Odhlášení se z Gmailu na tabletu s Androidem

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Zamčeno
Ladek
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 08, 2013 18:18
Zařízení: desktop?

Odhlášení se z Gmailu na tabletu s Androidem

Příspěvek od Ladek »

Dobrý den,
zjistil jsem, že i přes odhlášení se ze všech účtů Googlu, vymazání cookies, mezipaměti, restartu atd.se mi na tabletu a Androidem při otevření prohlížeče na stránce Gmailu vždycky nabídne žlutý pásek s nabídkou přihlášení se do účtu a po odkliknutí se dostávám do pošty bez vyplňování hesla. Ale to já samozřejmě nechci, protože v případě ztráty tabletu nebo krádeže se každý pohodlně do mého účtu dostane jediným kliknutím i bez znalosti hesla. Zároveň nechci zabezpečovat heslem obrazovku jako takovou a vždycky muset pracně vyplňovat heslo, i když nejdu do účtu Googlu. Navíc zabezpečení obrazovky je jistě prolomitelnější, než přihlášení se do účtu. Z věty v Nápovědě Googlu: "Z Gmailu se nedá odhlásit, aniž by byl ze zařízení odebrán váš účet Google" se ale zdá, že takto stupidně, neprakticky a nebezpečně to opravdu vymyšleno je. Je to pravda, nebo se lze z Gmailu odhlásit tak, aby můj účet náhodný nálezce mého tabletu neměl naservírovaný až pod nos? Děkuji. Najít možnost kontaktovat servis Googlu se mi prostě nepodařilo.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Odhlášení se z Gmailu na tabletu s Androidem

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Jaký používáte prohlížeč?
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Odhlášení se z Gmailu na tabletu s Androidem

Příspěvek od Jumbo78 »

Teď jsem pustil vestavěný prohlížeč, který jsem ještě nikdy nepoužil, zadal adresu mail.google.com. Vyskočilo mi přihlašovací okno a než jsem stačil cokoliv zadat, automaticky mne to přihlásilo...
Takže jediná možnost je, že po ztrátě zařízení okamžitě změníte své heslo na google účtu...
Ladek
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 08, 2013 18:18
Zařízení: desktop?

Odhlášení se z Gmailu na tabletu s Androidem

Příspěvek od Ladek »

Tak jsem to vyřešil odebráním svého účtu v Nastaveních. Ono to není složité, ale se tím ztrácí všechno, co je s tím účtem v tabletu spojeno. Jinak to asi nejde. Největší problém vidím v tom, že mnozí nevědí o tom, že je jejich účet volně přístupný, pokud si ho jednou do tabletu vložili (bez čehož se asi nedá nic dodatečného instalovat online) a nezajistí obrazovku heslem. Což může být průšvih - v lepším případě se do pošty lehce dostane vlastní dítě nebo manželka, v horším někdo úplně cizí. Každopádně už teď nebudu nikomu psát nic moc. Ne že by to někdy bylo bezpečné, ale tohle je už opravdu o ústa. Moc nechápu, proč to není jako ve windows, kde je možnost si heslo buď pamatovat, nebo ho vždy znovu zadávat. Pavelburesovi: Používám vestavěný prohlížeč, tedy asi Chrome.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odhlášení se z Gmailu na tabletu s Androidem

Příspěvek od koumes »

Konecne si na to prisel :-) Ono to ani jinak nejde.Zamykam.
Zamčeno

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti