

Google Pixel 3 XL

Stalo se již pravidlem, že Google do svých telefonů používá primárně procesory společnosti Qualcomm. Pixel 3 XL tak pohání Snapdragon 845, který je zatím výkonnostní špičkou tohoto amerického výrobce. Tento osmijádrový čipset nabízí kombinaci 4 jader pracujících na frekvenci 2,5 GHz a zbylých čtyř na 1,6 GHz. Grafický výkon zajišťuje akcelerátor Adreno 630 a zahrajete si i ty nejlepší herní tituly, které můžete ukládat na vnitřní 64GB nebo 128GB úložiště. Operační paměť s kapacitou 4 GB někomu může připadat jako nedostatečná, ale v jedné z následujících kapitol se dozvíte, že číslo není vše.

Google Pixel 3 XL má síly na rozdávání. Geekbench to potvrzuje

Benchmarky sice Pixel 3 XL nevyhrává a jeho výsledky jsou v dané třídě spíše průměrné, ale opět se bavíme o surových číslech a dojem z používání se tím měřit nedá. Pokud někoho zajímá bodové hodnocení výkonu, tak v benchmarku AnTuTu získal Pixel 3 XL zhruba 275 tisíc bodů a v Geekbench je výsledek testu na jedno jádro kolem hranice 2400 bodů, v multi-core test pak 8300.

Huawei Mate 20 Pro

Již dlouhou dobu využívá Huawei čipsety své vlastní produkce, které nesou název Kirin. A zejména v poslední době se jejich vývoj tak posunul, že výkonem předčí velkou část konkurence. Nejnovější počin jménem Kirin 980 je vyroben 7nm procesem a osm jader pracuje v kombinaci 2×2,6 GHz, 2×1,9 GHz a zbylé čtyři jádra mají takt 1,8 GHz. O grafický výkon se zde stará Mali-G72 MP12 a velikost operační paměti činí 6 GB. Standardem pro ukládání dat je 128 GB vnitřní paměti a dostupný je také slot pro kartu rozšiřující úložiště. Ale pozor, jedná se o nanoSD kartu, běžnou microSD kartu do něj nevložíte.

Huawei Mate 20 Pro v benchmarku Geekbench předvádí velmi dobré výsledky

Huawei dokáže svoji hrubou sílu ukázat u mnoha akcí v prostředí telefonu a pozadu není ani v testování výkonu bodovým hodnocením. Benchmark AnTuTu mu vyměřil skóre 3330 bodů na jedno jádro a 9775 při zatížení všech jader. V AnTuTu překročil Mate hranici 310 tisíc bodů a činí ho to jedním z nejvýkonnějších smartphonů vůbec. Výkonu je tedy na rozdávání a Huawei jej využívá opravdu příkladně. Moderní 7nm výrobní proces společně s umělou inteligencí mimo jiné zaručují i úsporu baterie.

Operační systém a prostředí

To, že Pixel 3 XL má a ještě dlouhou dobu bude mít nejnovější verzi operačního systému Android, nemá smysl dlouze rozebírat. Huawei Mate 20 Pro je jako vlajková loď podzimu 2018 samozřejmě také vybavena operačním systémem Android ve verzi 9.0 Pie, ale mezi vzhledem a celkovým odladěním jsou mezi těmito dvěma výrobci propastné rozdíly, které pro mnohé uživatele mohou být rozhodující.

Google Pixel 3 XL

Čistý Android je pro mne jednou z věcí, kvůli které bych o modelu Pixel 3 XL vůbec uvažoval a už teď řeknu, že je to skvělý zážitek. Žádné zbytečné aplikace, po prvním spuštění na vás čeká jen nutný základ, prostředí vypadá naprosto jednoduše, čistě a moderně. Všechno je opravdu svižné, spolehlivé a na nic se nečeká. Ať už pohyb v menu, ve fotoaparátu nebo v samotných aplikacích, všechno funguje tak, jak byste si od špičkového modelu představovali. Více takových smartphonů, prosím.

Čistá verze Androidu působí opravdu minimalisticky a moderně

Jednu nedokonalost jsem ale přeci jen našel. Způsob vyvolání posledních aplikací je poměrně zmatený. Vytažením od spodní strany se dostanete do prostoru, kde jsou aplikace z mezipaměti i část instalovaných aplikací. Tahem prstu směrem nahoru je možné se dostat do nabídky všech aplikací v telefonu. Jenže to by Pixel 3 XL nemohl být tak velký. Potom by ergonomie byla mnohem lepší. Ovládání gesty používám, ale na toto řešení bych asi potřeboval více času, než bych si zvykl.

Huawei Mate 20 Pro

Mate 20 Pro je rychlý. Jestli vám stačí toto tvrzení, tuto kapitolu můžete přeskočit. Opravdu je nutno říct, že za dobu testování bylo všechno plynulé, nesetkal jsem se s pádem aplikací a odladění bylo na dobré úrovni. Ten, kdo už někdy v minulosti měl telefon Huawei, se zde bude cítit jako doma. Spousta vychytávek potěší uživatele, kteří rádi využívají takové funkce. Na samotný vzhled systému si udělá každý názor sám. Někomu se líbí a vyhovuje, jiní mají radši čistou verzi operačního systému. Já se řadím ke druhé jmenované skupině, ale musím uznat, že prostředí je opravdu rychlé a plynulé.

Na telefonu od Google jsem zkritizoval ovládací gesta a tady musím naopak chválit. Máte hlavně na výběr, jaký typ ovládání si zvolíte a například potažením po zaoblených stranách displeje se dostanete o krok zpět. Tento způsob jsem si oblíbil a nemusel jsem si na něj ani dlouho zvykat.

Huawei Mate 20 Pro funguje svižně. Jenže aplikací je tu zbytečně moc

Jenže ono to není vždy jen o rychlosti a ne každému vyhovuje to, co Huawei přináší ve své nadstavbě EMUI. Hned po spuštění čeká neskutečná spousta aplikací, které ve většině případů nepoužijete ani jednou a odstranit se nedají. Některé jsou duplikované a naprosto mi uniká účel těchto aplikací. Proč mít jedny hodiny od Huawei a druhé od Google, dva emailové klienty, dvě galerie na fotky, dvě kalkulačky, dva kalendáře a dokonce i kontakty? Je to opravdu tak nutné? Kdyby se Huawei odhodlal a zbavil se těchto zbytečných aplikací, mělo by to kladný dopad na celkový vzhled prostředí a požitek by se mnohonásobně zlepšil.

Displej

Je vidět, že přišla doba, kdy jsou snad všechny vlajkové lodě vybaveny displejem technologie OLED. A je to dobře. Vynikne skvělý kontrast, barvy mají živý nádech, displej může být i zakřivený a oproti LCD se dočkáte i zlepšení výdrže baterie (srovnávací test výdrže zde). Huawei i Google si jsou těchto předností vědomi a oba zástupci dnešního testu přichází s OLED panely nejvyšší kvality.

Google Pixel 3 XL

Spojení displej a Pixel 3 XL působí kontroverzně. Ano, výrobce se neubránil trendu doby a na horní straně je opravdu velký a výrazný výřez. Aspoň že jsou zde dvě kamery předního fotoaparátu a velmi kvalitní reproduktor. Panel o velikosti 6,3 palce má poměr stran 18,5:9 a nabízí rozlišení 1440 × 2960 px, to dává dohromady 523 ppi a pokrytí téměř 83 % přední strany. O ochranu se stará tvrzené sklo Gorilla Glass páté generace a telefon nabízí funkci Always-On. Když pomineme vyříznutí, tak musíme konstatovat, že displej je skvělý. O výrobu se postaral Samsung a kvalitou je opravdu na vysoké úrovni.

OLED displej má Google Pixel 3 XL opravdu skvělý. Ale výřez je rušivý element

Při takto vysokém rozlišení je naprosto nemožné zpozorovat jednotlivé pixely a k celkové kvalitě nemám žádné výhrady. Nikdy jsem nebyl příznivcem výřezů a tento konkrétní je opravdu znatelný. V dnešní době jsem si ale už na tuto vlastnost zvykl a už po pár hodinách jsem výřez nevnímal. Kdo se na to bude zaměřovat, rozhodně ho uvidí. Kdo bude telefon používat bez ohledu na vykrojení, bude maximálně spokojen. Displej je vynikající, ale na špičku v podobě telefonů Samsung ještě malý kousek chybí.

Huawei Mate 20 Pro

Po bocích zakřivený 6,39 palce velký OLED displej působí už na první pohled velmi dobře a nijak se to nemění ani v průběhu používání. Rozlišení 1440×3120 px a jemnost 537 pixelů na palec jsou naprosto dostačující. Tenké rámečky a pokrytí 88 % čelní plochy displejem dodávají moderní vzhled. Poměr stran činí 19,5:9, ochranu zajišťuje Gorilla Glass 5 a radost udělá podpora HDR10 i funkce Always-On.

Mate 20 Pro má jednoduše skvělý displej a řadí se k tomu nejlepšímu

OLED displej umožnila do Mate 20 Pro implementovat pod displej čtečku otisku prstů. Ve zkratce se jedná o optický senzor pod displejem, panel osvítí prst a po kontrole shody je odemknuto. Zní to jednoduše a futuristicky, ale bohužel spolehlivost a rychlost pokulhává. Je to zdlouhavé, občas otisk není rozpoznán ani po mnoha pokusech a po nějaké době nadšení z technologie opadne. Byl jsem na to opravdu hodně zvědavý a těšil se, ale ani ne po dvou dnech jsem primárně používal obdobu FaceID, která na Mate funguje skvěle, rychle a spolehlivě. Věřím však, že vývoj další generace čtečky přinese své ovoce.

Výřez v displeji ukrývá senzory a přední fotoaparát

Jak už bylo zmíněno, Huawei k autentizaci uživatele používá i 3D sken obličeje a potřebné senzory této technologie jsou ukryty ve výřezu na horní straně displeje. Oproti telefonu od Google je však vykrojení méně znatelné a ruší opravdu méně. V začátcích prodejů si někteří uživatelé stěžovali na zelené tóny displeje v zaoblených krajích. S ničím takovým jsem se nesetkal a displej bych označil za výborný. I kvůli menšímu výřezu a větší ploše displeje bych označil Mate 20 Pro za lepší volbu z hlediska zobrazovacích schopností.

Baterie a výdrž

Smartphony používáme často skoro celý den a je tedy důležité, aby byla výdrž co nejdelší. S postupem času se zvětšují samotné telefony a s tím samozřejmě i kapacita baterií. Bohužel technologie baterií je téměř beze změn už několik let a jediné, co se zatím mění, je způsob nabíjení. Větší výkon nabíječek zaručí několik hodin používání za pár minut dobíjení. Dnešní dva zástupci mají pár společných věcí, ale také se dost odlišují.

Google Pixel 3 XL

Nejnovější počin od Google si bohužel pohoršil a kapacita baterie se zmenšila z 3520 mAh na 3430 mAh. Výdrži neprospěje ani zvětšení displeje na 6,3 palce. Teorie se potvrzuje v praxi a Pixel 3 XL nebude telefon, který by lámal rekordy ve výdrži. Na celý den se dá dostat, ale není to úplně snadné a spíše počítejte s dobíjením ještě přes den. Občas procenta mizí doslova před očima a tohoto si všimnete zejména při focení a nahrávání videa.

Je příjemné, že Google přibalil do krabičky 18W nabíječku. Zabolí však nutnost redukce z britské koncovky na tu naši, Pixel 3 XL se k nám totiž oficiálně nedodává. Třeba se dočkáme v budoucnu. Telefon je možno dobíjet i bezdrátově. Dodávaný kabel je samozřejmě standardu USB-C a tuto koncovku má na obou koncích. Je to moderní, ale do některých notebooků telefon nezapojíte a ani v autech ještě není typ C nikterak běžný. Naštěstí je v balení redukce z USB-C na USB-A, která tyto problémy vyřeší.

Huawei Mate 20 Pro

Oblastí, ve které Mate 20 Pro opravdu vyniká, je výdrž na jedno nabití. Baterie o velikosti 4200 mAh dokáže držet Huawei při životě opravdu dlouho a při troše snahy se dá dostat na dvoudenní výdrž. Pomáhá tomu úsporný procesor, agresivní management aplikací na pozadí a inteligentní změna rozlišení, kterou je možno deaktivovat v nastavení. Doporučuji ale ponechat aktivovanou, s hrubým rastrem jsem nikdy neměl problém a výdrž je díky tomu skvělá. Přibalená nabíječka o výkonu 40 W nabije telefon za něco málo přes hodinu. Pokud nepotřebujete úplných 100 %, nabíjení zabere opravdu chvilku a procenta přibývají velmi rychle.

USB-C kabel má na druhé straně USB-A a s kompatibilitou tak není problém. Bezdrátové 15W nabíjení je také standardem a Mate dokáže dokonce bezdrátově dobíjet ostatní zařízení. Je to však spíše vychytávka než užitečná funkce, kterou byste využívali denně. Huawei Mate 20 Pro je v oblasti nabíjení a výdrže naprosto nejlepším smartphonem, který jsem kdy používal a věřím, že tento trend bude následovat více výrobců.

Fotoaparát

Před nedávnem jsme vám přinesli velký FotoDuel, ve kterém byly tyto dva modely velmi podrobně porovnány. Google Pixel 3 XL obstál ve většině kategorií lépe než jeho sok a stal se vítězem. Huawei však více potěší ty, kteří si potrpí na rozšířené možnosti pořizování fotografií. V oblasti focení budete spokojeni rozhodně s oběma smartphony.

Google Pixel 3 XL

V době, kdy telefony většinou nabízejí vícero fotoaparátů, působí Pixel se svým jedním senzorem na zadní straně jako podivín. Jenže Google dokáže i z jedné čočky vytáhnout maximum. Primární fotoaparát nabízí rozlišení 12,2 Mpx, světelnost f/1.8 a optickou stabilizaci obrazu. Na přední straně najdete dvojici fotoaparátů, z nichž jeden je běžný a druhý nabízí široký úhel. Hodí se to spíše pro milovníky selfies, já bych přeci jen radši viděl širokoúhlý fotoaparát na zadní straně.

Zadní stranu okupuje pouze jeden fotoaparát, ale vůbec ničemu to nevadí

Příjemnou vychytávkou je možnost zaostření na objekt, který poté fotoaparát sleduje a neustále udržuje zaostřený. To se opravdu hodí například u makro fotografií květin ve větru. Za to má Pixel plusové body. Kvalitě fotografií nelze vytknout téměř nic. Barvy jsou naprosto přesné, reálné je i samotné vyobrazení scény, detaily jsou na vynikající úrovni a pochválit je potřeba i dynamický rozsah, který je špičkový.

Aplikace fotoaparátu využívá umělou inteligenci k několika úkonům a musíme uznat, že například Noční režim je vskutku povedený a dokáže vytvořit vynikající snímky. Jak je vidět nahoře, i samotné fotografie za zhoršených světelných podmínek jsou výborné. Noční režim od Google však dokáže divy a zároveň si zanechává své přednosti v podobě vynikajících barev, detailů a reálnosti.

Huawei Mate 20 Pro

V Huawei si zřejmě řekli, že čím více fotoaparátů, tím lépe. V předchozích letech využíval tento čínský výrobce monochromatické senzory, které byly, upřímně, docela zbytečné. Letos se to však podařilo a jsem moc rád, že nový Mate na svých zádech hostí trojici fotoaparátů v kombinaci: běžný 40Mpx, širokoúhlý 20Mpx a posledním je 8Mpx snímač s teleobjektivem a schopností trojnásobného zoomu. Podle mého názoru se jedná o nejlepší možnost, jak přinést více možnosti focení do jednoho telefonu. Bravo, Huawei.

Huawei Mate 20 Pro má ve čtvercovém modulu trojici fotoaparátů

Pryč jsou doby, kdy Huawei i po deaktivaci AI pořizoval snímky viditelně ovlivněné umělou inteligencí. Pro běžné focení AI prostě nepotřebujete a Huawei ji již od prvního spuštění nechává vypnutou. A je to dobře, protože Mate 20 Pro fotí opravdu výborně i bez ní. Kvalitou běžných snímků sice na Pixel nestačí, ale rozšířené možnosti v podobě dalších fotoaparátů přijdou vhod. Snímkům ve výsledku není co vytknout. Jediná věc, které jsem si všiml, je umělé vyhlazování šumu a snaha, aby fotky vypadaly co možná nejlépe. To asi nezní tak hrozivě, ale se šumem odchází i část detailů a telefon to občas se svojí snahou přežene.

Kde však umělá inteligence funguje velmi dobře, je zejména noční režim. Ten upraví hodnoty citlivosti na světlo a čas uzávěrky a výsledky jsou na vynikající úrovni. Výše jsou vidět snímky bez použití tohoto režimu a rozhodně se jedná o jeden z nejlepších telefonů pro noční focení.

Musím uznat, že jsem si naprosto oblíbil širokoúhlý fotoaparát. Výsledky jsou opravdu působivé a na sociální sítě jsou jako dělané. Širokoúhlé fotografie také najdou uplatnění častěji než monochromatický senzor. Více podrobností se dozvíte v našem FotoDuelu.

Závěr: Kéž by existoval Huawei s duší Pixelu

Osobně mám telefony řady Pixel moc rád. Zároveň ale musím dodat, že zásadní věcí, kvůli které bych si tento telefon dokázal představit ve své kapse, je skvělý operační systém a jeho odladění. Fotoaparát je skvělý, ale je to zejména práce již tolikrát zmiňovaného softwaru. Třeba Pocophone F1 má naprosto stejný senzor fotoaparátu jako Google Pixel a když pomineme faktory jako kvalita objektivu, OIS a dalších komponentů, zůstává nám opět jen software. V průběhu testování jsem si uvědomil, že kromě OS, fotoaparátu a stereo reproduktorů není Pixel 3 XL ničím extra výjimečný. Jenže přinejmenším první dvě kategorie považuji za extrémně důležité.

Spojením těchto dvou telefonů by vzniklo skutečné mistrovské dílo

Možná nejsem sám, ale telefony Huawei se mi opravdu líbí a konstrukčním zpracováním jsou na vysoké úrovni. Huawei má o něco lepší displej, širší možnosti autentizace uživatele a tři fotoaparáty na zádech jsou špičkový hardware, který by při softwaru od Pixelu předváděl naprosto excelentní výsledky. Tím se dostáváme k Achillově patě modelu Mate 20 Pro.

Dovolím si označit software za jedno z mála kritických míst tohoto jinak špičkového telefonu. Představa čistého Androidu z Pixel 3 XL v Mate 20 Pro láká jistě nejednoho fanouška tohoto operačního systému a já tajně doufám, že se k takovému kroku někdy Huawei odváží. Věřím, že v tento moment by to nebyl perfektní telefon jen pro mě.

Google Pixel 3 XL i Huawei Mate 20 Pro jsou jednoznačně jedny z nejlepších telefonů na trhu. O úspěchu však rozhoduje zejména software

Další díly naleznete pod tímto odkazem nebo zde:

Dejte nám vědět do komentářů, jakou dvojici byste proti sobě rádi viděli my se pokusíme je vám v dalších dílech Souboje smartphonů otestovat.

Autor článku David Skopal
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku