Windows 8 RTM a Thinkpad

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od Igor Kulman »

Na Windows 8 RP mi fungovali hotkeys (mute mcirofon, fn+f5 pre sieťové nastavenia a pod.) po nainštalovaní Hotkeys Features Integration pre Windows 7. Na Windows 8 RTM už nefungujú. Lenovo má pre Windows RTM nové ovládač,e ktoré obsahujú aj hotkeys driver, avšak len pre T430. Vyzerá to, že na nás s Thinkpadmi staršími ako T430 jednoducho kašlú (by sa za čias IBM nestalo).

Ak by sa niekomu podarilo rozbehať hotkeys na T420, bol by som neskutočné vďačný, dokonca ponúkam odmenu. Nedokážem bez nich fungovať.
mceza

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od mceza »

Už jsem si nějak zvyknul, že nejsou. Většina věcí lze nahradit jinde. A předpokládám, že krátce po uvedení finální verze W8 ovladače vyjdou (alespoň pro mou X220T - ideální stroj pro W8)
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od Igor Kulman »

Tie nové ovládače sú pre X230 takže tipujem, že ani tebe hotkeys nepôjdu a Lenovo sa na nás vykašle. Hlavne ako to v RP fungovalo a v RTM sa nami už nezaoberajú.
mceza

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od mceza »

No jo, ona se vlastně změnila u nové verze klávesnice na tu pošahanou :-(

No uvidíme, podle mě je dodělaj, jen to potrvá déle. Na poslední řadu to maj už hotový asi kvůli tomu, že to s tím začnou prodávat...
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od Igor Kulman »

Tak mi to nedala a vŕtal som sa v tom. Hotkeys features integration sa skladá asi zo 4 služieb, ktoré mali nastavený automatický štart ale nenabehli kvôli závislostiam. Prešiel som závislosti v registroch až som došiel k službe Lenovo PM (Power Management), na ktorej závisia skoro všetky Lenovo služby na Thinkpade. Základom je teda nainštalovaný Power Management Driver.

Na webe s beta ovládačmi je nový Power Management Driver, uvádza sa, že aj pre T420 ale vôbec nefunguje. Nainštaloval som driver pre Windows 7 a hotkeys začali fungovať. Takže odporúčanie pre teba a pre každého s Thinkpadom je, nainštalovať Power Management Driver, Hotkeys Features Integration, Lenovo Communictaion Utility pre Windows 7, stránku s beta ovládačmi pre Windows 8 úplne ignorovať.
mceza

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od mceza »

Beta ovladače jsem také ignoroval a vše funguje. Teda když jsem ještě neměl SSD, tak Active Protection System fungoval s problémy - proces běžel, hlavy to uklízelo, ale nebylo možné se dostat do nastavení a upravit si tak například citlivost nebo doby obnovení...

Ale s SSD mě to už netrápí...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od htcjirka »

Ja se chystam otestovat Win 8 na X61 tablet.Mam verzi s ovladani jak perem tak pomoci prstu(beznejsi je verze jen s perem).Displej podporuje i multitouch tak jsem na to zvedavy.
mceza

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od mceza »

Mě na X220T nepotěšili s ovladačema. Win8 mi bere jen prsty dva. Tak snad budou brzo dobré ovladače.
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od Igor Kulman »

Mam divny problem. V piatok som na Thinkpade z flashky nabootoval BackTrack Linux,v ktorom sa Thinkpad dost zahrieval a vetrak isiel naplno a odvtedy huci aj vo Windows, neviem co s tym. Skusal som aj nacitat defaultne nastavenia v BIOSe ale nic nepomoholo. Nevie niekto, kde moze byt problem?
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od matoman »

skus ci nejdu otacky aspon regulovat nejakym programom. Pouzivam TPFanControl
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od Igor Kulman »

matoman píše:skus ci nejdu otacky aspon regulovat nejakym programom. Pouzivam TPFanControl
Vďaka za tip, keď dám v TPFanControl Smart mode, tak to vyzerá ok, aj keď neviem porovnať teploty alebo predtým som ich nikdy nesledoval. Rád by som zistil príčinu.
mceza

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od mceza »

Tak tedy jak? Toto je první verze Windows 8, kterou jsem neinstaloval do druhého dne od uvolnění. Má to cenu? Co vám tedy funguje, nefunguje? Co čtečka otisků prstů? Už po obnovení z režimu spánku naskočí sama? Co aplikace Počasí? Už funguje live tile? Marketplace pro RTM už se plní více aplikacema nebo jsou obchody společné a je to stále taková bída?

No hlavně ať fungují klávesové zkratky a Power Manager. A co ovladače na intel HD Graphics a podpora OpenGL? Pude Minecraft?

Já vím, to je dotazů, už mě nějak přestalo bavit každé dva měsíce přeinstalovávat systém :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od htcjirka »

Zatim je prilis predcasne a brzy na cokoliv si stezovat.
mceza

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od mceza »

Jde mi hlavně o běh na strojích končících 20 (X220 Tablet). Nechci podrobnou recenzi a sám jsem si řek o konkrétní věci, co mě zajímají.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od htcjirka »

Asi jsi nepochopil jak jsem to myslel..
mceza

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od mceza »

Asi ne, vysvětliš prosím?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od htcjirka »

Je zbytecne nyni resit Windows 8,dockaji se sveho predstaveni,Thinkpady se dockaji svych finalnich funkcnich ovladacu a funkci.Nyni k dnesnimu datu nema smyl resit,co funguje,co ne apod
mceza

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od mceza »

Právě teď to má cenu řešit více než kdy jindy. Až budou oficiální ovladače, tak nebude třeba toto řešit.

Teď jedu na Win8 RP a proto přemýšlím o reinstallu na RTM verzi. A proto se zde ptám, zda se vyplatí (tj. opravuje aspoň nějaké chyby RP a nevytváří přitom nové) nebo mám ještě zůstat u RP.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od htcjirka »

Kdyz te to bavi trapit se funkcnosti/nefunkcnosti a jsi netrpelivy pockat az na odladene ovladace,jak je libo.Zbytecna ztrata casu rvat se s necim co teprve bude vyladeno.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Windows 8 RTM a Thinkpad

Příspěvek od Radek Hulán »

Nově je v ovladačích FIngerprint driver, co umí spojené přihlášení (heslo) BIOS / Windows i pro Win 8. Funkční :)

http://support.lenovo.com/en_US/downloa ... D=DS029769" onclick="window.open(this.href);return false;

Z mého pohledu vše jede na 100%.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů