HTC TouchFLO 3D - Kvalita fotografie u kontaktu (vyřešeno)

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět
mikes
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 14, 2008 12:08

HTC TouchFLO 3D - Kvalita fotografie u kontaktu (vyřešeno)

Příspěvek od mikes »

Ať dělám co dělám (velikost, poměr stran, formát souboru) nedaří se mi dostat fotku do kontaktu v rozumné kvalitě. Pokud si ji prohlížím ve fotkách tak bez problému. Pokud ji přiřadím k vybanému kontaktu je kvalita hrozná. Je to pouze rukama, nebo na to existuje nějaká finta? Měl jsem HTC cruiser a tam 9 fotek v "kostce" mělo kvalitu dobrou. Díky za pomoc.
SBDer
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: ned dub 13, 2008 17:26
Bydliště: Bohumín/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SBDer »

V People by rozměr obrázku měl být 256 x 256 pixelů, zkus tento rozměr...
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

Já jsem také přenášel obrázky z Cruise na Diamonda a potkal mě podobný problém. Osobně mám obrázky velké 320 x 320 bodů, 96 dpi. Řešení je v podstatě jednoduché, fotka, ze které děláš výřez musí být co nejkvalitnější, aby při zpracování nedocházelo ke ztrátám obrazové informace, tedy co nejvyšší rozlišení a co nejméně řezat. Zhoršené zobrazení způsobuje paradoxně kvalitní VGA displej Diamondu, co na Cruisu s QVGA stačilo na zdánlivě kvalitní obrázek, na VGA Diamondu nestačí.
mikes
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 14, 2008 12:08

Příspěvek od mikes »

Ve kvalitě předlohy to nebude. Zoufale jsem tam zkoušel dávat i fotku přímo z fotaku v super kvalitě. 256x256 jsem také zkoušel.
Problém je v tom že fotka v albumu vypadá dobře, v detailu v kontaktech taky, ale v "people" ztratí kvalitu. Nikdo ten problém nemáte? Marně se snažím dosáhnout kvalitu jaká je zde:
Přílohy
orig.jpg
orig.jpg (19.13 KiB) Zobrazeno 4207 x
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Kvalitní obrázky kontaktů v TouchFLO 3D rozhraní

Příspěvek od Jiří Hrma »

Řešil jsem podobný problém, do TouchFLO 3D pluginu mi to také házelo fotky z kontaktů (z Outlooku) v hodně špatné kvalitě (viz obrázek nalevo).

Obrázek

Řešení je ale celkem jednoduché, stačí si v TouchFLO 3D prostředí na záložce Lidé vybrat z menu Nabídka=>Změnit obrázek, a pak k danému kontaktu přiřadit nějaký obrázek v již zmíněném minimálním rozlišení 256×256px (třeba JPG, GIF...). Zkoušel jsem přiřadit i obrázek větší (600×600px), a i s tím si pak program dobře poradil a výsledek byl stejný, jako v případě použití těch minimálních rozměrů. Výsledek vidíte na obrázku ;-)
mikes
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 14, 2008 12:08

Povedlo se, super díky

Příspěvek od mikes »

Tak jsem to zkoušel a je to OK. ale u mě to není o kvalitě obrázku. Pokud fotku změním tak jak říkáš je to ok. Pokud ji změnímv detailu kontaktu, tak má špatnou kvalitu. Zkoušel jsem u dvou různých kontaktů nastavit stejnou foto a opravdu to tak je.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

jj, ale zajímavé je, že když tu fotku změníš z TouchFLO 3D prostředí (tedy dáš tam tu ve vysoké kvalitě), tak ta se pak v téhle kvalitě přenese i do Outlooku při synchronizaci (teď jsem totiž připojil Raphaela a přeháhli se mi tam věci z Compacta IV), a když jsem nastavoval obrázky do záložky Lidé, tak tam fotky už v dobré kvalitě byly.
Tokugawa
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 25, 2009 6:41
Zařízení: HTC Touch Diamond2

HTC TouchFLO 3D - Kvalita fotografie u kontaktu (vyřešeno)

Příspěvek od Tokugawa »

Podle mě jde také o to, že displej Diamondu (a spousty dalších zařízení) zobrazí "jen" 65.536 barev, většina fotografií tím velmi utrpí.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

HTC TouchFLO 3D - Kvalita fotografie u kontaktu (vyřešeno)

Příspěvek od IkE Blaster »

Velmi bych neřekl...

http://lowendmac.com/musings/08mm/18-bi ... -video.jpg

Na PDA je něco mezi mil. a thousands
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti