Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

U mně ten rozdíl je dejme tomu jedna sekunda v načítání. Vím, že se jedná o prvotinu, takže mi v mobilu zůstává, přestože zatím používám téměř výhradně Chrome. :)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Tak na každém mobilu se to asi chová jinak, počkej na další verze optimalizují to a bude lepší.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Krayzie : chystám velky clanok o prechode na ios... tam sa dozvies :)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Keď dajú urlbar dolu začnem uvažovať. A keď pridajú možnosť adblock tak jasná voľba. Dovtedy ale bohužiaľ unninstal. Vyhradené tlačidlo na pokračovanie na Pc to nezachráni (dokonca mi prekáža)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Tak nech sa paci

PO ŠIESTICH ROKOCH S WINDOWS PHONE K IOS – ALEBO VŠETKO, ČO STE CHCELI VEDIEŤ, ALE NIKTO VÁM TO NECHCEL POVEDAŤ
http://www.winsider.cz/siestich-rokoch- ... l-povedat/" onclick="window.open(this.href);return false;
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator: Pekne, pekne, ja som sa teraz pre zmenu vratil k L950. Rozhodoval som, ci ju predat alebo nie, tak som si povedal, ze ju zresetujem. Skoncilo to tak, ze L950 momentalne pouzivam tretim dnom:
1. W10M je podla mna TOP, ozaj nechapem (odhliadnuc od aplikacnej zakladne), co ludia vidia na iOS a AOS, tie OS su 100 rokov za opicami a ich UI/UX je totalne mimo ergonomie.
2. HW iPhone SE je super, teraz neriesim materialy (mne viac vyhovuje plast a radsej pouzivam telefon bez puzdra a kupim novy vymenitelny kryt L950, ako sa mam kochat kovom/sklom a potom musim telefon nosit v puzdre, lebo kvoli unibody konstrukcii si zniceny kryt nevymenim), rozmery su proste TOP a vydrz baterky tiez (s iOS11 dobijam kazdy 3. den).

Momentalne som na tom tak, ze najradsej by som pouzival W10M v rozmeroch iPhone SE a s vydrzou iPhone SE. Vazne neviem, ci ist natrvalo spat k L950 alebo k iPhone SE.

Len taky detail, to naozaj nie je ina moznost vymazat na iOS celu SMS konverzaciu, ako do nej vojst, podrzat prst na konkretnej sprave, tapnut na "More" a v lavom hornom rohu (zasa to najdostupnejsie miesto) tapnut na "delete conversation"? Lebo toto je na zabitie.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

krayzie - konverzaciu zmazes potiahnutim po nej dolava - rovnako ako mail - akorat tam ked potiahnes viac tak sa zmaze - tuto ked tahas aj dalej tak sa zobrazia len moznosti a das vymazat... preto hovorim... raz tak raz tak... niekde drzis prst, niekde oznacit a hore v menu zmazat...niekde potiahnut prst dokonca a niekde potiahnut a dat zmazat :)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

No až na to že W10M na 950 ide asi ako Android na totálnom lowende, neviem kto je 100 rokov za kým.
A to som mal jak 950(XL) tak teraz od piatka 930 na ktorej hoc ide lepšie, rýchlosti OP a pohodlie pri používaní nedosahuje.

Áno UI je lepšie a maximálne mi vyhovuje ale to snáď jedine plus.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator píše:krayzie - konverzaciu zmazes potiahnutim po nej dolava
Vdaka, to mi akosi uplne uslo, lebo je to tak ako vravis: raz je to podrzanie prsta, raz je to swipe, ..., cele zle.

kllr007: Neviem, akosi nemam ten pocit, resp. co sa samotneho OS tyka, tak ten rozdiel je vo vacsine veci minimalny. Ano, ak sa dostaneme k 3rd party apps, tak loading/resuming je velmi pomaly, ale to plati hlavne pre stare WP appky, UWP apps idu vacsinou svizne. Mozno ma tak vytaca ta nekonzistentnost a neprakticke UI/UX prvky v iOS, ze v konecnom dosledku (vdaka intiutivnemu UI) danu vec urobim rychlejsie vo W10m.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

No MS by mal teraz keď už s W10M skončil dať nejakú možnosť stavajucim užívateľom nahrať iný os.
Taká 930 s Android by bola pre mňa ideálny telefón - rýchle, skvelý design.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Kam přejít ke asi jasné,iOS či android jiné volby už nejsou,škoda ale tak to prostě je.
Pokud máte na svém droidu nahranou přes TWRP nějakou kvalitní Custom ROM a trochu štěstí, vás telefon se pro google služby, jeví jako některý Pixel a ty mají výsadu v podobě neomezeného úložiště na Google Photos
I tak je neomezené jen se majitelé musí smířit se sníženou kvalitou fotek, takhle je úložiště neomezené bez zásahu do souboru a ty jsou v plné kvalitě.
Já to štěstí měl, predevcirem jsem nahrál Custom ROM NexusExperience s poslední verzi 7x androidu a pravidelnými čtvrtletními updaty, což potěší.
Obrázek
Zde je článek ohledně úložišť
https://mobil.idnes.cz/google-photos-ne ... b_tech_LHR" onclick="window.open(this.href);return false;
Otázka jen je kdy google učiní nějaké opatření, určitě ó tom už vědí, ale i tak mi to vadit nebude a budu používat to co před tím s mírným zásahem z jejich strany a snížení MPix

Tuhle CustomROM teď používám.
I tohle je jedna z důvodu, proč jsem už léta věrný androidu,až na pár odskoku ke konkurenci.
https://photos.app.goo.gl/dcRtNNPwBvPybiZV2" onclick="window.open(this.href);return false;
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Tedy píše:Tuhle CustomROM teď používám.I tohle je jedna z důvodu, proč jsem už léta věrný androidu
A toto jeden z dovodov preco Android asi nikdy (aj ked nie je nutnost nejaky custom ROM davat ale..) v dnesnej uponahlanej dobe setrim kazde sekundy... takze zasahy do OS pre moje potreby musia trvat radovo v minutach
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Tak jasně každý to mame jinak.
Hele nebýt toho že MotoX2014 se tu nikdy oficiálně neprodávala v ČR tedy byla v EN,jel bych na původní ROM.
Takhle jsme si nechal zaslat unlock přímo od Lenovo/Motorola, nahrál TWRP a používám CustomROM.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

Presiel som cca pred rokom na android. Kedze to pouzivam rok, neviem posudit rozdiely medzi tvojou custom ROM a tym co mam napr ja android 7 na s8 a nova launcher. Pride mi to rovnake (aj ked chapem, ze rozdiely tam su). Ja som po roku spokojny, telefon super (dizajn aj hw) s androidom nemam ziadny problem (restarty,sekanie atd - nic take sa mi doteraz nestalo). Pouzivam aplikacie,ktore som mal na l950xl + pwr dalsich, resp ich podla mna lepsie nahrady nakolko na win bol vyber aky bol. Cize za mna aj napriek tomu,ze som od predaja nokie (lumia 800) az po koniec (lumia 950xl) pouzival mobilne windowsy, aktualne na droide sm úplne spokojný

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Tak android počínaje 5.1 přes 6,7 až po poslední 8 je naprosto bezproblémový OS.
Jediné co by měl google dořešit,jsou bezpečnostní updaty, aby je zkrátka každého čtvrt roku dostávaly všechny telefony od určité verze, bez ohledu na značku či třídu, ale myslím že na tom snad i pracují.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Project treble.
Ináč súhlasím od lollipop (5) je to úplne že v pohode.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Jj novější android se s androidem 4.4 a starším nedá po kvalitativní stránce srovnávat. Třeba psaní textu na starších verzích bylo vyloženě utrpení nebo najít webový prohlížeč, který by nepadal jak podzimní listí, se rovnalo zázraku (tablet Samsung s androidem 3.2, respektive 4.4). :) To už naštěstí neplatí.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Mna len mrzi nakolko MS sam prehlasil ze s W10M prakticky konci, aspon keby pridali spat project astoria. Kludne aj v stave akom bol aby aspon ako tak dali douzivat ten HW.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator: Ako riesis PUSH notifikacie? Pouzivam 3 mailove ucty (Outlook, GMail a firemny IMAP). Jedine, co funguje ako PUSH je Outlook. GMail, ani firemny IMAP nemozem v systemovej Mail appke nastavit na PUSH. MS Outlook appka sice PUSH na vsetkych podporuje, ale zasa si neviem priradit vlastne zvukove oznamenie, ktore pouzivam od cias WP7 (asi tolko k tej "daleko lepsej" podpore iOS a AOS od MS). Pritom Outlook vo W10(M) zvlada bez problemov PUSH aj vlastne zvukove oznamenia.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Mahtiel píše:Jj novější android se s androidem 4.4 a starším nedá po kvalitativní stránce srovnávat. Třeba psaní textu na starších verzích bylo vyloženě utrpení nebo najít webový prohlížeč, který by nepadal jak podzimní listí, se rovnalo zázraku (tablet Samsung s androidem 3.2, respektive 4.4). :) To už naštěstí neplatí.
JJ...je to tak, ačkoliv já s 4.4 větší problémy neměl.
Jestli mě někdy android znechutil byla to verze snad 2.1 někdy před 6-7mi lety na tabletu MIvvy Q721 to byl iopravdu děs.
ten tablet, tehdy jich bylo děsně málo solidní šel koupit jen jedničkový iPAD, nebyl až tak zlý, nebýt resistivní dotykové vrstvy na displeji, ale i ta šla přežít.
HW na tom nebyl na svoji dobu vůbec špatně ale ta verze nadroidu ROM, nebyla podle mě nijak zvlášt danému hw optimalizovaná a prakticky jej nevyužívala.

kllr007
Tak jak dopadly mobilní WIN je určitě škoda, nikdy jsem netvrdil opak, měl jsem ten systém rád, na lumii 520 i naposledy na jedné od MS už si bevzpomenu na označení.
Bohužel kvlita aplikací, jejich nedostatek a nabídka zařízení=nezájem ze strany uživatelů a posléze i vývojářů, jej odsoudila k zániku.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů