iPad mini 2 (retina)komfortnost psaní

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPad mini 2 (retina)komfortnost psaní

Příspěvek od catharos »

Ahoj, v lednu jsem tu řešila přechod z tabletu samsung galaxy tab 2 na iPad od Applu a teď padl konečný verdikt. Objednala jsem miniho s retinou. Chci se jen zeptat, zda někdo ma miniho ať s retinou anebo bez a pověděl by mi jak komfortní je na něm občasné psaní třeba i s klávesnici? :) když je to ten témeř 8" display, přeci jen jsem byla zvykla na ten 10" samsung, ikdyz mi poslední dobou přišel zbytečně velký a říkala jsem si, ze mini bude mobilnejsi :)

Děkuji a přeji pěkný den
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

iPad mini 2 (retina)komfortnost psaní

Příspěvek od Menty »

Já mám. No psaní, ono záleží, co s tim hodláš psát. Já k němu mam ještě oficiální smart flip cover, který je super a má využití i jako stojánek nebo podložka. Občas jsem ho nosil na přednášky a píše se na něm jako na nouzovce docela dobře, softwarová klávesnice chce hlavně zvyk. Jinak když si s někym píšu třeba v messengeru nebo tak, tak ho používám na výšku a to je psaní taky docela pohodlný, právě kvuli tomu, že tablet neni tak rozměrnej. Jinak určitě ho můžu jenom doporučit, mini se mi vejde i do kapsy u kabátu, takže není problém ho kamkoliv vzít. Ale psaní, to opravdu záleží, co s tím chceš psát, jestli občas něco, tak je ok, jestli knihu, tak to bych asi doporučil ntb. :D
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPad mini 2 (retina)komfortnost psaní

Příspěvek od GreenArrow »

iPad má výbornou klávesnici, měl jsem miniho první generace a po týdnu cviku jsem psal i poslepu, jako na klávesnici u počítače.
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPad mini 2 (retina)komfortnost psaní

Příspěvek od catharos »

Tak už ho mám doma a první dojmy neskutečný! To to svišti! A jak je lehounky...no nebe a dudy a výměny samsungu 10" nelituji. Ta 8" obrazovka je daleko pohodlnější a píše se vázne krasne. Teď z nej píšu a mám ho 3,5h :D a plynulost vsehóˇno nelituji :)
svinancin
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 04, 2015 16:18
Zařízení: Sony Xperia M

iPad mini 2 (retina)komfortnost psaní

Příspěvek od svinancin »

je nejaky vyrazny rozdiel medzi retinou a ipadom 3? okrem dotyoveho ltacida?
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPad mini 2 (retina)komfortnost psaní

Příspěvek od catharos »

Pokud myslíš mini 3, tak co jsem koukala na ofiko Apple store, tak velký rozdíl je v tom otisku a přibyla nova barva, ta zlata. Jinak minimum rozdílu, na oko jsou stejně rychlí, co jsem zkoušela v Datartu a rozdíl v ceně 2000, takže já šla do iPadu mini 2 a nelituji, je to vázne pecka a rychlost nestačim zirat :) a v téhle velikosti jsem dnes poprvé zkoušela psát poznamky na přednášce a ma to odezvu jako notas.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPad mini 2 (retina)komfortnost psaní

Příspěvek od GreenArrow »

Řekl bych, že tam bude obrovský výkonový rozdíl. iPad 3 byl takový nešťastný výrobek, protože měl retina displej, ale neměl tomu odpovídající HW, takže lagoval už při prodeji. Ani nechci domýšlet, jak to musí vypadat teď na posledním iOS :tlem: . Proto měl velice rychle nástupce (po půl roce, iPad 4). Pokud ale netoužíš po touch ID, je asi lepší koupit iPad mini 2, má stejný procesor jako mini 3...
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů