TOPlist

LG ma nový supersmartphone: G7 ThinQ má pomoci do černých čísel

Společnost LG před malou chvílí odhalila svůj nový vlajkový smartphone pro letošní rok – model G7 ThinQ. Podle posledních finančních výsledků víme, že se korejské firmě nebývale daří, ale jsou to právě smartphony, které jí kazí jinak dobrou finanční pověst. Dokáže model G7 ThinQ přilákat současné majitele telefonů značek Samsung, Huawei nebo dokonce Apple?

Výřez, který jde schovat

Právě u Apple se LG při návrhu novinky inspirovalo, minimálně tedy podle čelní strany, které vévodí protáhlý Full Vision displej s výřezem v horní části. Jedná se o IPS LCD panel s úhlopříčkou 6,1″ a rozlišením 1 440 × 3 120 pixelů, což znamená poměr stran 19,5 : 9. LG se chlubí přesnými barvami díky 100% pokrytí prostoru DCI-P3, a také obdivuhodně vysokým jasem, který umí dosáhnout hranice 1000 nitů.

Barvy je možné vyladit si v nastavení, odsud také půjde softwarově schovat výřez v horní straně; i v tomto případě však ušetříte místo, neboť se ve vzniklém černém proužku zabydlí hodiny, stav baterie a signálů sítí, apod. Ve výřezu bydlí několik senzorů, sluchátkový reproduktor a také 8Mpx selfie kamerka se schopností rozpoznávat uživatele podle obličeje. Fotoaparát má světelnost f/1.9 a široký úhel záběru 80°.

Oproti iPhone X má LG G7 ThinQ širší bradičku než ostatní rámečky (stále však o polovinu užší než předchůdce), ta ale nemá žádnou speciální funkci; patrně se jedná o nutnost při návrhu umístění elektroniky displeje, kromě toho je alespoň telefon za co chytit. Fyzické rozměry zařízení jsou 153,2 × 71,9 × 7,9 a hmotnost 162 gramů. Nechybí ani voděodolnost ohodnocená krytím IP68 a armádním standardem MIL-STD 810G.

Klasické nebo širokoúhlé snímky

Přes kovový rám obepínající celé zařízení se dostáváme na skleněná záda, na která výrobce umístil čtečku otisků prstů a duální fotoaparát. Ten je tvořen dvěma 16Mpx snímači, nad tím hlavním najdeme optiku se světelností f/1.6, sekundární kamerka je pak širokoúhlá a nabídne záběr až 107° při světelnosti objektivu f/1.9. Samozřejmostí je natáčení videa ve 4K rozlišení, o jakékoliv formě pořizování slow motion videa se výrobce nezmiňuje. Nechybí však nutný portrétní mód, tvorba živých snímků či různé efekty, kterými lze opatřovat tvář uživatele.

Tip: Podrobné parametry LG G7 ThinQ (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Sázka na audio

LG G7 ThinQ žene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 845, opřený o 4 nebo 6 GB RAM. Pro ukládání dat poslouží 64 nebo 128GB paměť, kterou je možné zvětšit vložením paměťové karty. Pochopitelně nechybí široká podpora bezdrátových sítí či NFC pro mobilní platby. Výdrž telefonu zajišťuje 3 000mAh akumulátor, který lze dobíjet dvěma způsoby – bezdrátově nebo rychle za pomoci USB-C konektoru a funkce Quick Charge 3.0.

Potěšující je přítomnost 3,5mm sluchátkového jacku, který se má díky Hi-FI Quad DAC postarat o kvalitní zážitek z poslechu; LG G7 ThinQ je podle výrobce údajně prvním smartphonem, který je schopný nabídnout virtuální 3D zvuk 7.1. Slušně mají hrát i integrované reproduktory, které využívají vnitřní prostor telefonu jako rezonanční komoru, takže mají zprostředkovat až dvojnásobně výkonnější basovou složku než konkurenční telefony.

Umělá inteligence, kam se podíváš

Operačním systémem novinky je Android 8.0 Oreo zahalený do vlastní nadstavby prošpikované spoustou funkcí. Nápis ThinQ na těle telefonu informuje o přítomnosti funkcí spojených s umělou inteligencí, jako rozpoznávání objektů před fotoaparátem (telefon rozlišuje až 19 druhů scén) a jeho automatickém vhodném nastavení, či v rozpoznávání hlasu uživatele, a to až na vzdálenost 5 metrů. V této disciplíně se LG nevymýšlelo žádné vlastní řešení a vložilo se do rukou služeb Google Assistent a Google Lens, které mají dokonce na těle telefonu přiřazeno vlastní hardwarové tlačítko pod kolébkou hlasitosti.

Cena a dostupnost

LG G7 ThinQ půjde na trh ve čtyřech barvách – stříbrné, černé, růžové a modré. Telefon bude dostupný na českém trhu na přelomu května a června, cena bude oznámena později.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku