Pár dotazů k tabletu

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Pár dotazů k tabletu

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Zdravím vespolek, mám tablet nextbook 8 a měl bych k němu několik dotazů (všeobecně asi ke všem tabletům):

Dotaz 1: v systému je vidět nějakých 3,5 GB jako restore disk. Když ten oddíl smažu, dají se nějak v případě potíží s OS Windows doinstalovat zpět přes micro usb? Bude problém s licencí, resp. dá se někde stáhnout OEM Windows 8.1 (with Bing)? Můžu tam hodit obyč Windows 8.1? Nebo Windows 10? Konektor je jen microUSB.

Dotaz 2: dá se u těch nových Office 365 nainstalovat jen něco? Nepotřebuji ani PPT, ani Outlook, zbytečně to zabírá místo- na tabletu to nevyužiju.

Dotaz 3: na tabletu je HW tlačítko Start, ale z nějakého důvodu mi to tlačítko přestalo fungovat na mém Hotmail účtu. Na účtu Guest ale funguje správně, tj. překlikává z PC plochy do Metro plochy. Nevíte- dá se to někde nastavit? Vůbec si neuvědomuji, že bych s tím něco dělal. Reinstalace Windows problém nevyřešila, funguje to stále jak jsem napsal.

Díky za případné info.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Pár dotazů k tabletu

Příspěvek od tslany »

1) Podívej se do správce disků, pokud uvidíš že je aktivní WIMboot, tak oddíl nemaž, samotné Windows z něj totiž bootují, více v tomto tématu.

2) Nejde to pak následně odinstalovat, jak u klasických Office?

3) Věci po spuštění, zda tam nechybí nějaká utilitka.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Pár dotazů k tabletu

Příspěvek od spellshaper »

1) To bys musel získat od výrobce. Pokud do microUSB můžeš dát nějaký disk nebo flashku, tak by mělo být možné z ní nabootovat a Windows nainstalovat. Např. Surface má recovery image zde: http://www.microsoft.com/surface/en-us/ ... overyimage" onclick="window.open(this.href);return false; a dají se sehnat i běžné image s Win8. Ale rozhodně si nejdřív ověř, zda to bude fungovat (alespoň tu image vytvořit, nabootovat a zkusit zapnout instalaci dokud tablet funguje).

2) Ano, jde to přes speciální administrátorskou instalaci. Dokonce to lze instalovat i offline. Udělá se konfigurační soubor a pouští se to přes příkazový řádek. Nemám to na tomto PC, ale jestli si vzpomenu, zkusím to pak poslat.

3) Myslel jsem, že toto ve W8 nastavit nejde. Surface na to má speciální utilitku od MS, tak třeba je něco takového i pro nextbook.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Pár dotazů k tabletu

Příspěvek od p.a.Ť.o »

1) díky za info, disk C: je sice označený jako wimboot, ale přes příkazový řádek mi to vyhodí chybu: přístup odepřen, wofenumentries failed. Soudím tedy, že je smazatelný. Ale co ten zbytek, jak do toho dostat nové widle. Přes flešku a redukci microusb - usb?

2) nejde, lze jen opravit instalaci, nikdy se k výběru programů pro instalaci nedostanu. Nebo aspoň nevím jak.

3) ve Startup složce není v žádném profilu žádná aplikace či odkaz...?
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Pár dotazů k tabletu

Příspěvek od p.a.Ť.o »

1) To bys musel získat od výrobce. Pokud do microUSB můžeš dát nějaký disk nebo flashku, tak by mělo být možné z ní nabootovat a Windows nainstalovat. Např. Surface má recovery image zde: http://www.microsoft.com/surface/en-us/ ... overyimage" onclick="window.open(this.href);return false; a dají se sehnat i běžné image s Win8. Ale rozhodně si nejdřív ověř, zda to bude fungovat (alespoň tu image vytvořit, nabootovat a zkusit zapnout instalaci dokud tablet funguje).

---> takže nejdříve seženu microusb- usb redukci a budu zkoumat dál. Vlastně, nextbook má microsd slot, takže by se to teoreticky dalo hodit na microsd kartu...?

2) Ano, jde to přes speciální administrátorskou instalaci. Dokonce to lze instalovat i offline. Udělá se konfigurační soubor a pouští se to přes příkazový řádek. Nemám to na tomto PC, ale jestli si vzpomenu, zkusím to pak poslat.

---> byl bych ti velice vděčný :-)

3) Myslel jsem, že toto ve W8 nastavit nejde. Surface na to má speciální utilitku od MS, tak třeba je něco takového i pro nextbook.

---> ten prográmek bude fungovat jen pod Surface? Název? Nextbook funguje zvláštně, dokud se nedostanu z Metra na plochu, tak to tlačítko nefunguje, potom už ano, ale jen pod Guestem, nikoliv pod Hotmail účtem. A dám ruku do ohně za to, že to fungovalo bez výjimky stejně..
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Pár dotazů k tabletu

Příspěvek od spellshaper »

1) Ano, nejdříve zkus najet do BIOSu a zjisti, přes co lze nabootovat. SD karta by mohla být taky možnost. Pak vytvoř nějaké medium a zkus z něj najet. Dokud nezformátuješ disk nebo nepřepíšeš instalaci, nemělo by se nic po... :)

2) Tak jsem to našel i bez PC:
http://blogs.technet.com/b/odsupport/ar ... -tool.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Kompletní specifikace XML: http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... e.15).aspx
(je tam možnost odebrat jednotlivé programy - ExcludeApp element Specifies which Office programs not to install.)
a není třeba psát všechno, jen required tagy a ty tvoje změny, ten stažený XML hodně pomůže s porozuměním

3) Je to Surface Hub ze store a podle mě tam pro ostatní zařízení ani nebude vidět. Pokud to někde funguje, tak by to neměl být HW problém, zkus třeba najít nějakou klávesovou zkratku nebo jestli tam neběží nějaká utilitka. Samozřejmě to ale i tak může být problém na reklamaci.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Pár dotazů k tabletu

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Díky, vyzkouším, či provedu ;-)

Ad 3) měl jsem zaplou fci Ovládací panely- usnadnění přístupu- centrum usnadnění přístupu- nastavit funkci filtrování kláves- možnosti filtru- Zapnout funkce Opakování kláves a Pomalé klávesy (původní nastavení je Zapnout funkci Odskok kláves). Inu, přišel jsem na to úplnou náhodou, že mě zajímalo, co ta fce dělá :-)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Pár dotazů k tabletu

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Ad 2) volba programů, které chci z MS Office 2013 nainstalovat, se dá jednoduše udělat tak, že se přihlásím na této stránce svým účtem, ke kterému mám platnou licenci Office 2013, a poté vyberu "Instalovat z disku" namísto "Instalovat". Stáhnu si ISO soubor na disk (cca 2 GB), a instaluji instalátorem, kde se již dá vybrat, co chci nainstalovat ;-)
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů